Pěstování bezsemenné odrůdy Attika



bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?)
11.12.2019 18:58

Odrůdy jsou seřazené podle chuti? To u mě (300 mnm) vítězí Venus nad Vanessou i Picurkou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 168.182 (?), 8.12.2019 12:17, zobrazeno: 5000x

Jaké máte zkušenosti s péstováním této chutné odrůdy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.182 (?), 10.12.2019 13:47

Strakonicko 480m n.m. jižní stěna kolny.Když jsem v roce 2013 sázel první odrůdy révy jsem rád, že jsem nestudoval toto forum, protože bych Attiku asi nikdy nezasadil.Přitom ji považuji za jednu z nejlepších odrůd.Zahrádkář aby dosáhl úrody nelituje času ani peněz.Mrazuvzdornost řeším tak, že při předpovědi -13 a níž spustím z horního drátu netkanou textilii až na zem a kolíky na prádlo ji připnu.Pak jí zase sundám.To samé opakuji na jaře a sundám jí až nehrozí mrazíky.Aby se textilie neroztrhala dám na ostré hrany patrony z brokovnice.Zatím jsem se vždy dočkal bohaté úrody.Chemicky neošetřuji, na podzim pečlivě odklidím listí.Moje pořadí bezsemenných odrůd:1.Attika-vynikající chuťˇ,největší bobule2.Afrodita-úroda malá důvod neznám 3.Kišmiš nachodka 4.Glenora 5.Jupiter-podobný Glenoře 6.Picurka-sladká, ale malé bobule, nejranější,magnet na vosy 7.Enset Seedlees-vynikající jahoda, malé bobulky 8Himrod-sladké, malé 9.Vanessa-zatím pár bobulek asi půjde nahoru 10.Venus.Nebojte se bezsemenných odrůd, i když vysadíte jen pár hlav, zejména máte-li malé děti.Věta,,Atˇmi strejda pošle víno bez peciček, tatˇko rozumíš bez peciček" hovoří za vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 11.12.2019 18:58

Odrůdy jsou seřazené podle chuti? To u mě (300 mnm) vítězí Venus nad Vanessou i Picurkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.68 (?), 11.12.2019 20:17

Jestli je něco velmi odlišné u každého, tak je to chuť a její vnímání. To co sedí jednomu nesedí druhému a třetí přímo nenávidí. Já např. nemám u vína rád muškát, ale když jsem u jednoho z místních kolegů ochutnal Adler, tak jsem si málem cmrknul a obratem objednal. Přitom on sám má taky rád muškáty, ale jeho zase tak moc neoslovil. A o tom to je. Děti mají obecně rády sladkou chuť, nemají rády pecičky a raději větší bobulky než malé. Nechce se jim to obírat. My zase nechceme stříkat. A tak to tak nějak jde přímo proti sobě. Bezsemenná odrůda, která by byla velmi odolná a přitom měla stejně chutné a velké bobule jako ty nejlepší semenné, pokud vím, neexistuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mevík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 101.14 (?), 12.12.2019 21:30

Se subjektivním vnímáním chuti naprosto souhlasím. Ovšem pokud odrůdou Adler myslíte křížence Talisman x Augustin z Novočerkasského institutu, pak tato odrůda celkem jistě muškátovou chuť nemá. Ale možná jde o nějakou jinou odrůdu stejného jména (i když podle jména by mělo jít o odrůdu z východu a tam jsem na webu jiný Adler nenašel).

Jinak nové bezsemenné odrůdy už mají slušnou velikost bobulí (až kolem 10 g), mnohé semenné by mohly jen závidět. S odolností a chutí bezsemenných odrůd to je potom podobné jako u semenných, ani u těch druhých není odolnost absolutní (leda u skoro nejedlých odrůd).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 255.40 (?), 13.12.2019 7:57

No vidíte a já měl za to, že jsem tam mírný muškát cítil. Každopádně Adler mě velmi zaujal a plánuji ho v každém případě vysadit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.139 (?), 12.12.2019 17:57

Zdravím kolegu vinaře ze strakonicka, jsem také ze strakonicka 440 m.n.m.Blatná, rád bych si s Vámi vyměnil zkušenosti s pěstováním révy tady v Jižních Čechách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika