Příspěvky uživatele - Eva T.

Rajčata 2021, 18.4.2021 Obsahuje fotku
Dnes na obed sa konečne ukázalo slnko, tak som na chvíľu vyložila na dvor okenné rýchlené rajčiny Krásne zrejú, tak som niektoré pred odtrhnutím nafotila. Snáď privolajú krajšie počasie.   Eva T.
Rajčata 2021, 18.4.2021 Obsahuje fotku
Piatok 16.4. ráno som nafotila niečo v skleníku, rastlinám je už tesno, niečo musím posunúť známym, zvyšok zreorganizovať. Ráno o 7 hod., teplota 13 stupňov, prikurované teplovzdušným ventilátorom.  Eva T
Rajčata 2021, 14.4.2021
 Ellen, pekné rajčinky, gratulujem, znova som sa presvedčila, že okrem nehybridných je zrejme najlepšia na takéto rýchlenie Maglia Rosa.-u mňa plodí stále od polovice februára.  Ešte Blaue Zimmertomate ma milo prekvapilo síce prvé... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 5.4.2021
Vladimíre, ja nemám taký super zapisovač teploty, temer všetky rajčiny už mám v studenom skleníku, tak chodím teploty sledovať priebežne a podľa potreby prikúrim ohrievačom s ventilátorom a sviečkami. Mám to blízo, tak to nie je problém,  aj... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 5.4.2021
Mám dostatok semienok Maglie Rosy, dokonca už aj tohoročnej várky. Klíčivosť dobrá. Výhodou je, že kvety nemusím ešte teraz sáčkovať, nemajú ich a ako čmeliaci prepeliť.      Eva T
Rajčata 2021, 4.4.2021
Mirku, tak som si dobre tipla, že budete Startky chutnať na Veľkú Noc. Je to moja obľúbená odroda, ktorú dávam do skleníka, balkón i von. Tento rok som však vysievala až koncom januára pre skleník a teraz sa začínajú iba ukazovať prvé... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 4.4.2021 Obsahuje fotku
Prajem všetkým známym a záhradkárom veselú Veľkú noc plnú slniečka, radosti a pekných chvíľ.  Eva T
Rajčata 2021, 4.4.2021 Obsahuje fotku
Do soboty som temer týždeň počas dňa otužovala rajčiny z okna vonku vo dvore, ale väčšina pôjde znovu na okno dnu, niečo zase do skleníka, tam už mám dosť plánovanách odrôd vysadených, zvyšok skleníka je zaprataný malými sadeničkami, hlásia zase dosť... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 27.3.2021
Tú Startku máte ukážkovú- nádhernú, nevytiahnutú, opäť sa ukázlo, že táto odroda vyhovuje všetkým možným experimentom najmä v rýchlení. Vyzerá to tak, že okolo Veľkej Noci už začne dozrievať.
Rajčata 2021, 24.3.2021 Obsahuje fotku
Veľkonočné zátišia s mojimi rajčinkami,  najväčšia Sophie´s Choice -90g, vpravo 7 ks Maglia Rosa, vľavo 3ks Forest Fire pod ním 11ks Blaue Zimmertomate a vpravo dolu 2ks Santa Orange F1. Asistovala Slečna Daisy.  Posledná foto Blaue... celý příspěvek >
Rajčata v kyblících, 24.3.2021 Obsahuje fotku
Milane Airpoty sú práve ideálne aj na presádzanie, na boku sú šrobovacie, takže sa sadenica dá z nich perfektne vybrať bez poškodenia koreňov a presadiť na záhon, alebo väčšej nádoby. poznám ľudí čo si ich sami pracne vyrábajú z nopových... celý příspěvek >
Choroba na listoch cherry rajcin, 24.3.2021
Fyziiologická porucha sa volá Intumescencia - opuchnutie - nadmerné rozrastanie pokožkových a kôrových častí pletív listov, stoniek, kvetov, plodov a hľúz vplyvom vysokej vlhkosti, pravdepodobne aj zvýšenej teploty, svetla, poranenia...  ... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 19.3.2021 Obsahuje fotku
Ja svoje rajčiny rozmazľujem teda maximálne, než idú von pikírujem a presádzam ich vždy postupne do väčších nádob aj 3-4 krát, pozorne sledujem koreňový bal, aby nebol príliš prerastený a mal pekné biele korienky. Začínam pikírovaním do menších... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 17.3.2021
Ja bežne pestujem 2 rastliny v 1 nádobe, alebo 1 hniezde, úrodu mám vyššiu ako z 1 rastliny na 1 výhon. Cherry nechávam obyčajne potom ešte každú rastlinu na 2-3 výhony, teda spolu mám v 1 hniezde(nádobe) 4-6 výhonov. Ak mám príliš vzácne semienka,... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 11.3.2021 Obsahuje fotku
Troška jari na tanieri. Vonku je stále mrazivo, nedá sa zájsť ani na pivo. Moje tri pionierske odrody- Blaue Zimmertomate, Sophie´s Choice a Maglia Rosa spolu s prvými lístkami medvedieho cesnaku a mozarellou budú mňamka.🍅 Rastliny... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika