Příspěvky uživatele - Mikeš13

Kdy rizkovat rybiz?, 18.10.2019
S řízkováním Rovady mám dobré zkušenosti - co šlo do země, to zakořenilo.
Cosmic crisp WA38, 17.10.2019
"Zájem o semínka odrůdy byl u washingtonských farmářů tak obrovský, že v roce 2014 musely PVM uspořádat loterii. V ní se rozhodlo, kteří farmáři je budou moct sázet jako první". V Emérice se asi semínka sází a ze všech těch semínek vyroste tato... celý příspěvek >
Presenta, 17.10.2019
Presentu mám na St. Julien, plody kolem 25 g a chuťově jsou teď velmi dobré - masitá dužnina, středně šťavnatá, pecka jde od dužniny dobře. Nevím, jak je na tom třeba Topend, ale s Presentou, jako odrůdou z konce sezóny modrých peckovin, jsem... celý příspěvek >
Presenta, 15.10.2019
U Presenty, kterou probírkou sklízím, se střídají plody průměrné s těmi velmi dobrými, navíc nemají tendenci padat. Anna Späth je už dávno sklizená, chuťově příjemná, ale na můj vkus trochu měkká a plody se rády poroučejí k zemi; Jofela je také dříve... celý příspěvek >
Desert, 30.9.2019
IH: Liší se u Vás významně chuť ihned po sklizni a po pár dnech odležení plodů? Zítra zkusím další plod a pokusím se tam ten štrůdl najít (nebo půjdou do štrůdlu) .
Zelená ringlota, 30.9.2019
Zelená je to určitě a jak píše hugovotr díky přeplození se plody zřejmě drží déle na stromě. Tady bylo spodní patro stromu přeplozené (tam, kam dosáhl postřik proti pilatce) a na rozdíl od patra horního, které je už více než měsíc sklizené, udrželo... celý příspěvek >
Slivoň Haganta, 30.9.2019
Poslední plody Haganty jsem očesal už před více jak dvěma týdny. Je divný, že dozrává tak brzy, i když v diskuzi koukám, že někomu dozrává brzy a jinému později, a to bez rozdílu lokality. Navíc tu Haganta dost červiví a i nečervivé plody rády... celý příspěvek >
Zelená ringlota, 30.9.2019 Obsahuje fotku
Kdo by to byl řekl, že tu skoro začátkem října budu ještě sklízet Zelenou.
Desert, 30.9.2019 Obsahuje fotku
Koncem minulého týdne jsem sklidil první úrodu Desertu (čekal jsem sklizeň v trochu dřívějším termínu). Plody menší, slupka trochu silnější, dužnina chruplavá, chuť sladká, ale aroma minimální. Nechám ještě pár dní odležet. Z první sklizně závěry... celý příspěvek >
Tophit, 29.9.2019
Jirka: Docela kladně hodnotím pozdnější Haromu. Včera jsem sklidil poslední Valor a Annu Späth a ještě pořád sklízím Těchobuzickou.
Azura, 29.9.2019
Stal se zázrak a po tom suchu se pár scvrklých plodů zmátořilo a dva jsem dokonce ochutnal. Sice vypovídací hodnota nula, ale přesto chuťově ty plody nebyly vůbec špatné. Ještě bych neházel flintu do obilí, Petře.
Odrůda Admiral, 14.9.2019
U mě na M26 má bujný růst a velké listy (tedy jestli to je Admiral), na semenáči na jiné lokalitě spíše živoří.
Těchobuzická, 12.9.2019 Obsahuje fotku
Letos už tradičně bohatá úroda kvalitních chutných plodů. Po dešti ze začátku týdne se bohužel opět objevilo značné množství popraskaných plodů, a to nejenom u Těchobuzické.
Moniliová hniloba, 9.9.2019
Monilióza tu letos, po předchozím nabodnutí hmyzem, kosí ve velkém hlavně jádroviny - jablka mají po pěkné násadě zatím 90 % ztrát a stále padají. U slivoní napadení nevybočuje z průměru. Nejvíce postižená byla Althanova renklóda, více pak tradičně... celý příspěvek >
Odrůda Cresthaven, 6.9.2019
Mně se tu Flamingo letos nějak opozdilo a tak jsem sklízel část plodů s Cresthavenem. Ač na Flamingo nedám dopustit, musím přiznat, že Cresthaven je teď prostě chuťově lepší.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika