Příspěvky uživatele - Mikeš13

Třešeň Grace Star - zapěstování a zkušenosti, 15.6.2019
Jak jste spokojen s Christianou? Já velmi. Pěkné plody s velmi dobrou chutí, zatím jsem nezaznamenal praskání plodů. Rovněž vyhovuje doba zrání mezi ranějšími a pozdními odrůdami.
Okurka salátová Ofelie F1, 15.6.2019
Vysoká teplota.
Úroda meruněk 2019, 13.6.2019
Vloni touto dobou jsem už měl plody Tsunami sklizené. Letos to ještě nějakou dobu potrvá.
Švestka, choroba plodů, 11.6.2019
Je to puchrovitost.
Moruše, 8.6.2019
Jednu zdejší moruši jsem vloni pojídal více než tři měsíce. No, mana nebeská. Bohužel se mi ji po dobu několika let stále nedaří namnožit.
Jablcka pre bezzubych, 8.6.2019
Iba v tekutej forme . Záleží, jak "zocelené" jsou dásně - někdy zubů vůbec netřeba. Napadá mě třeba dobře vyzrálý odleželý James Grieve, Vanda (jemná dužnina), možná i Mantet.
Obaleč švestkový 2019, 8.6.2019 Obsahuje fotku
Vypadalo to, že švestky letos, oproti ostatním druhům, budou jediné s dobrou úrodou, ale koukám, že červnový propad plůdků je výrazný, začíná řádit obaleč, pilatka se vyskytla minimálně, zato puchrovitosti, i přes jarní postřik, je dost. 
Chřadnoucí meruňka, 8.6.2019
Klejotok na kmínku u země se u mne vyskytuje až moc často - odešla na něj Elena, měl to Toptaste (oba na myroši), Rivan, VP a teď i Bergeron (obě ZR). Ten jíl, byť je vylehčován a pravidelně provzdušňován, nesvědčí asi žádné z podnoží.
Maliník, 5.6.2019
Nejlepší herbicid je motyka.
Kniha - ovocné stromy, 5.6.2019
Josef Sus
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 1.6.2019
Tady (Žatec) podle SET počátek letu motýlů na 99%, podle AMET 96%. Před týdnem jsem zavěsil feromonový lapač a dnes tam bylo 11 ks. Jelikož se tam dostanu max. 1× za týden, tak vrchol letové vlny nemám možnost odpozorovat.
Pokus s bramborami, 31.5.2019
"Nevěděl by třeba někdo, kde sehnat Višňovské rohlíčky"? Obraťte se na VÚB HB.
Zdvojené plody, 30.5.2019 Obsahuje fotku
Na dvojáky u švestek jsem si už zvykl, občas se objeví na broskvoních, ale poprvé jsem je zaznamenal letos na jabloních - konkrétně jen na jedné odrůdě (Kidd's Orange) - více než 30 % plodů z "královských květů" je zdvojeno nebo i ztrojeno.
Majovky 2019, 26.5.2019
Včera šlo ze stromu těch pár plodů Rivanu a také první Kaštánky.
Florina, 24.5.2019
A nebo pak je tu ještě jedna chutná "bezúdržbová" odrůda - Rozela .
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika