Příspěvky uživatele - 29.59

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Praskliny na kmeni jabloní, 29.10.2011
     Podobné praskliny na kmenech jabloní odstraňuju podobně jak je výše uvedeno, ale navíc seříznu svislým řezem část kůry, která bývá většinou odchlíplá. Na pravém krajním snímku mi ale tmavé zabarvení části kmenu, pokud to není... celý příspěvek >
Kotlovitá koruna u jabloně, 19.10.2011
   Patřím mezi zastánce kotlovité koruny, avšak její využití není vhodné  ve všech případech. Tento způsob se mi neosvědčil u málo vrůstných podnoží a i u některých odrůd rostoucích silněji. Zatím co Topazu na středně vzrůstné podnoži... celý příspěvek >
Jakou letní jabloň?, 16.9.2011
    Máme na zahradě pětiletý Ametyst (Nella x Vistabela) na podnoži MM106, 300m nad m. severozápadní Čechy.  Plody velmi vzhledné, sladkokyselé (na jihu Moravy by byly určitě sladší), rezistentní, stříkám jen vápníkem, zralost je... celý příspěvek >
Druhý rok po zmlazovacím řezu jabloní, 15.8.2011
Dlouhé pruty nezkracujte. Pomocí pásky je ohněte do šikmé polohy(45°) a nasměrujte podle Vaší představy. Některé můžete použít v příštích letech též jako náhradu starých kosterních větví, které pak odříznete. Hora.
Deformace listů, 28.7.2011
    Mám asi patnáctiletý Jonagold, který roste a plodí i s pokroucenými listy. Červenání mladých výhonů způsobují podle mého názoru mšice. Postřik provádím pouze proti pihovitosti a mšicemi napadené výhony máčím v roztoku Pirimoru a... celý příspěvek >
Je to strupovitost?, 9.7.2011
      Jsem přesvědčen, že se jedná o poškození mrazem začátkem května. Chci jen dodat, že odrůdy na to reagovaly různě. Zatím co na př. Topaz na středně vzrůstné podnoži to silně odnesl, stejná odrůda na podnoži J-OH-A... celý příspěvek >
Jak proti pihovitosti jabloní?, 22.6.2011
    Děkuji panu Vysloužilovi a panu Vinšálkovi za jejich rady a zkušenosti týkající se tohoto tématu.Pravděpodobně použíju teď, na konci června, ten nejjednoduší způsob- vápenou vodu. Hora.
Jak proti pihovitosti jabloní?, 22.6.2011
  K mému překvapení zmizel z prodeje tekutý vápník v podobě Kalkosanu, Kalkosolu a podobně. Je nabízen jen Wuxal calcium který bych pro jeho dost vysoký obsah dusíku použil jen do konce června. Prý strom přijme na list jen vápník s přídavkem... celý příspěvek >
Diera v starej jabloni, 7.3.2011
     Otvor v kmeni důkladně vyčistit, čisté, drobné, suché, dřevěné piliny promíchat s disperzním lepidlem(přidává se do omítek), přidat trochu fungicidního přípravku(proti plísni). Touto propracovanou hmotou napěchovat díru. Po... celý příspěvek >
Náhrada za Idared, 14.2.2011
     Na náš Topaz, asi 15tiletý čtvrtkmen s kotlovitou korunou, pod stromem černá textilní folie, na okraji Českého středohoří(300m n. m.), si nemůžu stěžovat. Kvalita každoročně výborná, bez výkyvů kvality, s plody... celý příspěvek >
Má odrůda Viktoria problémy s opylením?, 27.12.2010
  Před čtyřmi lety na podnoži M26 zasazená Viktoria v letošním roce poprvé vykvetla ale neplodila, zatímco vedle ní rostoucí stejně starý Opál a hlavně Rajka zaplodily již podruhé. V blízkosti stojí dále Topaz, Rezista, Ametyst a... celý příspěvek >
Červivost jabloní, 1.6.2010
Pokročilý. Možná, že jsem vyjímkou, ale nikdy jabloně proti červivosti nestříkám.Úroda je sice někdy, (nejvíce vloni) červivostí snížena asi o polovinu, což ale odpovídá redukci, kterou bych musel provézt pracně protrháváním nadbytečních... celý příspěvek >
Bohemia Gold - jak ostříhat, 12.3.2010
Pro H.S. Nezoufejte nad svou nezkušeností. Většina z nás, jež v této diskuzi se snažíme poradit, samozřejmě mimo těch co absolvovali odbornou školu, stejně jako Vy a já začínali, hodně možná přečetli, ale stejně tak hodně... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika