Příspěvky uživatele - Eva T.

Rajčata 2021, 7.10.2021 Obsahuje fotku
Blue Berry už nepestujem, bola menej odolná a menej výrazná chuť nahradila ju Dancing With Smurfs, niekomu zase tieto odrody chutia viac, ako iné, pravdou je, že sú aj veľmi zdravé, lebo obsahujú viac antioxidantov najmä antokyánov, podobne ako... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 7.10.2021 Obsahuje fotku
Milane, takéto odrody pestujú zvyčajne iba gurmáni a fajnšmekri,  tí až tak odolnosť na pleseň zemiakovú neskúšajú. U mňa už na záhrade pár rokov neúradovala, 3 roky som nepoužila žiadnu chémiu(naposledy 2018 proti Fusariu- ale nič aj tak... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 5.10.2021
Milane, v tom ti zase ja budem oponovať. Pôvodná farba rajčín nebola červená, ale žltá- citujem: "Pôvodné introdukované kultivary paradajok boli žltej farby, o veľkosti našich cherry paradajok. Pre tento vzhľad ich taliansky herbalista Mattioli v... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 3.10.2021 Obsahuje fotku
Veľa záleží na odrode, mnohé sú oveľa chutnejšie, ako červené odrody, samozrejme úlohu zohrávajú aj pestovateľské podmienky.
Rajčata 2021, 3.10.2021 Obsahuje fotku
Októbrové spracovávanie.Pravé jesenné farby. Škoda rozvárať- Rajčiny ako malé umelecké diela. Riadna paleta.      Eva T
Rajčata 2021, 24.9.2021
Myjavská pahorkatina 350 m.n.m.Sadím von na etapy, posledné ešte začiatkom júla, po zbere jesenného cesnaku, prevažne sa snažím vyberať skoršie odrody.    Eva T.
Rajčata 2021, 23.9.2021 Obsahuje fotku
Včera a predvčerom som oberala, zo sobotňajšej niečo nasušila a spracovala. Prvé skutočne jesenné rajčinobranie, dúfam, že nie posledné. Napriek tomu že utorok ráno bola teplota pri zemi iba 3 stupne a stredu od 3. ráno až do obeda pršalo, dnes je... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 22.9.2021 Obsahuje fotku
Milane, som rada, že sa ozývaš, som zvedavá na to tričko, pošlem ti zaň nejaké zaujímavé odrody. Vonku mám ešte spústu nezrelých plodov, väčšina odrôd sa ešte ako tak drží, neskorá pleseň u mňa zatiaľ ešte neúraduje, aj keď je veľmi chladno(včera... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 19.9.2021
Najprv odmočím v teplej vode papier a následne na to hnusné lepidlo použijem riedidlo S6006, potom jarkový saponát a vo finále dobre prepláchnem čistou vodou. Eva T
Rajčata 2021, 18.9.2021 Obsahuje fotku
Pridávam pár augustových a septembrových obr. z mojich rajčín   Eva T. 
Rajčata 2021, 17.9.2021 Obsahuje fotku
Dnešná divočina v skleníku. Začína na listoch cladosporium, ale o mesiac neskôr ako vlani tak musím tú džungľu trocha preriediť.  Eva T
Rajčata 2021, 10.7.2021 Obsahuje fotku
Milane, určite som nemala v úmysle privodiť zlú náladu, alebo nedajbože rozplakať, práve naopak, trocha potešiť oko, lebo aj napriek nepriaznivému roku rajčiny rastú perfektne, radosť pozerať aké sú pevné, nestíham vylamovať zálistky. Akurát je u nás... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 9.7.2021 Obsahuje fotku
Oberačka zo 7 júla- tri štvrtiny zo skleníka, štvrtina zvonku- najmä bifteky.  Eva T.
Rajčata 2021, 4.7.2021
Díky, Vladimíre, budem vďačná za pár semienok týchto odrôd. Ja mám Taigu z Tomatofifou a True Colours od jednej ruskej pestovateľky. Zvlášť True sa mi zdá byť pomerne skorý, obe odrody dobre zvládali aj chladný máj vonku. Pri pomerne málo zemiakových... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 4.7.2021
Mirku, pozerala som, vyzerá to, že Agrokomplex bude, to som rada, len dúfam, že po tej korona kríze bude dosť vystavovateľov. Snáď to tam moc nespustlo. S poľnhospodárstvom to ide dolu vodou. Každoročne sme chodievali na túto výstavu a každým rokom... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika