Léčivé byliny - Kotvičník



host - 97.194 (?)
28.11.2008 22:22

Kotvičník jsem letos poprvé pěstoval, protože mi paní doktorka zjistila vysoký tlak. Nakonec, v mém věku proč ne. Jeho pěstování je naprosto primitivní. Jen jsem nasadil a potom už jen sklízel. Rostlo to doslova jako plevel. Vůbec jsem se o něj nestaral. Vařim z něj čaj. Chuť je teda dle mého spíš úděsná, ale to je věc názoru. Tlak mám v pořádku. Má to mít i velmi kladný účinek i na chlapské povzbuzení, ale to nijak nesleduji, protože už je mi to jedno. A prý to zabírá i na ženy. To ale pochopitelně nevím. Jedno ale vím jistě. Chce to odvahu ten čaj pravidelně pít. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 28.11.2008 19:15, zobrazeno: 6694x

Slyšel jsem o této bylině, ale neznám ani pěstování, ani použití. Ví někdo z bylikářů.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.194 (?), 28.11.2008 22:22

Kotvičník jsem letos poprvé pěstoval, protože mi paní doktorka zjistila vysoký tlak. Nakonec, v mém věku proč ne. Jeho pěstování je naprosto primitivní. Jen jsem nasadil a potom už jen sklízel. Rostlo to doslova jako plevel. Vůbec jsem se o něj nestaral. Vařim z něj čaj. Chuť je teda dle mého spíš úděsná, ale to je věc názoru. Tlak mám v pořádku. Má to mít i velmi kladný účinek i na chlapské povzbuzení, ale to nijak nesleduji, protože už je mi to jedno. A prý to zabírá i na ženy. To ale pochopitelně nevím. Jedno ale vím jistě. Chce to odvahu ten čaj pravidelně pít. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.11.2008 0:31

Pane Stanislawe, děkuji za informaci. Už jsem o kotvičníku slyšela a četla hodně.  Ani já, ani manžel ho naštěstí zatím nepotřebujeme - ale co není, může být.   Možná bych ho zkusila pěstovat ze zvědavosti.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.231 (?), 29.11.2008 9:49

Pokud máte velmi teplou zahradu, roste to fakt jako plevel. Nepříjemné jsou ostnaté plody. Letos mi větve narostly až do délky 1,20 m. A kolem rostla spousta malých sazeniček z letošních semen. V květináči asi nikdy tolik nedoroste, ale rostliny pak nejsou od bláta a dají se i schovat do skleníku. Venku mi už v září uvadly. U mužů nad 40 let je užívání velmi silně cítit i vidět (nárůst síly, tonizace svalů, ztráta tuku a např. sexuální vlivy způsobené rychlejší tvorbou hormonů). U žen by to mohlo být podobné. Puberťáci to však nepoznají. Mají i tak dost hormonů v těle. Rostliny pěstované v Bulharsku, Indii, Arizoně apod. jsou mnohem větší a účinnější. Často se však nesmějí pěstovat bez povolení (invazivní plevel kategorie C v Kalifornii).

Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5:28
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika