Je to strupovitost?



host - 29.59 (?)
9.7.2011 12:22

      Jsem přesvědčen, že se jedná o poškození mrazem začátkem května. Chci jen dodat, že odrůdy na to reagovaly různě. Zatím co na př. Topaz na středně vzrůstné podnoži to silně odnesl, stejná odrůda na podnoži J-OH-A odolala. Hodně zapůsobil mráz na Bohemii(M9). Nepatrné ztráty mají Melodie, Dezert, Rezista a Jonagold u kterého se mimochodem letos bez postřiku ještě neprojevila ani strupovitost. Absolutně netknutá však zůstala Rajka(MM106). Hora.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 29.59 (?), 9.7.2011 12:22

      Jsem přesvědčen, že se jedná o poškození mrazem začátkem května. Chci jen dodat, že odrůdy na to reagovaly různě. Zatím co na př. Topaz na středně vzrůstné podnoži to silně odnesl, stejná odrůda na podnoži J-OH-A odolala. Hodně zapůsobil mráz na Bohemii(M9). Nepatrné ztráty mají Melodie, Dezert, Rezista a Jonagold u kterého se mimochodem letos bez postřiku ještě neprojevila ani strupovitost. Absolutně netknutá však zůstala Rajka(MM106). Hora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.6 (?), 9.7.2011 12:29

Může jít i o to, že v době mrazu byly jednotlivé odrůdy v různé fázi kvetení. Já zase pozoruji výrazné rozdíly na různých místech zahrady. Víc tedy u slivoní. Níže položené komplet vymrzly, o pár metrů výš jsou obsypané

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 78.10 (?), 19.7.2011 22:23

Taky se přikláním k mrazovému fenoménu. U nás (OPavsko) nejvíc tím postižen James Grieve.

           Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika