Příspěvky uživatele - 97.194

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
sázení vánočního stromu, 12.12.2008
Pane Radku, je to trošičku jinak. Nápis "nevhodný pro následné vysazení" znamená pouze to, že kontejnerovaný jehličnan v domácích podmínkách mírně naraší a při vysazení po vánočních svátcích jej další zima poškodí. Kontejnerované... celý příspěvek >
Popínavé rostliny do stínu, 9.12.2008
Dobrý den. Taky to není snadné vybrat, protože tam budete mít stín a taky pěkně sucho. Takže vybírám následující. Celastrus scandens, Lonicera caprifolia, Lonicera periclymenum,  Lonicera japonica, Parthenocissus quinquefolia, Parthenocissus... celý příspěvek >
Popínavé rostliny do stínu, 9.12.2008
Dobrý den. Moc mu toho nevyjde, pokud jeho první požadavek je aby rostlina byla stálezelená. Euonymus fortunei "Vegetus", Hedera helix kterou nechce, Hydrangea petiolaris a Lonicera henryi.  Co z toho ale dát pod vzrostlé smrky je... celý příspěvek >
Pokazil jsem kvas?, 7.12.2008
Dobrý den. Už jsem obrázek otevřel, Váš kvas je v přepychovém stavu. Jak píše MUDr. Vysloužil, proč by nebyl? Nespěchat, v pohodě to nechat dokvasit. Jakmile se Vám to bude zdát vizuálně ještě lepší, normálně tam strčte prst a olízněte. Je třeba, aby... celý příspěvek >
Pokazil jsem kvas?, 7.12.2008
Dobrý den. Tak se přidám. Fotku mi to sice neukázalo, ale podle popisu budete mít kvas v naprostém pořádku. To, že nemáte na povrchu žádnou plíseň ani křís znamená, že vše probíhalo naprosto bez problémů. Reakci typu "když to bylo uzvařený"... celý příspěvek >
Pekingské zelí, 5.12.2008
A když ten salát umí některé ženské ještě dobře udělat, tak to je taková mňamka, že to bych byl ochotný i doma trošku pomoct. Nedávno jsem měl s kysanou smetanou a za chvilku bylo vymeteno! Ale stejně jsem nepomáhal. Jsem hrozný chlap. Stanislaw
Očkování trnek, 4.12.2008
Jako zajímavost doplním, že Prunus spinosa je jedním z rodičů podnože Jaspi, která pochází z Francie a je pokládána za velmi kvalitní. Další rodič je Prunus salicina. Tato podnož už byla zkoušena v našem ovocnářském výzkumáku a dopadla... celý příspěvek >
Zmijovec - přezimování, 2.12.2008
Možná to bude znít neuvěřitelně, ale je schopný i přezimovat. Záleží samozřejmě na zimě. Už je to dávno, kdy jsem hlízy zmijovce po vyrašení sadil do volné půdy, protože pochopitelně za vegetace parádně naroste. A při podzimním vyzvedávání se nějaké... celý příspěvek >
Léčivé byliny - Kotvičník, 28.11.2008
Kotvičník jsem letos poprvé pěstoval, protože mi paní doktorka zjistila vysoký tlak. Nakonec, v mém věku proč ne. Jeho pěstování je naprosto primitivní. Jen jsem nasadil a potom už jen sklízel. Rostlo to doslova jako plevel. Vůbec jsem se o něj... celý příspěvek >
Očkování trnek, 28.11.2008
Paní Nováková, těmi trnkami jsou pravděpodobně myšleny švestky. Na Valašsku se jim tak říká. Pán se asi ptal na to, kdy je doba na očkování švestek na vhodné podnože. Trnka, (Prunus spinosa) jako taková, se jako podnož nepoužívá. Stanislaw
Co s pyramidálními topoly - kácet, ořezat nebo nechat? , 27.11.2008
Pár podobných případů jsem už řešil. Můj názor je vykácet bez milosti. Jsou to krátkověké dřeviny. Zkuste si od lesáků vypůjčit Presslerův vrták a podívejte se na vzorek, který tím získáte. Vzpomínáte na to, jak asi před dvěma lety zabil stejný, ale... celý příspěvek >
trávník - vápnění, 25.11.2008
Dobrý den. Mech v trávníků neznamená automaticky, že je třeba vápnit. Nejdřív je dobré si to zjitit, což není nic složitého. A pokud by byla půda opravdu kyselá, potom je vápno vhodné. Stanislaw.
malinoostružiny, 25.11.2008
No, dám Vám trošku jiný návod. Nic nestříhejte, počkejte co s tím udělá zima, protože je zcela běžné, že u těchto ovocných dřevin dojde k namrznutí konců letorostů. Nebývají totiž zcela vyzrálé. A na jaře, jakmile to začne rašit, tak budete jistě... celý příspěvek >
co tam zasadit?, 25.11.2008
Předem se omlouvám, ale ani buk a ani habr není včelařsky významná rostlina. Slivoně jsou všechny významné, čili i ovocné stromy. Stanislaw
co tam zasadit?, 24.11.2008
Dobrý den paní Aleno. Nápad je to skutečně bezva. Jehličnany ale nejsou včelařsky významné rostliny. Napíšu jen ty listnaté, které v Jeseníkách nějak nebudou zlobit krajinu. Zkusím české názvy. Javory, kaštan, olše, bříza, dřín, líska, hloch,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika