Kotlovitá koruna u jabloně



host - 29.59 (?)
19.10.2011 19:38

   Patřím mezi zastánce kotlovité koruny, avšak její využití není vhodné

 ve všech případech. Tento způsob se mi neosvědčil u málo vrůstných podnoží a i u některých odrůd rostoucích silněji. Zatím co Topazu na středně vzrůstné podnoži vyhovuje tento tvar, protože jeho rozvětvení má tendenci růst kolměji, odrůda Jonagold reaguje spíš opačně a její kosterní větve po letech klesají do vodorovné polohy. Stejně budou reagovat asi i další odrůdy.  Každopádně je nutné ve Vašem případě, pokud se pro tuto úpravu rozhodnete, odstranit terminál co nejtěsněji nad rozvětvěním a patřičně ošetřit. Hora.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 109.108 (?), 18.10.2011 14:10, zobrazeno: 4295x

Prosím o radu.Mám 4leté jabloně a chtěla bych kotlovitou korunku.Mám uříznout celý terminál, nebo kde.Spodní patro větví je krásně rozrostlé a chci stromky nízké, široké.Takže terminál pryč celý až k větvení nebo výš?Spodní větvě jsou 5 silných a s pěknými postranními větvičkami.Děkuji za návod.Markéta.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.59 (?), 19.10.2011 19:38

   Patřím mezi zastánce kotlovité koruny, avšak její využití není vhodné

 ve všech případech. Tento způsob se mi neosvědčil u málo vrůstných podnoží a i u některých odrůd rostoucích silněji. Zatím co Topazu na středně vzrůstné podnoži vyhovuje tento tvar, protože jeho rozvětvení má tendenci růst kolměji, odrůda Jonagold reaguje spíš opačně a její kosterní větve po letech klesají do vodorovné polohy. Stejně budou reagovat asi i další odrůdy.  Každopádně je nutné ve Vašem případě, pokud se pro tuto úpravu rozhodnete, odstranit terminál co nejtěsněji nad rozvětvěním a patřičně ošetřit. Hora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika