Příspěvky uživatele - PeterNR

Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 15.4.2015
Aj u nás sa už objavujú prvé prejavy moniliozy :-( Postrek: na zač. kvitnutia 1x Signum, v plnom kvete 1x Talent+Zato. Asi budem musieť ešte raz striekať, dám znovu Signum. Prípadne je nejaká iná možnosť, pre postrek na konci kvitnutia?
Jak sušit bylinky? V troubě?, 31.8.2014 Obsahuje fotku
Dobrý dotaz. Bývam v relatívne vlhkom byte, jediné miesto kde sa u nás dajú bylinky relatívne dobre sušiť, je pod stropom. Na sušenie byliniek som si spravil rámy podľa rozmeru skriniek v detskej izbe. V prípade potreby dosušim v sušičke na ovocie. V... celý příspěvek >
Živý plot k silnici, 16.8.2014
Ďakujem všetkým za rady.  Máte dobré otázky, ospravedlňte prosím, včera večer mi nezišlo na um popísať situáciu podrobnejšie, takže pre upresnenie: pozemok je mestský. Adresa je Fraňa Mojtu 41, Nitra. Na street view je ešte vidieť ten starý... celý příspěvek >
Živý plot k silnici, 15.8.2014 Obsahuje fotku
Dobrý deň, nechcem zakladať nové vlákno, tak píšem sem. Máme medzi bytovkou a cestou trávnatý pás šírky cca 1 m a dĺžky cca 25 m. Na celej ulici je len tráva a sem-tam strom (javory, jasene, sakury). Teraz jeden starý jaseň vyrezali a nový... celý příspěvek >
Proč by se měly používat rukavice při práci s motorovou pilou?, 7.8.2014
Ďakujem Vám za odpoveď. Tie ustrihnuté končeky mi na um nezišli :-)
Proč by se měly používat rukavice při práci s motorovou pilou?, 6.8.2014
Dobrý deň. Zaujímalo by ma, aké rukavice používate, napr. na ten egreš, aby ste mali cit v prstoch.  Ja si zvyknem na jemnejšie práce zobrať textilné rukavice s tenkou PUR vrstvou na dlani a prstoch, odolnosť 4131. Nevýhoda je, že... celý příspěvek >
Usychanie zarodeného výhonu malinoostružiny, 9.6.2014
Je na tom výhone zdurené miesto? Ak áno, bude to napadnutie byľomorom alebo hrčiarkou ostružinovou. Výhon treba pri zemi odrezať a spáliť.
Výroba fosforečnanu železitého pro boj se slimáky, 5.6.2014
Beriem túto diskusiu ako zdroj informácií a skúseností. Pretože Ferramol som na Slovensku nezohnal za rozumnú cenu, hľadal a našiel som v Rakúsku. Aby som iným uľahčil hľadanie, tak som si dovolil tu do diskusie túto informáciu uviesť, a prispieť tak... celý příspěvek >
Výroba fosforečnanu železitého pro boj se slimáky, 5.6.2014
200 kč je cca 7 eur. Kúpil som Derrex vo Viedni, 20 kg za 70 Eur, t.j. 3,50 za kg. To je polovičná cena. Nevýhoda je, že neposielajú poštou, treba po to ísť. Peter
Slimáci, 31.5.2014
Včera som bol vo Viedni po Ferramol, ale vraj sa mu v Rakúsku skončila platnosť registrácie, tak som zobral iný prostriedok s názvom Derrex - cena je cca rovnaká, ale vraj je účinnejší, má 3 x viac účinnej látky ako Ferramol. Dnes som ho prvý raz... celý příspěvek >
Česnek zaštípnutí vrcholu?, 29.5.2014
Ďakujem za zaujímavé informácie, vyskúšam. Peter
Betonování plotového sloupku - jak na beton?, 29.5.2014
Plotové trubky v zemných skrutkách sa upevňujú drobným štrkom. Mohlo by to fungovať aj v betónových patkách. Peter
Česnek zaštípnutí vrcholu?, 29.5.2014
Poradíte prosím, na čo sú dobré tie stvoly, okrem priamej konzumácie? Dajú sa nejako spracovať, konzervovať? Ja ich na cesnaku väčšinou nechávam, a pacibulky používam na obnovu sadby.
Maliny a květopas postřik, 16.5.2014
Dodatočný postrek som zvažoval, ale radšej by som sa mu vyhol, jahody už dozrievajú. Dali by sa zakryť ako píšete, ak sa utíši vietor. Ináč nechápem, ako výrobca stanovuje ochrannú lehotu. Calypso má OL od 3 (paprika, uhorky) do 21 dní... celý příspěvek >
Maliny a květopas postřik, 16.5.2014
Ďakujem za dobré rady, a zaujímavý dokument. Ono, tento rok boli jahody popletené. Prvé kvety skorých odrôd sa otvárali už začiatkom apríla, tak som postriekal. Neskoré kvitnú ešte len teraz. Ťažko striekať, keď mám jeden záhon o piatich radoch,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika