Příspěvky uživatele - PeterNR

Odšťavňovač na rybíz - protlak, 26.6.2015
Prosím Vás o informáciu, dokáže ten Hurom odšťaviť aj ovocie so semienkami? Hlavne ríbezle a egreše, ale napr. aj paradajky, bazu, hrozno, muchovník...  Uvažujem o mäsomlynku s nástavcom na odšťavovanie ovocia, napr. od f. Rohnson R... celý příspěvek >
Výroba fosforečnanu železitého pro boj se slimáky, 29.5.2015
U nás je slimákov na mraky, takže každý večer sypem granulky. Už som to tu dakedy písal, že chodím po veľké balenie do Viedne, pretože cena prípravku v malom balení ktoré je u nás dostupné v obchodoch je príliš vysoká. Minulý rok som kúpil Derrex... celý příspěvek >
Hromadný úhyn mačiatok, 8.5.2015
Dobrý večer, vrátil som sa z cesty a bol som na záhrade. V krabici kde boli mačiatka ostali stopy krvi, takisto na podlahe chatky. Takže choroba, uhynutie z tepla, ani odvrhnutie to určite nebolo. Dačo ich zabilo, buď nejaký ten cudzí kocúr,... celý příspěvek >
Hromadný úhyn mačiatok, 7.5.2015
Ďakujem Vám za názory. Že by to mohol byť kocúr, to by som veru nepovedal. Počul som, že napr. medveď zabije cudzie mláďatá. Ale u mačiek som to nečakal. Fakt je, že o mačkách toho veľa neviem. Vody mala v chatke dosť, a mohla sa ísť napiť aj von,... celý příspěvek >
Hromadný úhyn mačiatok, 6.5.2015 Obsahuje fotku
Dobrý večer, uhynuli nám naraz všetky mačiatka. Teraz s tým už nič neurobím, ale aspoň by som rád vedel, čo sa im mohlo stať, prečo uhynuli. Pre vysvetlenie, mačka nie je naša, je taká polodivoká. Nikdy nebola nejako veľmi prítulná. Pohybuje... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 30.4.2015 Obsahuje fotku
Podľa jednej talianskej ovoc. príručky je kritická teplota pre malé plody -1 °C.
Zelenina pre prežitie, 27.4.2015
Sevlák je po slovensky potočník.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 20.4.2015
Nevidím na Vašich fotkách žiadne príznaky moniliózy :-)
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 19.4.2015 Obsahuje fotku
Odfotil som dnes tri konáriky marhule - prvý je zdravý, druhý chorý, a na treťom konári je jeden letorast zdravý, a druhý napadnutý moniliózou.
Jahody Karmen - jaký rozestup?, 17.4.2015
Skúšal som niečo podobné tej Vašej pyramíde, ale spravil som ju len tri poschodia vysokú. Rozmery základne som mal 1,2 m x 4 m, výška poschodia 12 cm. Ako-tak rodili len jahody na najnižšom poschodí. Asi mali málo miesta a málo vody. Mal som tam... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 17.4.2015
Ok, zajtra odfotím, ak nájdem zdravý konár. Zatiaľ foto z minulého roku.  Peter
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 17.4.2015
Najmenšie balenie Luny je 1 liter...
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 17.4.2015
Sledujte kvety. Keď odkvitajú po opelení, odpadnú okvetné lístky a zväčšuje sa zárodok plodu, konáre vyzerajú zdravo, rašia na nich listové púčiky. Keď usychajú v dôsledku moniliózy, kvetné aj listové púčiky zhnednú a zoschne celý letorast, môžu... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 16.4.2015
Mám na mysli, či má význam použitie zmáčadla, či sa pri tom dosahuje lepší účinok pri postreku do kvetu tými fungicídmi proti monilióze (Signum, Zato, Talent). Nenašiel som v návodoch údaj o použití zmáčadla. Tak predpokladám, že to nie je zakázané,... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 16.4.2015
Prosím vás, tak nad tým rozmýšľam, má nejaký zmysel používať zmáčadlo, keď marhule striekame do kvetu?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika