Příspěvky uživatele - Marek-TT

Kapková závlaha, nebo průsaková hadice?, 6.8.2019
Ako ju inštalujete na hriadku? Predpokladám, že kúsok mimo riadok, aby mali semená priestor na vschádzanie. Je to zaujímavé riešenie, nevedel som, že bežne existujú kvapkacie hadice s 10 cm rozostupmi dier. Štandardne sú myslím 30 cm rozostupy. Pri... celý příspěvek >
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 5.8.2019
Ja ju mám na dvoch stanovištiach, obe na podpníku St. Julien. Jedna je v tvare ovocnej steny a druhá ako pyramidálna koruna. Úroda zvykne bývať stabilná, z jedného stromu okolo 30-35 kg, výnimočne môže dosiahnuť 40 kg. 
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 4.8.2019 Obsahuje fotku
Už pár dní mi padajú prvé zrelé Hanity zo stromu. Niektoré červivé, niektoré nie. Chuťovo je ako každý rok výborná, jedna z mála sliviek, ktoré ma neomrzia. Plodov je síce menej ako minulý rok, no sú veľkostne nadpriemerné.
Ide to aj (ne)chemicky, 4.8.2019 Obsahuje fotku
Cez víkend som pokračoval v balení hrozna do sieťok. Rozvešal som ďalších 150 ks a stále je málo. Nechám to asi už tak a čo nie je zakryté, budem oberať najskôr. Dnes som si doprial prvý strapec Nera, cukornatosť 16°NM. Bol konzumovateľný, no ešte... celý příspěvek >
Zralost broskví, 1.8.2019
Prvým viditeľným znakom je, že sa broskyne začínajú vyfarbovať, zväčša do rôznych odtieňov červenej. Druhým neklamným znakom zrelosti je mäknutie plodov. To je celá veda zisťovania zrelosti broskýň.
Hanita, Haganta, Katinka, Gabrovská, Wangenheim, 31.7.2019
Tento rok je šarkoidný, príznaky pozorujem na viacerých stromoch. Ja už som ochutnal zopár nečervivých popadaných plodov Hanity a už teraz je chuťovo veľmi príjemná. Aj napriek minuloročnej nadúrode prinesie znova dostatok kvalitných... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 30.7.2019 Obsahuje fotku
Včera dostali Rizamat a Moldova (snáď) posledné ošetrenie. Zvolil som kombináciu Cuprotonic 2 ml/L a Chitopron 3 ml/L. Obe odrody sú stále tvrdé ako kameň a hrozba múčnatky aj peronospóry stále pretrváva. Ostatné odrody pokračujú v dozrievaní, dnes... celý příspěvek >
Kapková závlaha, nebo průsaková hadice?, 28.7.2019
S agrothermom nemám skúsenosť, no vyzerá, že sú tiež z fachu, nebál by som sa toho. Dokonca majú e-shop. 
Choroba bobul, odroda Aladdin, 28.7.2019
Aj mne sa to viac podobá na peronospóru.
Kapková závlaha, nebo průsaková hadice?, 28.7.2019
To je od Gardeny, Micro-drip systém sa to tuším volá, ale ako som spomínal, Gardena sa mi zdá trochu pridrahá.
Kapková závlaha, nebo průsaková hadice?, 28.7.2019
Pre Mimmo: Ja som si závlahu do celej záhrady montoval sám, dokonca aj riadiacu jednotku vrátane elektroinštalácie. Nie je to až tak zložité, ako sa to na prvý pohľad zdá. Je to ako lego pre dospelých. Ak Ste aspoň trocha manuálne zručný, máte jasnú... celý příspěvek >
Kapková závlaha, nebo průsaková hadice?, 28.7.2019 Obsahuje fotku
Ja som celú závlahu riešil cez firmu Netafim. Na Slovensku už neexistuje, ale v Čechách má ešte stále zastúpenie. Mrknite na ich stránku, majú tam popísané jednotlivé zavlažovacie systémy. Potom ešte existujú firmy ako Gardena alebo Claber, ktoré... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 27.7.2019
Vyzerá to ako deficiencia nejakého prvku/živiny, ale akého neviem. Súdim najmä podľa zeleného okolia žilnatiny a tiež, že hnednú skôr staršie listy. Choroby nezvyknú mať takýto priebeh.
Odrůda Talisman, 27.7.2019
Tiež mám mladé sadenice viniča, ktoré pomaly atakujú 4 m. Nechám ich tak, čo stihne do zimy vyzrieť, vyzrie, čo nie, na jar odstrihnem. Aj tak nerátam v budúcom roku s celou dĺžkou a budem ich musieť zastrihnúť na 1,5 m.
Jadroviny 2019, 27.7.2019
Tak to je asi ten lepší prípad. Už som sa zľakol, že prišla nejaká prírodná katastrofa.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika