Příspěvky uživatele - Mikeš13

Herman, 14.7.2019
Bunny, pěstujete u vás v Himálájích  ještě nějaké švestky (příp. jiné peckoviny)? Jak to máte s mrazem?
Odrůdy meruněk, 14.7.2019
V nynější záplavě spousty nových "superodrůd" úplně zmizel starý dobrý Paviot. Pěstujete ho ještě někdo?
Farbaly, 14.7.2019
Koukám asi stejná odrůda podle tvaru. Už jsi ochutnal?
Úroda meruněk 2019, 14.7.2019 Obsahuje fotku
Plody VP přiroubované ve švestce jsem včera již zralé sklidil (viz foto), na samostatném stromě jen pár probírkou. Na jednom místě v 360 m roste stará meruňka - jednoznačně VP - a rovněž probírkou se ke mně dostalo pár plně zralých plodů. Podle mých... celý příspěvek >
Ruth Gerstetter, 14.7.2019
Petře, dozrává ti Ruth před Hermanem nebo až po?
Třešně - do kterého třešňového týdne nečerviví?, 14.7.2019
Žluté lepové desky slouží především jako signalizační prostředek, eliminace škůdce je nevýznamná. Také s tím bojuji, ale červíci mi při konzumaci nevadí, vadí až ta pozdní fáze, kdy plody začínají zevnitř hnědnout a ztrácí chuť. Doporučuji nastudovat... celý příspěvek >
Farbaly, 13.7.2019 Obsahuje fotku
Tak jsem dnes ochutnal jeden ze dvou plodů falešného Farbaly. Zdá se, že plody této zatím neznámé odrůdy by mohly mít typický, trochu nezvyklý, široce hruškovitý tvar. Utržený plod možná chtělo nechat ještě pár dní na stromku a i když byl ještě... celý příspěvek >
Herman, 10.7.2019 Obsahuje fotku
První sklizené nečervivé plody.
Farbaly, 10.7.2019 Obsahuje fotku
Dnešní foto plodů "Farbaly".
Meruňka Veselka, 10.7.2019 Obsahuje fotku
Veselka opravdu výborná. Chce to ji nechat úplně vyzrát, ale někdy je problém plody do této úplné zralosti udržet (opad, poškození hmyzem, neceloplošné vyzrávání apod.).
Toto ale neni sarka?, 9.7.2019
Nebude to puchrovitost - v tomto období se takto neprojevuje a ani u těchto odrůd není typická. Podle mě jde o nějakou (ne)přirozenou fyziologickou záležitost v reakci na počasí, výživu apod..
Azura, 7.7.2019 Obsahuje fotku
Tak plody Azury neochutnám - díky počasí tady na severozápadě a nulovým zásobám vody na zahradě, se začínají scvrkávat a opadávat plody nejen Azury, ale i jiných odrůd slivoní (Hanka, T1, Jofela...) a začínají schnout mladší stromky, nemluvě o... celý příspěvek >
Farbaly, 7.7.2019
Ve školce se začínají vybarvovat plody "Farbaly" - tak týden do sklizně. Někde asi udělali soudruzi z Kohaplantu chybu...
Herman, 5.7.2019
Pane Michale, je to na všech odrůdách. Nedokážu teď, vzhledem k různé úrodnosti odrůd, objektivně posoudit, jestli jsou některé napadené více. Snad Valor a Čačanska rodna mají vizuálně méně "usmrkanců".
Orangered, 5.7.2019
Orangered jsem měl kdysi na seznamu pro výsadbu, ale na základě negativních zkušeností pěstitelů jsem od jeho pořízení upustil. Teď už nevím, co na něm pěstitelům vadilo. Jaké jsou u tebe negativa Orangeredu, Petře?
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika