Příspěvky uživatele - 112.187

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lze použít semena z koupených jalapenos, 29.1.2019
S největší pravděpodobností ano. Já takto používám semena z plodů běžně, a zatím mi k žádnému křížení nedošlo, vždy vyrostlo to, co mělo. I když mám několik různých odrůd v jednom skleníku (běžné i superpálivé).
Lze pěstovat ovocné stromy na orné půdě?, 24.1.2019
Ano, jak říkám - z pohledu vašeho SÚ je to zřejmě ok. Jsou ale i jiné zákony, ve kterých jsou popsána práva myslivců, povinnost zachovat prostupnost krajiny, nemožnost oplocovat v určitých místech, vodní zákon - zákaz oplocování do 2m od vodního... celý příspěvek >
Lze pěstovat ovocné stromy na orné půdě?, 23.1.2019
A k vašemu pozemku nevede žádná obecní cesta? A skutečně je v extravilánu? V intravilánu by to bylo logické. Vysvětlil bych si to tak, že pokud pozemek nesousedí s obecním, a plot je nikolido 180cm, ale do 2m (podle poslední novely stavebního... celý příspěvek >
Obyčejný rýč (i fiskars) vs. bronzový, 23.1.2019
Víte, co to jsou půdní kapiláry? Pokud půdu orbou otočíte, kapiláry jsou zrušeny. A je jedno, jestli to uděláte rukou, dřevem, kamenem, kovem či kosmickým materiálem...
Likvidace vrby, 16.1.2019
Už jsem likvidoval 2 vrby - v zimě uřízl, pak během roku tak 2x odsekal vyhnané výhony, a byl klid. Pařez pak v zemi během 5 let vyhnil.
Co je to za semena?, 11.1.2019 Obsahuje fotku
Na základě čeho soudíte, že ne? Semena topolovky vypadají úplně stejně, viz. obrázek. Ta moje jsou dokonce dost variabilní, často ještě více do černa.
Co je to za semena?, 11.1.2019
Ano, mohla by to být semena topolovky (slézové růže).
Lze pěstovat ovocné stromy na orné půdě?, 19.12.2018
Individuální ochrana samozřejmě nestačí, to už mám vyzkoušeno. Proti zajícům super, ale srny okousávaly výhony do cca 150cm, jenže v této výšce už má většina stromků větve, tudíž byly zničeny. Takže ani pletivo, ani nátěr Aversolem, ani hustý pachový... celý příspěvek >
Opatření v sadu proti suchu, 12.12.2018
Pokud by pršelo! To je asi ten problém, že tu neprší. A asi nemá smysl ani říkat, že když náhodou zaprší, tak v žádném případě ne tak vydatně, že by voda z trávy někam odtékekala.
TOP odrody sezóny 2018, 11.12.2018
Mám to samé. A letos taky úplně poprvé.
Akvaponický skleník. 10 x vyšší úroda, 7.12.2018
Já mám prakticky ověřeno, že LED svítilna, kterou za tmy často nosívám na čele, přitahuje hmyz velmi dobře (fujtajbl).
Jak skloubit pěstování a dovolenou?, 6.12.2018
Promiňte, ale to, co říkáte, je nesmysl! Za sklem nejsou žádné vysoké teploty. Za sklem je taková teplota, jaká je v místnosti. Je to jednoduchá fyzika. Sklem sluneční záření pouze prochází, ale odražené od vnitřního prostředí má jinou vlnovou délku... celý příspěvek >
Jak skloubit pěstování a dovolenou?, 6.12.2018
Dovolil bych si trochu polemizovat - vše záleží především na typu půdy. Měl jsem zasazené dýně v sadu, kde je propustná hlinitopísčitá půda (i když v tom místě vylepšená velkým množstvím normální zeminy, hnojem a kompostem). Používám podobnou... celý příspěvek >
Jak skloubit pěstování a dovolenou?, 5.12.2018
Záleží na podmínkách, jaké máte doma. Já zápasím s velikostí rajčat (byť jsou na jižním okně a teplota kolísá mezi 18 - 22). Pokud budete mít dost světla a nižší teplotu, porostou vám pomaleji. Pro mně je ideální polovina března, pokud je chci sázet... celý příspěvek >
Jak skloubit pěstování a dovolenou?, 5.12.2018
Aby to nebylo pochopeno špatně - neříkám, že zahrada není zábava. Říkám pouze, že zalívání v létě, které je kámen úrazu v souvislosti s dovolenou, beru jako povinnost, nikoli jako zábavu (a pochybuju, že někoho zalívání baví). Rozhodně tedy nebudu... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika