Příspěvky uživatele - Mikeš13

Herman, 4.7.2019
Pilatka jakoby nebyla, ale těch obalečů...
Obaleč švestkový 2019, 4.7.2019
Já někdy před 10 dny (předčasně a opakovaně) použil Integro, doufajíc v jeho delší působení. Pokaždé ho ale hned skropil deštík. Teď váhám, jestli to o víkendu nezopakovat (konec kladení 26. 6.). Usmrkanců už je teď na stromech dost.
Herman, 1.7.2019
Tady Herman nikdy neměl, a ani letos mít nebude, velkou úrodu. Vždycky pěknou násadu zredukuje hlavně červnový propad(?) a část dodělá obaleč. Ale už modrají.
Škodci jablon, 27.6.2019
Mně stačilo, když jsem si vloni utrhl hrozen a zakousl se do něj - i s beruškou. Jsem myslel, že vybleju játra. Té pachutě jsem se nemohl dlouho zbavit . Vůbec se vinařům nedivím.
Úroda meruněk 2019, 26.6.2019
Dozrává to rychle, tak šla dneska třetina plodů Leskory dolů.
Štěpování - a co potom?, 25.6.2019
Pane Mimo, můžete posoudit vlastnosti Džanek jako podnoží? Myslím tím do jakých půd se hodí, o jak bujnou podnož se jedná, jestli podrůstá apod. Děkuju.
Meruňka Veselka, 25.6.2019
S mladou Veselkou už jsem se pomalu loučil poté, co jsem na jaře odřezával terminál napadený klejotokem. Nechal jsem tři kosterní větve a teď tam je nějakých 30 plodů. Ale na to, jaký je to křehký chcípáček, docela dobrý. Doufám, že těch pár plodů... celý příspěvek >
Slivoň Stanley, 24.6.2019
Roztoči.
Kordia je nepřekonaná, 23.6.2019
U Kordie se mi nedaří dosáhnout fáze, kdy jsou plody tmavé a zároveň konzumovatelné. Když ztmavnou, tak je vnitřek, díky larvám vrtule, už na kaši. Dávám žluté lepové desky, letos jsem poprvé použil i postřik (Spintor) a výsledek stejný.
Třešeň Regina, 22.6.2019
Ve stejném termínu by měly společně zrát Napoleonova a Kordia. Regina později.
Mšice na švestkách a rynglích postřik, 20.6.2019
Calypso se vyrábí a včely ničí, i když ne přímo.
Jablka v červnu, 20.6.2019
V jakém termínu by mohly plody této jabloně dozrávat tady v ČR, pane Mimmo?
Štíhlé vřeteno - zakracovat nebo ne?, 18.6.2019
Několik let tyto fixátory používám hlavně u mladých stromků při základním tvarování mladých výhonů - budoucích kosterních větví. Dobrá věc.
Úroda meruněk 2019, 17.6.2019
Plody Tsunami jsem už chtěl o víkendu obrat, ale ještě je pár dní nechám. Letos úrodu zničily mrazy - zůstalo 6 plodů. Jarní přírůstky oproti minulým letům byly minimální, ale teď v červnu přirůstá docela pěkně. Každopádně chuťově povedená odrůda.
Sviluška na okurkách, 17.6.2019
Omite sice ještě mám, ale osvědčil se mně Bioton. Jenom pozor na slunce.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika