Příspěvky uživatele - Marek-TT

Tomel pro republiku, 22.7.2019 Obsahuje fotku
Tento rok sa hurmikaki veľmi slabo oslistilo, pravdepodobne v dôsledku poškodenia kôry v spodnej časti kmeňa (foto 1). Vyzerá to ako nekróza, ktorá sa objavila až po tohtoročnej zime. Pod týmto miestom však stromček vyhnal nový letorast (foto... celý příspěvek >
Choroba bobul, odroda Aladdin, 21.7.2019
U mňa je to podobné, tiež ňou niektoré odrody trpia. Najskôr som si myslel, že je to peronospóra, lebo s čiernou hnilobou v takomto rozsahu sa nestretávam. Pekne sa však vyselektovali odrody, ktoré jej veľmi dobre odolávajú, ako napr. Nero, Moldova,... celý příspěvek >
Nedostatek živin?, 20.7.2019
V tomto stave to bez chémie bohužiaľ nepôjde. Treba ošetrovať preventívne a nemusíte za každú cenu používať "tvrdú" chémiu (systémové fungicídy). Dobré výsledky sa dajú dosiahnuť aj kombináciou kontaktných prípravkov na báze medi (peronospóra) a síry... celý příspěvek >
Pomoc s výběrem odrůdy, 16.7.2019
Niektoré z vyššie spomínaných odrôd som videl naživo u p. Peničku. Na začiatku septembra boli spoľahlivo zrelé. Určite sa nezamerajte na jednu odrodu, kľudne by som na Vašom mieste vysadil 5-6 rôznych odrôd. Tak najlepšie zistíte, čomu sa v daných... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 16.7.2019
Som na tom podobne, v nedeľu som strekol zhruba polovicu jabloní Lepinoxom, druhú som nechal tak. Chrastavitosť žiadna, múčnatka sem-tam. Ja budem pravdepodobne ešte striekať vápnikom, zatiaľ som ho aplikoval 2x spolu s ošetrením proti... celý příspěvek >
Pomoc s výběrem odrůdy, 15.7.2019
Hľadajte medzi PIWI (voči chorobám odolnými) stolovými odrodami. Aj tu na fóre je v sekcii réva vínna zaujímavé vlákno ohľadom PIWI odrôd, určite stojí za prečítanie. Cenné rady by mohol poskytnúť aj p. Penička (na fóre ako Milaník),... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 15.7.2019
Môže to byť aj preplodením. Naša VP má tento rok veľmi bohatú úrodu, no kvalita je slabšia. Padajú aj plody z polovice zelené, akoby si strom až teraz robil prebierku. Podobne je to u susedov.
Topfirst, 14.7.2019 Obsahuje fotku
Topfirst pomaly dozrieva, no plody sú polovičnej veľkosti. Chuť zatiaľ neviem posúdiť, keďže som mal len zopár padaniek a tie príliš neohúrili. Okrem toho strom zjari zdecimovali vošky, čo je pravdepodobne príčinou podpriemernej veľkosti plodov.
Úroda meruněk 2019, 14.7.2019 Obsahuje fotku
Tiež pridám zopár aktuálnych fotiek VP. Väčšina plodov vyzerá ako na 2. foto, no sem tam na oslnenej strane sa nájdu aj také ako na foto 3. Líčko tam síce je, no nie je jednoliato červené, ale skôr bodkovano červené, ako píše IH.
Ide to aj (ne)chemicky, 14.7.2019 Obsahuje fotku
Presne po týždni som dnes znova striekal. Kratší interval som zvolil najmä kvôli hrozbe peronospóry, keďže posledný týždeň bol chladnejší a relatívne aj vlhký. Na niektorých strapcoch sa už objavujú prvé príznaky, no zdá sa, že sa ďalej nešíri.... celý příspěvek >
Zalistky na buducom tazni, 13.7.2019
Ja by som nechal len jeden výhon a tomu by som priebežne odstraňoval zálistky. Koncom zimy (ak dorastie) by som ho zastrihol vo výške budúceho kmienka. V prípade, že nedorastie, rezal by som do nevymrznutého dreva. Nechať 2 výhony sa mi zdá zbytočné.... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 13.7.2019
Mňa Peter na tej Vašej VP irituje to sýto červené líčko. To moja a ani žiadna VP v okolí nemá. Ak nejaké líčko je, tak skôr rozmyté, nevýrazné. U nás sa už VP pomaly zbierajú, no my sme teplá oblasť. Tipoval by som to na odrodu z novšieho šľachtenia.... celý příspěvek >
Zalistky na buducom tazni, 13.7.2019
Ja som toho názoru, že minimálne do výšky budúceho kmienka sú zálistky nežiaduce. A tiež sa stotožňujem s názorom, že je lepšie v prvom roku najskôr vypestovať kmienok a následne v ďalšom roku z vyrašených očiek nad drôtom zapestovať ťažne, ktoré by... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 12.7.2019 Obsahuje fotku
Pridám sem zopár aktuálnych fotiek ako dôkaz, že aj pri rozdielnych pestovateľských podmienkach, no s podobným systémom ochrany a agrotechniky, sa dajú dosahovať slušné výsledky. Na obrázkoch sú nerezistentné odrody viniča pestované za domom v... celý příspěvek >
Zalistky na buducom tazni, 12.7.2019
Presne tak ako je napísané vyššie. Ešte doplním, že v budúcom roku strapce určite nenechávať, najskôr v tom ďalšom ponechať nejaký jeden na ochutnávku.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika