Kdy přihnojovat rajčata / papriky



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?)
30.5.2021 21:24

Míro, ale 7,2 m2 je o dost víc (36%) než 5. Jasně, pěstujete je striktně na 1 výhon, což zrovna není moje silná stránka. Ale pokud neodlamujete spodní listy, je to pozvání chorobám. Dobře, chemií se dá udělat prevence, ale Ty přece postřiky používáš jen vyjímečně, ne? Není to zase až tak moc o výživě: ta se dá zajistit dostatkem kvalitního kompostu.

Možná dělám chybu já, když jim dopřávám tolik prostoru a nechávám je růst na dva i tři výhony. Možná bych si mohl ušetřit spoustu práce, ale až 22 rostlin na 5 m2 se mi zdá opravdu přehuštěné - znamená to 3 řady na šířce 1m. I za předpokladu, že, jak to někdy dělám i já, je navede na tyče šikmo ven z prostoru. Tedy pokud se nejedná třeba o dwarfy či mini.

Snad nám to host 16225 vysvětlí a třeba pošle i foto.

Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 30.5.2021 10:00

Milane, pan host 16255 jistě pěstuje běžná tyčková rajčata (jistě to potvrdí). Má je sice trochu víc zahuštěná, ale není to kritické. Záleží rovněž zda je má v jedné, či více řadách. Já mám svých 21 tyčkových rajčat ve dvou řadách na ploše 7,2 m2 (6 x 1,2 m) a řekl bych, že jsou od sebe vzdálená tak akorát. Loni jsem měl na stejné ploše 19 ks. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?), 30.5.2021 21:24

Míro, ale 7,2 m2 je o dost víc (36%) než 5. Jasně, pěstujete je striktně na 1 výhon, což zrovna není moje silná stránka. Ale pokud neodlamujete spodní listy, je to pozvání chorobám. Dobře, chemií se dá udělat prevence, ale Ty přece postřiky používáš jen vyjímečně, ne? Není to zase až tak moc o výživě: ta se dá zajistit dostatkem kvalitního kompostu.

Možná dělám chybu já, když jim dopřávám tolik prostoru a nechávám je růst na dva i tři výhony. Možná bych si mohl ušetřit spoustu práce, ale až 22 rostlin na 5 m2 se mi zdá opravdu přehuštěné - znamená to 3 řady na šířce 1m. I za předpokladu, že, jak to někdy dělám i já, je navede na tyče šikmo ven z prostoru. Tedy pokud se nejedná třeba o dwarfy či mini.

Snad nám to host 16225 vysvětlí a třeba pošle i foto.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 30.5.2021 22:17

Milane, nechme se překvapit. Já mám tu výhodu, že mám zahradu u baráku a stačím rajčata uhlídat, aby se mi "nerozutekly" na více výhonů. Chemii nepoužívám vůbec, nepočítám-li hnojivo Kristalon, přičemž u táty jsme dříve používali jen králičí a slepičí hnůj, nic jiného, a rajčat jsme měli "jako hnoje"smiley. Spodní listy postupně otrhávám do úrovně dvou listů pod prvním vijanem.

Mírek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 70.25 (?), 31.5.2021 10:15

Já mám letos na jednom fleku 7 krát 4 m 21 ks. Mohlo by to být i víc rajských s menším odstupem, protože je to místo s celodenním osvitem. Ale jsem prudce dospělý, po fyz.stránce-rozměrově středňák. Takže chci mít při péči o tuto velmi oblíbenou královnu plodové zeleniny dost manipul.prostoru-ať to nebolí ani mě, ale ani mé ušlechtilé bejlícheeky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?), 31.5.2021 12:00

laugh Přesně tak, musíme pamatovat i na svá atletická - myslím těžké atlety - těla. Na sumo sice ještě nemám, ale kdoví? Já je z toho důvodu (ale i jiných) pěstuju pouze v jedné řadě na 90 cm širokých záhoncích.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.45 (?), 29.5.2021 21:24

mulčujem zelenou travou ihned po koseni kosim krovinorezom treba odhadnut davku inak su paradajky moc bujne v raste ja to uz mam tak nejak v oku pestujem ich na rovnakom mieste uz asi15r. na jesen ten mulc zarylujem nic neplejem nepolievam maximalne po vysadeni tyzden dva ale mam ilove podlozie tak nikdy nemam problem so suchom rastliny su jak z katalogu kym nepride plesen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika