Suncrest (dotaz)



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.58 (?)
2.5.2013 12:29

U mě kvetly takto.

SUNCREST 1
SUNCREST 1
SUNCREST 2
SUNCREST 2
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 29.10.2012 19:45

Vybírám si jen papírově výborně chutnající odrůdy, samozřejmě aby mi dobou zralosti zapadaly do mé mozajky.Suncrest má ale pro mě ještě jinou dobrou vlastnost-slabší růst.Je to proto, že mi umožnuje lidově řečeno"nasekat více odrůd na menší plochu.Někdo ale raději dává přednost bujně rostoucím odrůdam.Jak už tady přede mnou ale řekli, je to jedna z nejlepších pozdně zrajících.Snad bude taky Fairhaven taky takový povedený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.48 (?), 29.10.2012 20:08

Fairhaven som mal od roku 1997 do roku 2008.potom uhynula, bola na podnoži mandľa a keďže mám kyselú podu tak dlho nevydržala, mala takú zvláštnu chuť, celkom dobrú, zrela asi 10 dní po redhavene.Mám ešte redhaven ten bude mať na jar dvadsať rokov, ale ten neviem na akej je podnoži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 2.5.2013 11:09

Je potěšující, že někteří řadí Suncrest mezi nejlepší odrůdy vůbec.Ale zajímá mě jiná věc.Jak už jsem psal výše, tak mi na podzim dorazily dva stromky broskvoní bez řádného označení, a proto nevím, která je která.Je to nešvar některých prodejců-Na zázvorce a Prodej rostlin-Drahošová.

Koupil jsem si Springcrest a Suncrest.Nyní na jaře jeden z nich ukázal miskovité květy.Zatímco Springcrest podle pana Waltra má mít miskovitý květ, tak u Suncrestu pan Richtr v jeho atlasu, i v publikaci Meruňky, broskvoně na zahrádce uvádí zvonkovitý květ, ale podle pana Jána v časopise Záhradkář 7/2005 má mít miskovitý květ.Na internetovou pomologii šumperáčku nemohu přihlížet, protože autoři přebírají informace co kde přečtou,nebo někdo řekne a už v minulosti jsem tam našel více zavádějících informací, které tam jsou doposud.Ale v celku jsme rádi,že ji máme,časem se určitě sladí.Jakým typem květu Suncrest kvete u vás?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 2.5.2013 11:53

I v pojednání Meruňky, broskvoně na zahrádce popisují autoři Richtr a Kalášek u Springcrestu miskovitý květ a u Suncrestu zvonkovitý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.58 (?), 2.5.2013 12:29

U mě kvetly takto.

SUNCREST 1
SUNCREST 1
SUNCREST 2
SUNCREST 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 2.5.2013 13:10

Bum ho do palice, a máme tady rozpor jako hrom.Je to jak rána z čistého nebe na hlavu nic netušijicího řidiče, který jede s dobrým úmyslem obcí stovkou bez řádných osvědčení, a začnou ho obtěžovat protivné semafory.

Takže jaké typy květů lze najít na odrůdě Suncrest?Dneska to vypadá, že oboje, protože pan Mimmo bude tvrdit že jeho Suncrest kvete miskovitým květem, a doložil nám to dvěma fotografiemi.Taky pán Ján v již zmiňovaném odborném časopise tvrdí totéž-miskovitý květ.Naproti tomu pán Waltr (asi Suncrest nepěstuje),a taky pán Richtr, který odborné zkušenosti má, a zmiňuje zvonkovitý květ v jeho vydaném Velkém atlase odrůd ovoce a révy, a taky v Meruňky a broskve na zahrádce budou tvrdit opak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 2.5.2013 13:25

Já Suncrest opravdu nepěstuji a v případě jeho typu květu se odvolávám na literaturu. Ano, vidím zde velký rozpor. Ve Vaší situaci bych ale počkal ještě jeden rok, až broskvoně začnou plodit a podle doby zrání s jistotou zjistíte, o který Vámi pěstovaný druh jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 2.5.2013 15:00

No pane Waltře věřte mi, že při mých častých nutkáních převlékat se do kostýmu Střihorukého Edvarda, a dělat opravdu řádně výchovný řez stromku před jeho nástupem do plodností budu muset čekat o nějaký rok déle, abych se dozvěděl, jakýmže typem květu  Suncrest překvapí.

Však pro nedostatek místa jsem ho plánoval pěstovat ve velkém kontejneru, a včil nevím která odrůda je Suncrest, a která Springcrest.

Ještě se nakonec ukáže, že falošná Dixired, která se projevuje miskovitým květem, je opavdu pravá Dixired.Proto pane Petře ještě nevěšte hlavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 2.5.2013 14:40
Suncrest
Suncrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 2.75 (?), 2.5.2013 14:42

Tak to mi odlahlo pri citani tychto skusenosti. Mam taktiez Suncrest z Plantexu a velmi ma prekvapil prvy rok po zakviknuti - velkymi ruzovymi miskovymi! kvetmi (podobne ako nektarina Harco) - ked podla dostupnej literatury som cakal zvonkovite... Tento rok cakam prve plody, takze po precitani prispevkov nad tymto verim, ze okolo polovice augusta sa definitivne potvrdi, ze to Suncrest je a nedoslo k zamene za inu odrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika