jak se pěstuje mandloň obecná



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.58 (?)
5.6.2013 21:40

Letos bylo neobyklé jaro. Broskve mi začaly kvést už 2 dny po mandloni. Neopylené květy čekají na opylovač i 10 dní. Takže opylení broskvoní není vyloučeno v kterémkoliv roce. Nemyslím, že by plody opylené broskvoní byly hořké. Přesněji: nemá to asi na plod viditelný vliv. Jen z jádra vyroste broskvomandloň, která má semena hořká (pokud zaplodí). Měl jste někdo hořké plody na sladkoplodé mandloni vlivem opylení broskvoní?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 12.11.2008 20:34

Nedá mi to když vidím, že téma navštívilo 3636 čitatelů, což není malé číslo. Proto se ptám, zda se někdo z vás co pěstujete mandloně setkal na svém stromku s kadeřavostí?      Díky a zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.69 (?), 25.11.2008 13:16
Mandloně sám mám na zahradě /JM/ a nepřeberné množství jsem jich i viděl /např okolo Balatonu jsou na každé třetí zahradě ale i u cest a pod./ a přísahám že ani jedna neměla kadeřavost a jen doufám že "všemocní" genoví inženýři už brzo přenesou odolnost proti kadeřavosti na broskvoně...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 176.34 (?), 4.2.2009 19:37

Zdravím, zatím mám mandloně 2 asi čtvrtým rokem (střední polabí) a kadeřavost jsem na nich taky neměl. Jediné co pozoruji jsou takové tmavé skvrny na mladých výhonkách a to ani nevím co je, jestli nějaký druh plísně či co... fakt nevím. Jinak jsou stromky zdravé a pěkně rostou..

Tomáš

mandloň
mandloň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 6.2.2009 19:11

Cituji: Mandloně trpívají napadením parazitickými houbami rodu Cercospora. To se projevuje nejdříve skvrnitostí listů a posléze jejich následným uhníváním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 176.34 (?), 14.4.2009 23:28

Tak opravdu mandloň kvete jako první peckovina..

manloň květ
manloň květ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 197.245 (?), 14.4.2011 21:20

Mohu se zeptat, jak vzdálené jsou od Vašich mandlí broskvoně a zda nemáte hořké plody z opylení broskvoněmi, jak se o tom píše v příspěvku výše?  Letos jsem zasadil Vamu a řeším, jestli ji ještě přesadit na jiné místo, protože na sousedním pozemku se nachází broskvoně - cca 8 metrů od mandloně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 158.241 (?), 17.4.2011 18:45

Pokud kvetou mandloně o 14 dříve než broskvoně, nebál bych se vzájemného sprášení. Pochybuji, že i na Jižní Moravě je pěstují "odděleně" od broskvoní...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.4 (?), 4.6.2013 16:53

koupila jsem odrůdu supernova. má být samosprašná a středně odolná proti mrazu máte zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 197.253 (?), 4.6.2013 19:57

Takisto neverím, že by peľ broskýň ohrozil blizny mandloňových kvetov- prvých kvitnúcich kôstkovín. Tie už sú dávno zaschnuté. Veď po mandloniach sú na rade s kvitnutím marhule, až potom broskyňomandlone a broskyne. To platí všade- v teplých aj v okrajových oblastiach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.58 (?), 5.6.2013 21:40

Letos bylo neobyklé jaro. Broskve mi začaly kvést už 2 dny po mandloni. Neopylené květy čekají na opylovač i 10 dní. Takže opylení broskvoní není vyloučeno v kterémkoliv roce. Nemyslím, že by plody opylené broskvoní byly hořké. Přesněji: nemá to asi na plod viditelný vliv. Jen z jádra vyroste broskvomandloň, která má semena hořká (pokud zaplodí). Měl jste někdo hořké plody na sladkoplodé mandloni vlivem opylení broskvoní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika