Příspěvky uživatele - 64.58

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňka z pecky, 4.9.2013
Žádné jádro z pecek v kvasu nevyklíčilo. Vypadala jako živá a  nic. Pokud jde o meruňkové plodící semenáče, pár jsem jich viděl (chutných), ale vždycky mi na nich něco chybělo. Buď jsou plody malé nebo se pecka nedá odloučit apod. Jako... celý příspěvek >
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 4.9.2013
Dneska jsem sklízel Stanley. Nedokážu si představit, že by existovaly chutnější švestky (nebo pološvestky). Hanita mi zatím neplodí, jen kvetla. Tak snad uvidím příště.
Rybíz - množení, 4.9.2013
Možná, že by stálo za zmínku i roubování do boku a kopulací, které se v této době u rybízů a angreštů provádí s docela dobrými výsledky. Taky Forkertovo očkování rybízu do silnější meruzalky nebo josty bývá teď velmi úspěšné. V srpnu chvílemi příliš... celý příspěvek >
Počasie a očkovanie, 28.8.2013
Neřežte podnože "na ostro", ale nechte čípek 10-15 cm, který se nemusí voskovat. Očko pak nezaschne a výhon se vyváže k čípku. Pokud je očko živé, musí vyrašit. Plané očko na čípku nechte jen živořit (zaštípávat), aby přednostně rostl pravý výhon.
Počasie a očkovanie, 27.8.2013
Po deštivém počasí jsou podnože nasáté a to by mělo být dobře. Navíc v noci není chladno. Já nerad očkuji, když pálí slunko. Pokud máte pochybnosti o počasí,  očkujte některou z variant Forkertova způsobu. Broskvoně se Vám pak mohou chytnout... celý příspěvek >
Suncrest (dotaz), 27.8.2013
Taky mi už Suncrest zraje. Je vynikající. Druhý stromek na Vysočině však má ještě dva týdny čas.
Očkování / roubování broskvoní, 27.8.2013
Možná je jarní roubování a očkování na bdící očko u broskvoní neobvyklé, ale já obojí už pár let dělám a nemám s tím problémy. Pokud mám dost roubů, tak je roubování vhodnější metoda než Forkertovo očkování. Letorosty pak o něco rychleji... celý příspěvek >
Listy broskve, 21.8.2013 Obsahuje fotku
Na těch snímcích je asi Suncrest. Zkuste porovnat s následujícími dnešními záběry nedozrálých plodů. Letos se opozdil.
Odrůda Meruňky Leala, 15.8.2013 Obsahuje fotku
Tohle je Leala.
Meruňka - hniloba, 31.7.2013
Nebo taky Horizon při začátku vybarvování, nejpozději 7 dní před sklizní.
Roubování, 30.7.2013 Obsahuje fotku
Nedávno se mi stalo skoro to samé. Vítr mi ulomil celou korunku nad pozdě povoleným roubem. Ale teď mi ze zbytku roubu nečekaně vyrašil nový výhon. Podívejte se, zda Vám tam také nezůstalo nějaké nevyrašené očko.
Jak zvýšit výnosy brambor, 23.7.2013
Zkoušeli jste někdo zvýšit výnos dvěma sklizněmi? Zní to docela ekologicky a v teplých krajích se to běžně dělá. Já jsem to zkusil jednou neúspěšně na malém kousku s rannými bramborami. Koncem května jsem zasadil sklizené vybrané hlízy a nic. Nebyly... celý příspěvek >
Existuje odolnější meruňka? MS kraj, 16.7.2013 Obsahuje fotku
I letos jsou na Velkopavlovické meruňce velmi veliké plody. Namátkou jsem zvážil jeden větší plod a měl 165 gramů. Samozřejmě bych tam našel i plody pod 100 g, takže bych si netroufl odhadnout průměr. Chuť je naprosto fantastická. Na stromě bylo... celý příspěvek >
Porušenie ochrannej lehoty, 11.7.2013
Tebuconazol byl testován ve strašlivých dávkách po velmi dlouhou dobu na různých zvířatech obou pohlaví. Pokud je ho v potravě 5000 ppm po dobu dvou let, asi by potkanovi i koze ublížila i jiná jinak neškodná látka. Představte si, že byste si... celý příspěvek >
Odrůda Meruňky Leala, 4.7.2013 Obsahuje fotku
Leala mi na meruňkové podnoži roste normálně, na zelené ryngli o něco pomaleji. Kvete taky zhruba stejně jako ostatní odrůdy (myslím si, že nejpozději kvete Vesprima). Tipnul bych si, že plod nemá více cukrů, ale spíše méně kyselin. Je to taková... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika