Zelenina pre prežitie



PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 1.44 (?)
27.4.2015 13:22

Sevlák je po slovensky potočník.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 144.174 (?), 26.4.2015 17:57

V prípade survival prežitia, myslíte si, že je vhodné Hokkaido skladovať voľne v prírode v uzavretých plastových vreciach aby sa zabránilo navlhnutiu? Z iných zdrojov som čítal, že by sa mala skladovať v chlade, ale tiež ma zaujíma, či by sa nepoškodila keby sa skladovala v mraze - cez zimu. Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Plamínek - (4) - 247.14 (?), 27.4.2015 11:08

Pěstuju hokkaido, mám ho poslední roky uložené na polystyrenových deskách v relativním teple- cca- 18 stupňů,(no může to být i zpočátku míň)a vydrží mi od listopadu do května, vzácně i června. Pak už stejně žádné nemáme, páč jsme je snědli...:)

Plody nesmějí být otlačené a poraněné, neměly by se dotýkat a trochu se seschnou.

Nesmí ležet na ničem studeném, třeba na skleněných deskách
(měla jsem naaranžovanou dýni na mléčně skleněném stole jakože dekoraci a byla do týdne chycená), není ani moc gobrá sláma- kvůli plísním, to je pak tak do dvou měsíců, ale záleží na podmínkách. 

Žádný mráz samozřejmě, a žádné igelitové pytle.

Jinak se dají jíst i syrové, zvlášt ty menší, nebo acorny, ty jsou výborné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 1.44 (?), 27.4.2015 13:22

Sevlák je po slovensky potočník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
LoGa - (26) - 86.166 (?), 28.4.2015 12:08

"Průkopníkem je asi oranžové Hokkaido, i když podle fajnšmekrů dávno překonané jinými" - kterými například? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 28.4.2015 13:00

Já jsem moc těch "běžně nedostupných" v ČR neochutnala, ale pokud si pamatuju, tak chválili nějaký Festival, Sweet Dumpling (ten jsem jedla), různé typy butternutt, hodně ty žaludové typy - Ebony Acorn, potom dýně ve tvaru šišky, banánu, jak se jmenují... Hubbart nebo tak nějak. Potom nějakou velice bradavičnatou, to už strejda Gůgl poradí. Je tu spousta fandů, kteří nekupují u Sema, ale objednávají si semena z celého světa, zkoušejí a pak si vybírají podle chuti a plodnosti. Je to stejné jak s rajčaty, melouny...

Já mám ráda i to Hokkaido, pěstuju každoročně, ale je dobré mít i jiné odrůdy, opravdu jsou v tom rozdíly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 25.4.2015 21:02


Bez tep. úpravy- asi jen mrkev, jinak ořechy. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 25.4.2015 21:13

V minulosti se hodně používal tuřín.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 26.4.2015 13:50

Ten tuřín, co jsem psala,  by vám nevyhovoval? Zasyrova i upravený...  ...do 16. století byl jednou z hlavních potravin všech vrstev lidstva.       Lída   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
JendaV - (20) - 178.162 (?), 25.4.2015 21:25

Dle Carol Deppe - The Resilient Gardener: hlavně brambory, dýně, fazole a kukuřice. Dále ovoce, ořechy, obilí, slunečnicová semena. Sice ne všechno je zelenina a ne všechno se dá jíst syrové, ale aspoň jako insporace...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.170 (?), 26.4.2015 15:48

Skladovatelná je třeba ředkev černá kulatá. rozhodně vydrží déle než vodnice a pod. Jinak určitě veškerá kořenová zelenina, luštěniny (zajímavý bude kdysi hojně pěstovaný bob). Nutričně zajímavá a dobře skladovatelná by mohla být krmná řepa. Dále se naučte co je k jídlu v přírodě. Není toho málo. Třeba můžete sbírat bukvice na zimu. Na jaře lze konzumovat petrklíče, mladé lístky bršlice, řeřišnici potoční, medvědí česnek. V létě pupavy ap.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika