Příspěvky uživatele - Eva T.

Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 7.3.2021
Milane, vôbec to nemuselo byť substrátom, v novembri, keď si vysieval, bolo ešte niekedy celkom teplo, smutnice mohli priletieť z vonku a naklásť do substrátu vajíčka(stačila jedna muška)  Stačí korigovať žltými lepovými doskami a existuje do... celý příspěvek >
Papriky 2021, 4.3.2021 Obsahuje fotku
Tak moje chilli papričky vysiate v polovici decembra už nahadzujú púčiky a niektoré aj kvitnú. papriky som neprisvecovala, ako rajčiny, ale dopriala som im najsvetlejšie okno.  Je zaujímavé vidieť, ako sa jednotlivé chilli líšia výškou, farbou... celý příspěvek >
Ranná výsadba rajčat do skleníku, 3.3.2021 Obsahuje fotku
Ja pravidelne sadím rajčiny do studeného skleníka okolo 1. jarného dňa, podľa počasia, najneskôr však do konca marca.  Skleník však mám čiastočne zapustený v zemi, plocha skla je teda menšia a tehlové obloženie 2 zapustených stien naakumuluje... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 3.3.2021 Obsahuje fotku
Tak to je pekné, skús ich zvážiť, keď budeš postupne oberať a napíš aj DTM, ja som si nepoznačila, kedy moja rozkvitla, ale určite neskôr, ako tvoja, lebo prvé púčiky jej zakrneli - nemala som ju priamo pod prisvetľovačom. Z Maglie Rosy som obrala... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 2.3.2021
Milane, musíš mať na pamäti, že Sophie je determinantná odroda. Nebude ti tak dlho rásť a plodiť do konca sezóny ako Nelinka.(hoci možno hmotnostne môže byť úroda porovnateľná) Mne vlani po prvom nasadení a dozretí(marec) vyhnala ešte nové výhony a... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 2.3.2021
Myslím, že trhaná sadba prospieva paprikám, ktoré netvoria korienky z ponorených stoniek, ako rajčiny. U rajčín som nevidela pri nej lepšie výsledky.     Eva T.
Rajčata 2021, 1.3.2021
Vladimíre, dúfam, že do konca leta budeme už zaočkovaní a budem môcť prísť ochutnať tvoje novinky, podobne si vítaný aj ty u mňa.                                ... celý příspěvek >
Kartáčování rajčatových sazenic, 1.3.2021 Obsahuje fotku
Tiež si myslím, Vladimíre, že to stojí za vyskúšanie. Včera- posledný februárový deň niečo na studenšom slniečku vonku- pridávam foto z mojej doterajšej sejby pre porovnanie veľkosti - vzadu 2  (z 8 odrôd) vysievaných v novembri... celý příspěvek >
Kartáčování rajčatových sazenic, 27.2.2021
To Video som videla celkom by som tomu verila s tým jemným ohýbaním mladých rastlín, vyskúšanie nič nestojí, ale lepšie než ventlátor(fúka jedným smerom a môže príliš vysušovať rastliny) je určite zopár krát denne prejsť rukou alebo neostrým... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 25.2.2021
Vladimíre, ďakujem za polichotenie, ale mám sa ešte čo učiť od teba, určite si oveľa skúsenejší, pestujem síce rajčiny okolo 40 rokov, ale iba posledných 11-12 rokov rozširujem sortiment hlavne starších heirloom a ich pestovanie je mojim hlavným... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 25.2.2021
Vladimíre, dobre si to napísal, zase vidno, že vieš všetko správne zdôvodniť, ja som skopírovala časť tvojho príspevku a uviedla všetko na správnu mieru aj na tej stránke- zhrada online.  Môj názor je totožný s tvojim, aj som to tak doteraz... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 25.2.2021
Vladimíre, ja sama som mala vždy dojem, že DTM sa počíta od doby kvitnutia po uzretie plodov,(aj som to tak vždy pre seba uvádzala) dosť ma to zaujíma, lebo sa snažím doma čo najskôr dopestovať vlastné zrelé rajčiny Ale včera som na podnet niekoho na... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 24.2.2021 Obsahuje fotku
Milane, pridávam obr. z dnešného prvého tohoročného otužovania vo dvore na slnku- asi 4 hodiny. Adnes otrhnuté plody Maglie Rosy.
Rajčata 2021, 24.2.2021
Milane, riedila som Savo asi tak 1: 20, iba tak od oka a ponorené max. tých 5 minút.  Sophie mi vlani začala dozrievať okolo 8. marca. Tento rok malo horšie podmienky, tak sa možno trocha oneskorí.        Eva T.
Rajčata 2021, 24.2.2021
 Ellen, rolky dávam prvý krát, no asi po 3-4 týždňoch budem zrejme presádzať zase do niečoho väčšieho, tak ro snáď nebude vadiť a vydržia. Riešim takto pre momentálne málo miesta na oknách, koncom marca už bude viac miesta v skleníku.  ... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika