Příspěvky uživatele - Eva T.

Rajčata 2021, 7.6.2021 Obsahuje fotku
Nová sezóna začína pomerne nepriaznivo pre rajčiny, extrémnne studený apríl a máj s dažďami aký si nepamätám, k tomu studený severák. Aj teraz, dokonca keď je cez deň horúco, ráno je u nás stále teplota nad ránom iba okolo 9-10 stupňv, hoci avizovaná... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 7.6.2021
To nie je určite žiadne hubové ochorenie. Zrejme reakcia nanejaké nevhodné podmienky- nemalo tieto rastliny iný substrát pri sadení ako ostatné?
Jak pěstovat rajčata na více výhonů?, 4.6.2021
Ja bežne nechávam na rastlinách viac výhonov. Biftekové pestujem na 2-3 výhony, cherry aj na 4-8 výhonov . Pod prvým kvetenstvom sa má rastlina snahu rozdvojiť na 2 rovnocenné výhony, tie teda nechávam aj u pestovaných rajčín vonku. V skleníku... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 30.5.2021
Mirku, sadenice máte krásne, tá ohrádka pomáha. Moje som sadila von s nádobami už dosť veľké, takže nebola možnosť použiť takú ochranu, snáď to už dievčatá tých pár dní vydržia. Ten polystyrén vám neufúklo pri veľkých vetroch?    ... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 29.5.2021 Obsahuje fotku
Ani mojim rajčinám sa nepáči počasie vonku, netrpezlivo čakajú na oteplenie, ale držia sa hrdinsky. Zato v mojom 30 ročnom nevykurovanom skleníku už začína byť džungľa, hoci minulé roky som o takomto čase oberala už v plnom prúde, tento rok všetko... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 28.5.2021
Pán Alex, máte krásnu záhradu, radosť pozerať.     Eva T.
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 19.5.2021
Ja pri presádzaní do viac než 2 dl nádob od marca už nič nesterilizujem, pridám trocha symbivitu, alebo zalejem iba lignohumátovým čajom rastliny si už poradia. Dlhodobé predpovede tiež stále sledujem. Ja som siala posledné tiež iba tak zo zábavy 15.... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 19.5.2021 Obsahuje fotku
Milane, skús odpíliť na kýbloch (zoženieš zdarma povedzme v Bille alebo Alberte... použité z rezaných kvetov ich vyhadzujú) karbobrúskou dno naspodok dať kúsok netkanky aby substrát hneď neprepadával, a ešte podmisku alebo iba kus pevnej podložky Za... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 17.5.2021 Obsahuje fotku
Pridávam ešte foto z nevykurovaného skleníka, už sa to podobá na džungľu a niečo aj začína dozrievať. Prvé Startky som už obrala. Tento rok chýba Stupické skoré, ale mám tam aj nejaké bifteky a paprikové, čo som doteraz nesadievala, väčšinou to... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 17.5.2021 Obsahuje fotku
Takúto jar si fakt nepamätám. Ani predpovede na najbližšie dni nie sú optimistické. Tri štvrtiny rajčín sú už vyše týždňa vonku,(prvých 10 otužilcov od 29. apríla s nočným nadokrytím do 8. mája)  lebo v skleníku nebolo pre ne miesta, posadené sú... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 14.5.2021 Obsahuje fotku
Myslím, že klonovanie rajčín je získanie identických rastlín z jednej sadenice hocijakým spôsobom, ktorým je to možné. Zhruba pred 30 rokmi som si takto zo zálistkov namnožila Startky, ktorých semená vtedy bolo ťažšie zohnať.  Rastlinám z nich... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 10.5.2021
Toto bežne robím, všimla som si to už pred pár rokmi. Start je veľmi dobrá odroda na takéto pokusy, akurát obyčajne, prvé kvetenstvá sa dobre vyvinú, až keď má rastlina dobrý a zdravý koreňový bal, takže niekedy vedia tie prvé zakrnieť, prípane v 1... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 30.4.2021 Obsahuje fotku
Posledná aprílová oberačka mojich na okne pestovaných rajčín. Najlepšie rodia Maglia Rosa (od 14. februára) a Blaue Zimmertomate(od 8. marca). Tie budem určite rýchliť aj k budúcemu roku. V pozadí dozrievajúce chilli AURORA, Turkisch Flower... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 20.4.2021
Ano, v skleníku rastú úžasne rýchle, pri prihnjovaní vyrastú hoci aj 4 metre a plodia dobre aj na najvyšších poschodiach, najmä cherry.Tú slabšiu výťažnosť na vyšších poschodiach pripisujem hlavne v období letných horúčav nad 35 stupňov zlému... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 19.4.2021
Pan Petr, niekedy dosádzam z odrezkov, ak sa mi uvoľní miesto po skorých determinantných odrodách v júni nejakú vzácnejšiu tyčkovú cherry odrodu. Nevidím však nejaký rozdiel v dĺžke plodnosti, -tyčkové (indeterminantné) odrody majú neukončený vývoj a... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika