Jablka v červnu



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 101.67 (?)
20.6.2019 15:20

V jakém termínu by mohly plody této jabloně dozrávat tady v ČR, pane Mimmo?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 10.6.2016 11:34, zobrazeno: 27978x

Člověk by řekl, že v období dozrávání jahod a třešní žádná jablka nemají šanci, hlavně ta scvrklá a suchá vylovená někde ze sklepa. Supermarkety na to však mají jiný názor a vystavují v regálech velké, pěkně vybarvené a dobře zachlazené a tudíž po vytažení tvrdé a šťavnaté plody, které vzbuzují dojem, jako by byly právě utržené ze stromu. Ani tak by mě tyto plody ke konzumaci moc nelákaly, až na jedinou výjímku a tím je totálně harmonický sladko kyselý BRAEBURN. Ten mě opravdu navnadil. Osatní plody jako Pink Lady, Evelína, Fuji Kiku, Red Chiev i Gala jsou asi ještě příliš tvrdá a v chuti dosti nevýrazná.  

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 10.6.2016 12:20

Tady je Braeburn jen sladký, průměrný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.82 (?), 10.6.2016 13:42

ja kupujem Braeburn v LIDLi, pride mi úplne dokonalý, tiež si teraz kupujem len túto odrodu. adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 10.6.2016 21:24

Už jsem myslel, že mluvíte o nových jablcích. Do nedávna jsem měl jabloň, jejíž malá jablka dozrávala od půlky června. Říkal jsem jí "jarní jabloň". Plody se nemohly rovnat supermarketům, ale byly první - několik týdnů před průsvitnými letními. Vzhledem k malé atraktivnosti plodů a nemocnému kmeni jsem strom odstranil. Vzal jsem si pro jistotu jeden roub a ten mi nedávno vyrašil na mladé podnoži. Nevím, zda to je nějaká uznaná odrůda nebo jen něco náhodného. Ale aspoň jednu větev si nechám.  Držet všechny zajímavosti je však těžké. Zvláště v konkurenci atraktivních superodrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.6.2018 10:40

Moje jarní jabloň už zaplodila. Snědl jsem asi 20 jablek, ale už začínají moučnatět. V červnu zrála i o 6 rovnoběžek severněji. Ze starých jablek mám už jen Pinovu v ledničce.

Jarní jablka
Jarní jablka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.54 (?), 24.6.2018 18:39
Júlia sa začína červenať (foto), onedlho bude na jedenie. O niečo skôr ako po minulé roky - tak ako napokon v tejto sezóne takmer všetko. Priesvitné letné ju predbehlo - to sa dá konzumovať už teraz. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.6.2018 13:02

Taky už mám Julie červené. Pokud jde o supermarketové zimní schlazené odrůdy, tak jako každoročně zvítězila GALA. Idared byl jalově kyselý a Jonagoldy byly úplně mimo. Pravděpodobně hodně podtržené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.6.2019 19:34

Moje "jarní jablůňka" (původem ze severu) už zase dozrála. Jablka nic moc, ale jsou první. I první jahody, třešně a meruňky, nakonec i moruše, mě potěšily. Podobným jablkům se tady na jihu říká Petrovky, protože se sklízejí kolem svátku sv. Petra. Za nedlouho budou i první hruštičky. Stará jablka už asi vyhodím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 101.67 (?), 20.6.2019 15:20

V jakém termínu by mohly plody této jabloně dozrávat tady v ČR, pane Mimmo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.6.2019 17:22

V ČR by zrály jen nepatrně později. Na JZ Slovensku v 210 m zrály první plody kolem 15.6. a do konce června všechny. U této odrůdy však není vhodné pěstovat celý strom. Nejsou to příliš atraktivní jablka. Něco jako nejranější třešně. Jedna větev na ochutnání stačí až nad hlavu. Tato jabloň je pro svou rannost poněkud více napadána obaleči. Tak mě napadá, možná by se hodila pro křížení s dobrou ranou jabloní, aby ji ještě uspíšila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika