Příspěvky uživatele - 112.187

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Povolení na čerpání vody z vlastní studny, 16.10.2018
A co jste tím chtěl říct?
Stříhat či ponechat nově zasazené stromky hrušní, 16.10.2018
Doporučuje to každá zahradnická literatura (co jsem četl). Asi zkušení vědí, co píší. Vážné mrazy budou až v lednu/únoru, za ty 3 měsíce už nebudou mít na rány vliv. Popřípadě je lze ošetřit voskem, což poslouží stejně dobře jako kousek scházející... celý příspěvek >
Juka vláknitá, 15.10.2018
Já jsem se snažil vyrýt trs vedle na pozemku v trávě (vzal ji někdo křoviňákem a měla dost pocuchané listy) - moc to nešlo. Usekl jsem ji tedy rýčem s kousky kořenů, ale rozhodně ne celé. Dal to tak do země a nic neřešil. Příští rok ty potrhané listy... celý příspěvek >
Střih na vnitřní očko, 12.10.2018
Přesně to mě napadlo. Vyslepovat pupeny, stříhat na vnitřní očko atd., v drtivé většině případů dopadne tak, že nevyrostou 4 výhony na založení koruny, ale jen 1, 2 nebo 3. Podobně při řezu nenaroste výhon z vybraného pupenu, ale úplně jiného,... celý příspěvek >
Výsadba prostokořenného stromku, 12.10.2018
Šmarja, to neřešte. Počasí není nijak horké, dny jsou kratší, má se postupně ochlazovat... Normálně stromek zasaďte, a pokud by u vás bylo víc sucho, 1x týdně k němu nalejte 2 kyble vody. BTW prodejci příští týden začínají s prodejem, mají je... celý příspěvek >
Jmelí, 11.10.2018
Kdyby vám šlo o strom, tak na něm nepěstujete jmelí. Odstraňte jmelí, zalijte a za rok uvidíte...
Larvy chrousta, 11.10.2018
Jen bych vás poopravil - chroustů opět dost přibývá. Vloni, u Valtic, jsem okolo Kolonády na Reistně na jaře zaznamenal hodně zdevastované dubové lesy, stromu obalené a ožrané chrousty, pod stromy to při chůzi po jejich mrtvolkách jen křupalo.
Rajčata venku do Vánoc?, 10.10.2018
Taky mi kvetou některé mladé jabloně, třešně, švestky - u Brna, ve 400m.n.m.... Rajčata ten jediný ranní mrazík ukončil. Ale i kdyby ne, tak poslední měsíc už moc nedozrávala - mám je otrhaná uvnitř a tam dozrávají o poznání líp.
Pěstování rajčat na netkané textilii?, 4.10.2018
Metr čtvereční? To já taky před týdnem likvidoval rajčata, ale kořeny nebyly rozlezlé do šířky, jen sem tam nějaký (nejspíš jsem je utrhal při vytahování), ale hlavně do hloubky. Měl jsem je na jaře hodně vytáhlé, takže jsem si mohl dovolit je... celý příspěvek >
Ploštice Pozemka obecná? likvidace z pozemku, 3.10.2018
Nebudu žít s brouky Nikdo vás k tomu nenutí. Ale jenom proto, že se vám nelíbí, budete hmyz likvidovat? Hmm... Nezlobte se, ale jestli chcete trávit čas v přírodě, budete se s tím muset smířit. Nikdo vám neporadí, protože se jich nezbavíte.... celý příspěvek >
Kompostování ovoce a listí na zahradě = množení škůdců/nemocí?, 26.9.2018
Mám to stejně - na kompost dávám veškerý biologický odpad ze zahrady i kuchyně. Na stavu zeleniny ani stromů se to nijak neodrazilo, většinu chorob tímto způsobem nepřenesete. Postřik pouze broskvoní a meruněk, červivost neřeším (padané moštuji, i... celý příspěvek >
Jak pěstovat dýně a cukety na jednom místě, 25.9.2018
Ano, zarývám do nich hnůj a kompost. Pokud by vás ale zajímala moje zkušenost - po letech užívání je hodlám zlikvidovat a udělat z nich normální přízemní záhony. Žádný užitek to nepřineslo a jsou s tím jen problémy - velmi rychle vysychají, musí... celý příspěvek >
Výsadba orechov, 24.9.2018
Po pravdě, ještě jsem se nesetkal s ořešákem, u kterého by padaly zralé ořechy na zem ve slupce.
Ma cenu mit zahon vedle pole?, 21.9.2018
Jestli chcete s někým řešit, že vám nějak uškodil, musíte mít k tomu důkazy. Ať se jedná o zahradničení nebo cokoli úplně jiného. Jak jinak, než přes příslušné úřady (nebo soudy) na základě důkazů, byste chtěl někoho obvinit a žádat po něm nápravu a... celý příspěvek >
Pocta Rubinole, 21.9.2018
Ty dírky nejsou od červů, jsou jakoby vypraskané na hranici strupu. A na každém jablku. Možná v tom hodně hnijícím případě je na vině červ, ale u ostatních jsou dírky do živého všude kolem strupu. Ty se nezacelí, to začne hnít také. Mám tedy... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika