Příspěvky uživatele - PeterNR

Meruňky, monilioza 2014, 10.4.2014
Marhule som tento rok striekal už dva krát - Baycor, Sporgon. Myslel som si, že to bude stačiť, pretože po iné roky som striekal podobne, napr. Baycor + Horizon, a monilioza sa neprejavila, očividne to stačilo. S ohľadom na súčasné chladné a... celý příspěvek >
Meruňky, monilioza 2014, 9.4.2014 Obsahuje fotku
Páni kolegovia, tak som sa dnes večer asi definitívne rozlúčil s tohtoročnou úrodou marhúľ, ostali mi len oči pre plač. Idem si otvoriť fľašu vína... :-( To, čo ostalo po mrazíkoch, dnes dorazila búrka s ľadovcom. V troch vlnách tesne po sebe... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 6.4.2014 Obsahuje fotku
Marhuľa je najcitlivejšia pri odkvitaní a tvorbe plodov, kritická teplota je medzi -1 až -3°C. Pripájam obr. z jednej talianskej ovocinárskej knihy. Dakde som mal aj iné ov. stromy, aha tu to je. V ov. sadoch sa kombinujú všemožné metódy podľa... celý příspěvek >
Včelky samotářky, 6.4.2014
Otvory majú mať priemer od 4 mm do koľko chcete :-) Naša najväčšia včela obýva diery s priemerom až 15 mm, aj keď väčšinou si ich vyhryzie sama.  Dutinky by mali byť z prírodného materiálu, aby na nich držala "malta" z hliny. Zátky na... celý příspěvek >
Meruňky, monilioza 2014, 27.3.2014
U nás v Nitre na meteostanici bolo včera -2, na záhrade cca -1. Dnes už chvalabohu "až" +1. Marhuľa je už komplet odkvitnutá, zatiaľ sa mi nezdá, že by boli kvety poškodené mrazom. Skôr mám obavu kvôli monilióze, boli prehánky a silný vietor, tak... celý příspěvek >
TopTaste?, 23.9.2013
Dobrý večer. Svokrovi u mňa na záhrade zachutila Toptaste, tak by som mu rád jeden stromček na jeseň kúpil. Neviem sa však rozhodnúť, aká podnož bude najvhodnejšia do jeho podmienok - Spišská Belá, 625 m n. m., pôda nič moc, v zime silné... celý příspěvek >
Povidla nejen ze švestek, 7.8.2013
Dobrý deň. Som veľký fanúšik lekvárov. Skúšam ich pripravovať z rôznych druhov ovocia. Veľmi záleží na chuti samotného ovocia. Napr. hruškový lekvár mi chutil najviac z letných hrušiek, williamsoviek. Z iných, napr. jesenných nebol až taký... celý příspěvek >
Jak zabíjíte slimáky?, 7.8.2013
Buď krájam priamo na záhone špachtľou na palici, alebo zbieram do vedra so slabým roztokom draselnej soli. Na druhý deň vylejem na kompost. Peter
Odběr vody z potoka pomocí spojených nádob, 27.7.2013
Je možnosť ako nebrať vodu priamo z potoka. Dá sa vykopať tzv. chránené odberné miesto, voláme to aj falošná studňa. Studňa sa kope podľa miestnych podmienok do cca 10 metrov od potoka, a to ideálne tak, aby bola v mieste štrkového sedimentu. Robí sa... celý příspěvek >
Co mi to žere hrách?, 9.7.2013 Obsahuje fotku
Dobrý deň, nachádzam v hrášku malinké larvy. Predpokladám že obaľovač ani zrnokaz to nie sú. Aký je to škodca? Foto pripájam.  Peter
Džem z višni - odkôstkovanie, 1.7.2013
Používam spomínaný odkôstkovač od Tescomy, môžem potvrdiť, že to fakt funguje celkom dobre. Výhoda oproti ručným klieštikom je v tom, že spätný pohyb čerešu vyhodí do misky. Pravda, nefuguje to vždy na 100 %, ale je to veľké zrýchlenie... celý příspěvek >
Čím rozhádzat medziplodiny, 30.6.2013
Nemám nejaký osvedčený pomer, miešam len tak, od oka. Podľa veľkosti pozemku, aby mi to vystačilo tam a späť. Starý otec bol gazda, naučil som sa to od neho. Siali sme naširoko napr. ďatelinu, lucernu, miešali so suchým pieskom, a siali z plachetky... celý příspěvek >
Svazenka vratičolistá, 29.6.2013 Obsahuje fotku
Dobrý podvečer, sú to tajomné včely, lieta ich u nás niekoľko. Ale aj keď ich dlhšie sledujem, neviem prísť na to, kde majú hniedza. Aspoň foto som stihol urobiť. Pekne sa jej mení farba krídel. Pekný večer. Peter
Čím rozhádzat medziplodiny, 29.6.2013
Odporúčam zmiešať semeno s pieskom, rozdeliť na niekoľko častí, a siať v pásoch kolmo na seba.
Roubování, 24.6.2013
Rozumiem, ale to nie je tento prípad. Vybral som si niekoľko cca 5 cm hrubých konárov, ktoré sú od kmeňa vyholené, a do nich chcem zaštepiť novú odrodu. Pretože doteraz som takmer vždy len očkoval, s vrúbľovaním nemám dosť skúseností, preto som sa... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika