Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015



PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 97.128 (?)
16.4.2015 18:26

Mám na mysli, či má význam použitie zmáčadla, či sa pri tom dosahuje lepší účinok pri postreku do kvetu tými fungicídmi proti monilióze (Signum, Zato, Talent). Nenašiel som v návodoch údaj o použití zmáčadla. Tak predpokladám, že to nie je zakázané, ale neviem, či to má nejaký zmysel.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 12.4.2015 12:47

U dokvétající Spring Blush, Aurory i Goldrichu je hnědnutí květů způsobeno opravdu moniliovým úžehem. Docela úděsné při počtu postřiků. 1x Kumulus, 1x Talent , 1x Talent + Zato.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 1.44 (?), 15.4.2015 10:13

Aj u nás sa už objavujú prvé prejavy moniliozy :-(

Postrek: na zač. kvitnutia 1x Signum, v plnom kvete 1x Talent+Zato. Asi budem musieť ešte raz striekať, dám znovu Signum. Prípadne je nejaká iná možnosť, pre postrek na konci kvitnutia?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 15.4.2015 12:39

Vzhledem k pátečnímu předpovídanému ochlazení a srážkám plánuji další postřik. Před květem jsem dával Horizon+Zato+Champion. Doporučili byste nyní co? Zvažuji Kumulus (že bych stříknul i angrešty a event. jádroviny). Nebo mám ještě Horizon+Zato(?), Talent došel...frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 145.137 (?), 15.4.2015 12:44

Prováděl jsem letos poprvé postřik Horizontem a lehké zhnědnutí květů jsem měl hned druhý den po postřiku. Květy, které byly zavřené jsou zatím stále bílé. Takže lehké zahnědnutí já příčítam tedy postříku. Nebo se do květů dala monilioza díky postřiku tak nevím nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 28.101 (?), 15.4.2015 13:58

Veecot "hnědne" každoročně. Harlayne ne. LetosTalent + Zato. Vloni Baycor. Na síru bych vůbec nespoléhal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 15.4.2015 14:11

Já jsem to zjistila též hned po postřiku / Zato + Horizon/. Taky jsem si říkala, že je to asi tím postřikem / u nás nemrzlo/.  Nezdálo se mi, že by se ta monilie potvora zrovna bezprostředně po postřiku takhle projevila, ale odborník nejsem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 1.44 (?), 16.4.2015 15:37

Prosím vás, tak nad tým rozmýšľam, má nejaký zmysel používať zmáčadlo, keď marhule striekame do kvetu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 16.4.2015 16:22

Pokud je povoleno smáčedlo ke konkrétnímu přípravku přidávat, tak se tím zlepší jeho vlastnosti. Ale nutné to není. Já přidávám smáčedlo jen na cibuli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 97.128 (?), 16.4.2015 18:26

Mám na mysli, či má význam použitie zmáčadla, či sa pri tom dosahuje lepší účinok pri postreku do kvetu tými fungicídmi proti monilióze (Signum, Zato, Talent). Nenašiel som v návodoch údaj o použití zmáčadla. Tak predpokladám, že to nie je zakázané, ale neviem, či to má nejaký zmysel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 16.4.2015 19:10

Mám tři meruňky a ty jsem dnes stříknul Horizonem, navečer, až byly všechny včely pryč. Ať si tu píše kdo chce, co chce, koukám jak v mém okolí odchází jedna meruňka za druhou a nestříkají ničím. A teď už děj se vůle Boží, když jsem shlédnul dnešní předpověd a v ní blížící se mrazíky, tak nevím, nevím. Datum kolem 20.4. je vždy kritický. Mé stromy mají už 9 let a úrodu jsem měl pouze dvakrát, tak už začínám tušit, jak to letos dopadne... ale naděje umírá poslední...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika