Příspěvky uživatele - PeterNR

Maliny a květopas postřik, 16.5.2014
Áno, tento rok som postriekal 1 x Calypsom v polovici apríla jahody aj maliny, spolu so slivkami proti piliarke. Buď som striekal príliš skoro, alebo je tento rok veľmi silný tlak kvetoviek :-/ Peter
Maliny a květopas postřik, 16.5.2014
To neviem, predpokladám že počet chrobákov závisí od "zamorenia" pozemku, nie od počtu rastlín. Pred časom v inom vlákne bola informácia, že jeden chrobák nakladie 50 - 100 vajíčok. Ak nevidíte ďalšie poškodenia, asi ste ich vychytal všetky :-)
Maliny a květopas postřik, 16.5.2014
Ak správne poznám vývojový cyklus kvetovky jahodovej, postrek má zmysel v čase úživného žeru, t.j. cca 2-3 týždne pred kvitnutím jahôd. V tomto čase už nežerie, ale kladie vajíčka. Chrobáky sú teraz v jahodách, tam striekať nie je možné kvôli... celý příspěvek >
Maliny a květopas postřik, 16.5.2014
V túto dobu sú u nás všetky chrobáky v jahodách. Na malinách som nenašiel jediný poškodený púčik, na jahodách ich zbieram desiatky denne :-(Postrek malín by teraz nemal žiadny zmysel, budem na to pamätať na budúcu jar. Peter
Zena a pila - poradi nekdo?, 12.5.2014
Odhliadnuc od diskusie k typu resp. značke píly by som rád upozornil pani Petru, že prerezávať stromy motorovou pílou stojac na rebríku resp. na konári dakde v korune stromu nie je celkom triviálne. Nie je pritom až také podstatné, či ide o el.... celý příspěvek >
Odumírání kosterních větví + nekróza dřeva, 7.5.2014
Betka, nevešajte hlavu. Dá sa pomôcť, len treba dôsledne udržiavať zdrav. stav stromov. Dakde som to už písal, prvá vec je podpora zdrav. stavu stromov, udržiavanie v dobrej kondícii - hlavne správnym rezom, hnojením, a odstraňovaním zdrojov infekcie... celý příspěvek >
Odumírání kosterních větví + nekróza dřeva, 7.5.2014
To znie zaujímavo, vravíte že sú tam staré stromy, a že sú v pohode? Rád by som sa na ten sad prišiel pozrieť. Kde presne to je?
Kamcatska boruvka - ker se nezvetsuje, 7.5.2014 Obsahuje fotku
Mám dva zemolezy, p19 a Duet. Vysadil som ich v apríli 2010, spočiatku rástli veľmi pomaly a listy v lete rýchlo opadali. Potom som sa naučil ich výdatne zalievať + cca v polovici apríla prihnojím 5 % roztokom močoviny, čím sa udržia v raste o trochu... celý příspěvek >
Sekačku Viking?, 3.5.2014
Potrebovali sme malú obratnú benzínovú kosačku. Prešli sme pred týždňom všetky obchody naokolo, rozhodovali sme sa medzi HQ, Stiga, Viking. Vybrali sme kosačku VIKING MB 448 TX v cene 349 Eur. Kosil som s ňou včera asi dve hodiny dosť prerastenú... celý příspěvek >
Stara marhula a moniliosa, 2.5.2014
Pridajte informáciu o lokalite a foto, inak sa ťažko konkrétne radí.  Všeobecne platí, že treba podporiť strom v zápase s chorobou a udržiavať ho v dobrej kondícii - a to sa dá správnym rezom, hnojením, ako aj odstraňovaním zdrojov infekcie,... celý příspěvek >
Vytékání vody po vypnutí čerpadla - kapková závlaha, 30.4.2014
Riešenie je buď namontovať tam ventil - napr. priamo na hadicu takýto lacný plastový 16-16 mm alebo kúpiť hadicu s takými kvapkovačmi, ktoré sú uzatvorené, a vodu začínajú prepúšťať až od určitého tlaku - napr. Uniram CNL (compensated non-leakage =... celý příspěvek >
Meruňky, monilioza 2014, 28.4.2014
Ďakujem za odpoveď, stroj je to super, s ním musí byť parádna práca. Pozerám, že teraz je u nás v akcii za 500 Eur. Ako píšete, do malej záhradky sa nevyplatí, to je fakt. Jedine ak som chodil striekať marhule všetkým susedom :-) 
Meruňky, monilioza 2014, 27.4.2014 Obsahuje fotku
Vážený pán j.c.,  dovoľte prosím otázku, aký stroj ste kúpili? Tento rok je u nás monilia na koni, zvažujem aj ja investíciu do lepšej techniky. Ďakujem za info. Ten tretí postrek mal zmysel. Ďalšie letorasty už nevädnú, zdá sa že... celý příspěvek >
Nebezpečny škodca, 23.4.2014
Ďakujem za info. Doteraz som sa s tým nestretol. 
Nebezpečny škodca, 22.4.2014 Obsahuje fotku
Na fotkách v tom článku je zaujímavý typ vedenia. Máte niekto s ním skúsenosti? Má konštrukcia do "V" nejakú výhodu oproti klasickej dvojdrôtovej konštrukcii?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika