Papriky 2020



bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.11 (?)
26.2.2020 9:02

Zdravím, zřejmě myslíte odrůdu Cynthia. Tu pěstuji "na poli" několik let, prakticky už žádnou jinou. Výborná je syrová, zapečená i do salátů. Rodí spolehlivě, pokud zůstane počasí jako poslední dvě léta. Mimochodem, doporučovala ji také p. Dušková v Receptáři. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 6.2.2020 20:28

Ano, to je sice pravda, ale pokud nemáte místo a pěstujete v bytě... zlaté kelímky. Pěstuji v nich cca 6 let a zatím v pohodě, s úrodou a růstem paprik jsem spokojená. Na bedýnky by už místo nebylo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 15.2.2020 10:59

Zdravím všechny.

Rád bych ukázal můj první výsev paprik.

Jižný strana u topení/okna. Použit převážně substrát pro výsev a množení a jeden sadbovač byla nějáká kokosová drť, či co. Koupeno na zkoušku. Teplota kolísavá od 16°C do 22°C. Doba topení v domě od 15:00 do 20:00. Od 22:00 klesá pomale teplota až do zmíněných 15:00 kdy opět leze nahoru. Překryto igelitem občasné vetrání 1x deně zálivka z rozprašovače. Na fotkách na rajčeti jsou popisky s čísli (zaseto/vzešlo) Fotografie jsou dělány 20 den od výsevu.

Papriky 2020

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.11 (?), 26.2.2020 9:02

Zdravím, zřejmě myslíte odrůdu Cynthia. Tu pěstuji "na poli" několik let, prakticky už žádnou jinou. Výborná je syrová, zapečená i do salátů. Rodí spolehlivě, pokud zůstane počasí jako poslední dvě léta. Mimochodem, doporučovala ji také p. Dušková v Receptáři. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 23.2.2020 18:08

Dnes první pikýrování chilli paprik.... Lampy jim svědčí. Zalévám ligohumátem a všechny papriky mají moc krásné kořeny.

Sladké papriky jsem vysela o 14 dní později, některé odrůdy jsou již venku, ale na přepíchání si ještě týden počkají. Některá semena jsou ještě schovaná a doufám, že se vyklubou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 135.223 (?), 25.2.2020 15:17

Papriky už mně aké rostou: Pálivé Antep Aci Dolma, Ancho Poblano, Black Cherry a Beros. Sladké Corno di Toro Gialo, Najerano Rojo, Marynkin Yazačok a Hamík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 25.2.2020 20:59

A už jste tyhle odrůdy pěstoval (a). Můžete sem dát nějaké recenze? V jaké nadm. výšce pěstujete? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 134.247 (?), 26.2.2020 6:30

 Volně na záhonu, mulčováno černou tkanou folií, 270 m n.m. Spon 60 x 15 cm. Úroda odvislá od počasí.

Beros- pěstuji více nežý deset let, mírně pálivý, spolehlivě úrodný, zavařuji ho.

Najerano Rojo- sladká silnostěnná paprika, chutná, také vhodná na zavařování.

Corno di Toro Gialo- žlutá sladká paprika známá ze supermarketů- přesev semen, chutná a také pěkně vypadá, když ji přidám do sklenice s červenými

Black Cherry- černá jablíčková paprika, mírně pálivá, zavařuji ji plněnou tvarohovo sýrovou nápní. V zimě je to chuťovka.

Marynkin Yazačok- pěstoval jsem jednou, sladká červená paprika, nepamatuji si, jak na tom byla ve srovnání s jiným

Ostatní pálivé jsem vysel, abych se zbavil semen a měl tké něco více pálivé, asi tak okolo SHU 2000.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
iva2 - (35) - 39.19 (?), 29.2.2020 11:10

Dobrý den, letos bych chtěla zkusit pěstovat papriky Palermo z papriky koupené v supermarketu (dočetla jsem se tady, že by to neměl být problém, i když jsem zjistila, že typy Palermo jsou většinou hybridní F1). Nevíte někdo, zda se dají pěstovat i venku ve volné půdě nebo je raději dát do skleníku? Jsme na jižní Moravě, nadm.výška 267m.n.m., ale mrazová kotlina. Ve skleníku se mi moc paprikám i rajčatům moc nedaří - i když větrám, tak je ve skleníku velké horko a i přes zalévání dost sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.132 (?), 29.2.2020 12:11

Vysévám Palermo a Ramiro kolem 10.2., ven na pole dávám po 18.5., dozrávají průběžně  - od půlky srpna do půlky září. Do skleníku je nedávám. Brno, podobná nad. výška.

V mrazové kotlině buď sázet po mrazech nebo přes ně přehodit dvojitě netkanku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 29.2.2020 15:57

Palermo i Ramiro jsem pěstovala ve skleníku (cca 250 nadm. výš). Dozrávají v pohodě i venku, ale později. Jsou moc dobré. Měla jsem je podstatně delší, než ty zakoupené :). Spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika