Příspěvky uživatele - 112.187

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bakteriální boulovitost kořenů, 7.11.2018
Můžu potvrdit - já měl od nich předloni boulovitost na hrušni. To je mi tedy záhadou, jak tak rozsáhlé a mnohaleté nakažení může procházet kontrolou? Nebo to záměrně nějak maskují a vědomě lidem prodávají? Protože nevěřím, že by si toho... celý příspěvek >
Vlky, 6.11.2018
Ale pán o řezu nic neví a žádal vás tu o radu! Měsíc jste na něj nikdo neragoval, neporadil, a když si tedy nějak pomohl podle své hlavy, tak ho tu teď sepsujete jak malýho kluka...
Výsadba jabloní - hnojení dolomitem, 1.11.2018
Díky za odborný výklad, tedy špetkou přivápním. Perfektní to moc není - i když minerální složení je asi fajn, nachází se na kopci, a téměř vůbec tu neprší. A když se k tomu přičte, že je v ní minimum humusu (vláha se příliš neudrží), tak v této... celý příspěvek >
Výsadba jabloní - hnojení dolomitem, 1.11.2018 Obsahuje fotku
Jak vápnit/nevápnit (dolomit.vápencem) byste doporučil na 2 roky zasazené stromky, půda hlinitopísčitá, viz. rozbor v obrázku? Rozbor vápnění nedoporučuje, ale půda nikdy vápněná nebyla, a jestli to některým náchylným odrůdám prospěje...
Neúspěch s výsadbou Marsu, 1.11.2018
Když se připojím já - zasadil jsem roubovance vzorově, přesto vyhnaly jen několik malých lístků. Už 2 roky po sobě. Oproti tomu - zasadil jsem i semenáče, a ty se (na svou velikost) chovají korektně. Nedokážu za rok vypěstovat 2metrový prut, ani jsem... celý příspěvek >
Očkování ořešáku, 31.10.2018
Já už teda nevím, asi vám nerozumím - bavíme se přeci o ořešáku! O ořešáku královském (Mars, Jupiter, Seferdorfský,...) štěpovaném na semenáči ořešáku královského. Tedy znovu pokládám otázku - má pravdu p.Vaněk, že takovýto roubovaný ořešák... celý příspěvek >
Očkování ořešáku, 31.10.2018
Ale já se ptal, kdo z nich má pravdu - Standa_HK vysvětluje, že podsazením u ořešáku ke zpravokořenění dojít nemůže, naopak p.Vaněk tvrdí, že podsazením ke zpravokořenění dojde a utlumí se růst stromu.
Čím přihnojit, 31.10.2018
Ale to si nevyberete. Buď vezmete, co je běžně k mání, tj. kompost z kompostárny nebo hnůj z kravína. V obojím najdete díky hojnému používání pesticidů rezidua, nicméně pod stromky to použitelné je. A nebo si velmi velmi draze nakoupíte to samé... celý příspěvek >
Zahradnictví Spomyšl, 31.10.2018
V tomto případě shledávám problém na vašem přijímači.
Čím přihnojit, 31.10.2018
Ano, nějaké zbytky tam byly, protože jsem jej použil i na několik rajčat v nádobě, a 2 ze 3 se deformovaly. Nicméně jsem jej použil především při výsadbě sadu, cca 50 stromů, a stromy rostou. Nejsou citlivé na stopy herbicidů.
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 30.10.2018
Mrazit je nemožné. V mražáku toho máme tolik, že se tam vešly pouze 2 lahve moštu. Horký mošt do PET mi přijde OK, pokud postup s plněním ve studené vodě funguje. Určitě vyzkouším. Na základě čeho se domníváte, že to není dobrý nápad - co... celý příspěvek >
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 30.10.2018
A můžu se zeptat, jaký je postup pro uchování sterilovaného moštu v PET lahvích? Horký jej tam lít nemůžu, protože se láhve zdeformují. A když jej tam naliji studený, pravděpodobně se zkazí?
Ořešák a vliv na stromky v okolí, 23.10.2018
Mám 5 m od ořešáku (koruna nad ni nepatrně přesahuje) jabloň a 6m slivoň. V azimutu takovém, že střed stínu padne na stromy v pravé poledne - tedy poměrně zastíněné. Obojí roste a plodí bezvadně - Čačanská byla v létě obsypaná a včil jsem z jabloně... celý příspěvek >
Výsadba stromku - zahradnický substrát, 23.10.2018
Za 2 dny vám kořeny nezačnou růst, takže opatrným vykopáním a vytažením je nepoškodíte. Hlínu smíchjte v celém objemu - především ji potřebujete smíchat v oblasti kořenů.
Hromada malých brouku na strome, 16.10.2018
My také ne, je to na vás. (už mnohokrát vám diskutující psali, že bez fotky nemá smysl cokoli takového řešit)
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika