Příspěvky uživatele - 6.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2021, 30.5.2021
Jojo, snad to "daj". Po tom, co jsem viděl dneska, jsem taky trochu optimističtější. Bohužel manželka nedokázala vzít "detail". Ale poučil jsem se v tom, že igelit není tak dobrý nápad. 50gramová netkanka by byla asi posloužila mnohem líp. Navíc... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 30.5.2021
Obo, pokud chcete mít svou vlastní čerstvou zeleninu po co nejdelší část roku, není pochyb, že to za tu investici stojí. A tuplem v letech, kdy je počasí studené jako psí čumák, tedy letos.  Ale vidím tam malý zádrhel: ta přípojka horkovodu... celý příspěvek >
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 30.5.2021
Dnes proběhla kontrola zelí pod netkankou. Nevím, zda pomohla vyhlazovací válka proti vlaštovičníku, ale zelí je v pohodě, tedy bez molic, a co víc, na lepítkách jsem nenašel jedinou molici. Vím, jsem teprve na začátku dlouhé obranné války, ale dává... celý příspěvek >
Proč nesmí košťáloviny 3 roky na stejný záhon?, 30.5.2021
Pepé, to je dobrý nápad. A protože mám výkonná kamna, rovnou jejich zbytky spálím. I kvůli molicím. Milan HP
Rajčata 2021, 30.5.2021 Obsahuje fotku
Míro, to je mazané, tedy ta ohrádka. Já je hodil pod igelitový tunel, neotvíral několik dní (jen větral) a dostalo se mi pěkného nafackování: na některých listech se objevily známky šedé plísně. Tak jsem je nechal otevřené a děj se vůle Matky... celý příspěvek >
Kdy přihnojovat rajčata / papriky, 30.5.2021
Míro, ale 7,2 m2 je o dost víc (36%) než 5. Jasně, pěstujete je striktně na 1 výhon, což zrovna není moje silná stránka. Ale pokud neodlamujete spodní listy, je to pozvání chorobám. Dobře, chemií se dá udělat prevence, ale Ty přece postřiky používáš... celý příspěvek >
Kdy přihnojovat rajčata / papriky, 29.5.2021
22 sazenic na ploše 5 m2? Jaké pěstujete odrůdy? Protože na tak malou plochu musíte mít už vychytanou skladbu odrůd. Osobně na takovou plochu dokážu "vměstnat" maximálně 8 sazenic, tedy méně než polovinu. Pravda, pěstuju převážně tyčkové, bujně... celý příspěvek >
Proč nesmí košťáloviny 3 roky na stejný záhon?, 29.5.2021
Zadavatel dotazu tímto vřele děkuje všem, kdo přispěli. A ano, poučil se hodně a je velmi rád, že dotaz zadal, i když je tím pádem za ignoranta (což byla de facto realita). On je to totiž takový "nevěřící Tomáš", pokud jde o tvrzení, nedoložená... celý příspěvek >
Kořenový systém rajčete a dalších rostlin, 29.5.2021
Ano, také dosypávám po tom, co semínka vyklíčila. Dodá jim to živiny a pomůže vytvořit kořeny před přesazením. Přesazuji /pikýruji) s nejméně dvěma pravými listy. Funguje to. Jen je třeba vystihnout ten pravý moment, kdy je přendat z vyšší teploty... celý příspěvek >
Kořenový systém rajčete a dalších rostlin, 29.5.2021
Moment, trochu vám nerozumím. Svítivost zdroje se udává v lumenech, intenzita osvětlení v určitém místě v luxech. Jestliže mám tedy zdroje řekněme 10 000 lm (svítivost se sčítá), vzdálenost (čtverec vzdálenosti), směrové ztráty a osvětlená plocha... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 28.5.2021
Kvarku, vysazovat nebo vysévat? Tedy rajčata na záhon v červnu. Předpokládám, že vysazovat sazenice vypěstované na rychlovku ve stanu. Za 3 týdny vypěstujete (i bez stanu, což je lepší možnost) sazenice na pikýrování. Takže máte na mysli... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 28.5.2021
Alexi, díky za díky. Mrkněte na vlákno Rajčatový hokus pokus, tam jsem to popsal do detailů. Ale pro orientaci: tam "nahoře" je v 570 mnm. Krásné, k jihu obrácené místo, nevyměnil bych. Ale letos možná na rok jo. Zima, hlavně v noci, vítr, bouřky s... celý příspěvek >
Kdy přihnojovat rajčata / papriky, 28.5.2021
Pépé, nemůžu si odpustit reagovat na to, co jste napsal. Sarkazmus, zpochybňování, to prostě nejsou užitečné rady. A já vím, že máte zkušenosti i znalosti, abyste konstruktivně poradil a myslím, že dobře. Proč se nepodělíte? Ano, je v tom riziko,... celý příspěvek >
Kdy přihnojovat rajčata / papriky, 28.5.2021
Ano, přehnojení je přesně to, čeho je potřeba se vyvarovat. Obzvlášť pokud hnojíme do zásoby. Což dělám. Takže jsem letos přešel na systém pohnojení celého záhonu Cereritem podle návodu (vybral jsem střed doporučené dávky, tedy 30g na m2) před... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 28.5.2021
Vladimíre, ty pranostiky mají něco do sebe, jenže já nedávám rajčata do stodoly. Ten přehled teplot by se měl nechat přejmenovat, tipnu tak na "říjen". Čtyřka v noci, za to bych se, být květnem, červenal až za ušima. Máš hezká rajčata, mnohem... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika