Příspěvky uživatele - Mikeš13

Zdravověda stromů - minikvíz, 26.11.2019
Pořizoval jsem původně Vlašku a vyklubala se z toho nakonec Chrudimská (shoduje se prakticky ve všem s "oficiální" Chrudimskou z roubů). Chrudimská tady střídá velké úrody s menšími. Občas při velké úrodě je kvalita plodů nízká, ale dá se to... celý příspěvek >
Zdravověda stromů - minikvíz, 26.11.2019
Vypadá to na Pseudomonas. Toho se těžko zbavuje, pokud je ve dřevě. Mám takto napadenou mladší ZR a citlivou Chriudimskou a prakticky nic z provedených opatření nezabralo. Přenáší se to i z na pohled zdravého materiálu vegetativní cestou (např.... celý příspěvek >
Presenta, 26.11.2019
mino BA: Měl jsem to ze začátku s Presentou podobně, časem se to, jak se zdá, urovnalo. Původně jsem měl za to, že je to způsobeno suchem v kombinaci s podnoží (St. Julien), ale třeba i letos tady bylo hodně sucho a úroda i plody byly velmi dobré.
Myrobalán, 25.11.2019
Asi to možné je. Jeden ten keř roste u zdi/plotu zpustlé zahrady, druhý pak "v plotu" u jednoho kulturního zařízení. Nevypadá, že by to tam někdo záměrně vysadil.
Myrobalán, 25.11.2019
TomNR: Ne, jsou to náletové keře u plotů na dvou místech - po cestě od nádraží na zahradu.
Myrobalán, 23.11.2019 Obsahuje fotku
Žlutý a červený myroš před 14 dny a červený dnes - plody drží od léta a pořád ve stejné kvalitě; pevné, šťavnaté. Říjnový mráz je nepoznamenal.
Megafol, 9.11.2019
Podobných přípravků je mnoho. Dost jsem jich testoval především na polních plodinách, výsledkově se různily oproti hnojeným kontrolním variantám a v průměru byly výnosy plodin vyšší o 4 - 11 %, což se může jevit jako nic moc, ale při velkých... celý příspěvek >
Pravokořenné stromy, 4.11.2019
Dříve se tady dost používaly semenáče Croncelského a i jako kmenotvorná odrůda; já občas používám Panenské.
Jabloň, která snáší přísušek a lze ji zakoupit letos (170 m. n. m, 25.10.2019
Podívejte se a poptejte se v okolí, u sousedů, co mají za odrůdy, na jakých podnožích a jak stromy prosperují. Můžete také navštívit nedalekou Spomyšl (zahradnictví).
Akane, Otava, Lord Lambourne Red, 24.10.2019
Kdo můžete porovnat: Jak moc se chuťově liší Lord Lambourne od své červenoplodé formy Lord Lambourne Red? Je ten chuťový rozdíl znatelný?
Podzimní hrušeň, 23.10.2019
Na poměrně bujněji rostoucí Radanu na semenáči jsem z nouze narouboval (na terminál) spíše slaběji až středně rostoucí Williamsovu č. - byla to blbost, Radana přerůstá Williamsovu, která na vrcholu jen přežívá. Podobně bych to viděl s Clappovou a... celý příspěvek >
Doporučte odrůdu ořešáku, 23.10.2019
Po 10 letech by ty roubované stromy už plodit měly. Mars jsem sázel na jaře 2016 a letos měl první plody.
Kanadská reneta alias kmínová, 23.10.2019
Hergot Ondro, to chcete abych nakonec přepsal cedulky na dvou stromech a vzdal se Boskoopského ? Tři ovocnáři/pomologové to kdysi jako Boskoopské označili a i předkové to měli za Boskoopa. Ale podoba tam je a možné je všechno.
Určení odrůdy z Mac Intoshe, 23.10.2019
Máš pravdu, Petře. Řekl bych, že chuť Spartanu je více ovlivněna lokalitou - od "řepy" až po vynikající chuť, kdežto McIntosh byl tak nějak všude stejný. 
Kanadská reneta alias kmínová, 22.10.2019 Obsahuje fotku
Také bych dal skoro ruku do ohně, že je to Boskoop. Dobře vyzrálé plody jsou teď dobré, konzumovatelné a u slupky (drsnější vs. hladká) i u dužniny (světlejší, jemnější vs. tmavší, hrubší) je dost variabilní (alespoň tady).
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika