Zalistky na buducom tazni



Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?)
13.7.2019 20:47

Ja by som nechal len jeden výhon a tomu by som priebežne odstraňoval zálistky. Koncom zimy (ak dorastie) by som ho zastrihol vo výške budúceho kmienka. V prípade, že nedorastie, rezal by som do nevymrznutého dreva. Nechať 2 výhony sa mi zdá zbytočné. Ak nevyzrejú, vymrznú oba tak či tak. Ak ponecháte jeden, je väčšia šanca, že do zimy stihne vyzrieť a tým pádom má aj väčšiu šancu na prežitie. Ak mu chcete pomôcť prezimovať, obaľte ho na zimu napr. handrou alebo nejakou inou vhodnou tkaninou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 13.7.2019 20:47

Ja by som nechal len jeden výhon a tomu by som priebežne odstraňoval zálistky. Koncom zimy (ak dorastie) by som ho zastrihol vo výške budúceho kmienka. V prípade, že nedorastie, rezal by som do nevymrznutého dreva. Nechať 2 výhony sa mi zdá zbytočné. Ak nevyzrejú, vymrznú oba tak či tak. Ak ponecháte jeden, je väčšia šanca, že do zimy stihne vyzrieť a tým pádom má aj väčšiu šancu na prežitie. Ak mu chcete pomôcť prezimovať, obaľte ho na zimu napr. handrou alebo nejakou inou vhodnou tkaninou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 15.7.2019 6:53

Při takto mizerném startu nechávám růst všechno, co roste ať rostlina přežije.

Zásadní chybou je nechávání 2 letorostů až do podzima. Pokud chcete vypěstovat záložní očka(letorost) a jako, že to už hodně keřů zachránilo, tak ten záložní klidně šmikněte za 4 listem. Není důvod patlat energii keře na jeho další růst. Důležité je, že vyrašil, bo se kolem něho vygenerují spící aj. očka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 234.79 (?), 17.7.2019 15:30
Mám také některé budoucí kmínky dost dlouhé tak chci natahnout rovnou 3 řady dvojdrati a nikde jsem nenasel kolik je mezi samotnou dvojicí drátů. Tím že nemám originál sloupky tak můžu udělat vzdálenost jakou chci. Díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.75 (?), 17.7.2019 19:07

Stačí použít google, hned první odkaz.

Z tohoto může vyjít, jenom si upravíš výšku od které budeš začínat první dvoudrátí podle výšky kmínku, kterou sis zvolil. Ať to roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 234.79 (?), 17.7.2019 19:46
Najít umím, ale 5 a 6 cm.je nový moderní sloupek, betonové byly asi silnější. A ptám se na rozměr mezi dvoudratim(tj, mezi dvěma dráty vedle sebe). Ne na výšku jednotlivých pater. Takže jsem to napsal asi že to nejde pochopit. Tak prosím 5, 6, 8, 10 nebo kolik cm?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 141.10 (?), 17.7.2019 19:54
Mám kulaté sloupky a udělal jsem objimky takže si mohu určit tu šířku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 17.7.2019 21:52

Sloupek má 5cm, takže vzdálenost mezi dvěma dráty je 5cm, ale!

Sloupky mám zabetonované a dráty jsem napínal rukou. I tak je mezi dráty dostatek volného prostoru pro zastrkávání letorostů. Navíc po zastrčení letorostů tyto dva dráty k sobě zecvaknu sponkou (koupil jsem přes internet), která tu vzálenost ještě zmenší. Výhodou takto úzké stěny je lepší stabilita všech letorostů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 187.206 (?), 17.7.2019 22:35

To mě taky napadlo, že jak budu dráty natahovat, tak že mezi sloupky nasadím na jednu strunu hliníkové plíšky s dírou se zářezem a do druhé se zaklapne a bude držet struny u sebe a jak radíte, že se vzdálenost zmenší a bude stěna líp držet. A když bude potřeba jednoduše se nechá povolit. Bingo a vyřešeno))

Jinak sloupky mám také zabetonované a strunu napínám ručně, ale zdařilo se ji hezky kleštěmi našponovat)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika