Příspěvky uživatele - 186.98

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Smrk sivý - postupné zasychání, 25.6.2014
Podívejte se zblízka, zda nenajdete drobounké pavučinky. V suchém počasí škodí sviluška smrková - pomůže Vertimec, Nissorun. Pokud nechcete kupovat postřik, opláchněte smrček opakovaně tlakovou vodou z hadice, pomůže to svilušky eliminovat. Pokud... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleč na jádrovinách 2014, 29.5.2014
dík, dnes prší, snad zítra
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleč na jádrovinách 2014, 28.5.2014
AMET není AMSSET? Na Ams-SET nejsou Kozlovice (ty jsou o dost výš), ale Ostrava - Poruba má líhnutí obaleče 27.5. Blbý je, že ted nám do toho bude pravidelně pršet - kolik času potřebuju s Calypsem před zmoknutím???
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleč na jádrovinách 2014, 28.5.2014
Hezky nám to letos přezimovalo, co?!
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleč na jádrovinách 2014, 28.5.2014
Jsem z Ostravy. Insekticid jsem dosud nepoužil, čekal jsem na ams-set pro obaleče...
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleč na jádrovinách 2014, 28.5.2014 Obsahuje fotku
Nějak jsem to opět nezvládl (viz foto) - kde je chyba? AMSET udává u nás kladení 79% a líhnutí 60%, ale jablka vypadají hrozně jako na fotce (předpokládám, že je to obaleč jablečný. Po jarním kalamitním náletu květopasa to vidím na ovoce z Kauflandu
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleč na jádrovinách 2014, 20.5.2014
Máte nějakou zkušenost se Spintorem? Loni jsem ho použil a v následujících dnech a týdnech červi nerušeně a vesele kutali dál, samozřejmě je možné, že jsem udělal chybu při aplikaci/termínu. Ještě mám variantně připravené Calypso, kterým bych pořešil... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleč na jádrovinách 2014, 14.5.2014
že se Syllit sráží jsem měl naštěstí v povědomí. Ale myslel jsem, že je i na padlí. Decis jsem zaměnil s Discusem.Mythos nemám "skladem", ale někde ho chválili...? U nás už prší. Takže příští týden po deštích zkusím kombinaci asi Zato+Thiram... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleč na jádrovinách 2014, 13.5.2014
Já si nemyslím, že postřik = starání se. Starání by mělo začít tím, že zlikviduju spadané listí, otrhám mumifikované plody, včas ořežu monílií napadené větve nebo celé stromy, očistím kůru, prosvětlím stromy, aby do nich mohl vzduch a slunce... Je to... celý příspěvek >
Turkestánský brest, 9.5.2014 Obsahuje fotku
Tady na fotce je vidět, že brest ve spodních partiích nezahušťuje, přestože byl řezán postupně asi po 20cm. Pro porovnání foto sousedícího plotu z Ligustra
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleč na jádrovinách 2014, 9.5.2014
Letos je opravdu květopasí rok, za posledních 25let pamatuju podobný výskyt asi 2x. Květopase nehubím, protože je užitečný a šetří mi práci s náročnou červnovou probírkou. Ale letos nemusel být tak razantní
Turkestánský brest, 2.5.2014
I když to tak nevypadá, "zarážel" jsem ho několikrát ročně, poprvé na cca 10-15cm. Realita je taková, že obráží mohutně z nejvyšších pupenů a dole postupně řídne namísto toho aby zahušťoval. Zkusím nezapomenout a dodat porovnávací fota. Také bych... celý příspěvek >
Turkestánský brest, 2.5.2014 Obsahuje fotku
Doplním své hodnocení z loňska: Na začátku 3 sezony musím bohužel konstatovat, že se čím dál tím více projevuje "stromový" charakter jilmu. Přestože je nejméně 3x ročně sestřihován, v dolní polovině plot řídne a většina přírustků se projevuje pouze v... celý příspěvek >
Mráz - malé plůdky meruněk, 2.5.2014
Já jsem obalil celý mladý strom už při prvních mrazech a ve větru plápolající netkaná textilie všechny plůdky očesala, takže na celém stromě jich zůstalo tak do 10. Tento způsob ochrany příště vynechám...
Padlí na rezistentních odrůdách angreštu, 30.4.2014 Obsahuje fotku
Na Niesluchowském mi taky loni v létě na špičkách letorostů vyskočilo padlí, špičky jsem odstřihl a letos preventivně postříkal. Ostatní sousedící angrešty nic, byla to jarní výsadba a je možné, že si nákazu přinesl ze školky, kde je asi velký... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika