Příspěvky uživatele - 64.58

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Obaleč švestkový - 1. generace, 26.6.2013
Omlouvám se za neznalost, ale co to je prvá generace obaleče švestkového? První motýlci mi začínají na teplejší zahradě létat koncem dubna a housenky z jimi nakladených vajíček začínají škodit na plodech v prvé polovici května. Teď jsou z... celý příspěvek >
Jak se zbavit molů, 17.6.2013
Jedinec nepotřebuje dělat hnízdo. Jedna oplozená samice může naklást asi 200 vajíček. Ikdyby měla v sobě posledních 10 a za skříní byl jeden zapadlý ořech, velkochov může být zahájen. Samičku láká pach ořechů, čaje, kakaa a mnoha jiných... celý příspěvek >
Moruše - hledám jakékoliv informace, 5.6.2013 Obsahuje fotku
Já očkuji narašené dvouleté podnože v únoru v interiéru Forkertem. Trnavská moruše už má potom v dubnu zralé plody. Stejně tak očkuji kaki na dvouletý D. lotus s ještě lepšími výsledky. Venku očkuji moruše v březnu, ale s horšími výsledky (ulomené... celý příspěvek >
Jak se pěstuje mandloň obecná, 5.6.2013
Letos bylo neobyklé jaro. Broskve mi začaly kvést už 2 dny po mandloni. Neopylené květy čekají na opylovač i 10 dní. Takže opylení broskvoní není vyloučeno v kterémkoliv roce. Nemyslím, že by plody opylené broskvoní byly hořké. Přesněji: nemá to... celý příspěvek >
Jak na Madloň?, 30.5.2013
Taky jsem naočkoval do korunky Zory jinou plodící mandloň. Bohužel raší o měsíc později. Takže sháním nějakou jinou velmi ranně kvetoucí a dva roky jsou pryč.
Škůdce v rajčatech, 30.5.2013
Rajčata jsou prý hodně citlivá na ořechové listí. Je to taky jedna teoretická možnost (nerozložený kompost).
Opět krtonožka, 29.5.2013 Obsahuje fotku
Do rohů skleníku bych zakopal lahve od okurek (3 litry) s vodou cca 10 cm. V noci v teple budou běhat kolem stěny a některé tam spadnou. Snad je vychytáte dřív než se vylíhnou potomci. Pokud tam máte jenom cvrkající samce, zavírejte na noc skleník,... celý příspěvek >
Suncrest (dotaz), 7.5.2013 Obsahuje fotku
Suncrestová "plantáž" o rozloze možná až hektar je vlajkovou lodí Plantexu. Nevěřím, že by si tam někdo spletl Suncrest s jinou odrůdou. Škoda, že jsme tam někoho nevyslali nafotit kvetoucí stromořadí.
Suncrest (dotaz), 2.5.2013 Obsahuje fotku
U mě kvetly takto.
Angrešt - řízkování, 28.3.2013
Rašící podnože jsou v pořádku, ale nenarašené angreštové rouby už asi nikdo nemá. Ani v ledničce. A v tom je problém. Angrešty jsem roubovat 1.4. ještě nikdy neviděl. Venku se chytají nejlíp na přelomu února a března (II/III), v zimní zahradě... celý příspěvek >
Angrešt - řízkování, 27.3.2013
Asi už bude pozdě. Ale pokus vyjít může. Pokud budete očkovat Forkertem, zkuste nejméně vyrašený pupen a nezastřihujte podnož. Roubování do rozštěpu se dělá spíš za zelena koncem května. Teď je nejvhodnější roubovat kopulací nebo angl. kopulací a... celý příspěvek >
Vrúbľovanie marhule, 14.3.2013
Naočkovat (Forkertem) nebo naroubovat kopulací můžete právě teď.
Jak správně naroubovat třešeň Kordii, 14.12.2012
Nic se nestane, když si ten roub ustřihnete třeba i v březnu. Pokud máte přístup k matečnému stromu, nemusíte rouby skladovat. Skladováním se jejich kvalita nevylepší. Spíše naopak. Dokonce i na rašícím stromě najdete nenarašené pupeny, které se... celý příspěvek >
Fantastická Konference, 1.11.2012
Skutečně nesprávně a taky pomalu chápu. Nevšiml jsem si, kdo příspěvek 969 napsal. Tak jsem bohužel popíchl toho, koho jsem se chtěl zastat. Moje Konference je také velmi dobrá, ale chytá monilii plodů od vedle stojící meruňky. Pokud bych ji... celý příspěvek >
Fantastická Konference, 31.10.2012
Pokud to mělo znamenat, že je Petrův příspěvek velmi nevhodný, tak já si to nemyslím. Mě to zajímá. Možná mám tedy minoritní vkus nebo nesprávně chápu. Proto mě omluvte.  A propos " z nějakým" se tuším píše se "s" a "schladit" se "z".
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika