Macešky



Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 81.95 (?)
17.3.2008 19:46

Všechno záleží na tom, do jaké míry jsou sazenice otužilé. Pokud už byly vysazeny ven a ranní mrazíky přes ně přešly, tak přežijí bez jakékoli újmy. Jestli byly dosud v nějakém skleníku, asi bych je na tu nejmrazivější noc chránila v bezmrazé místnosti (ale určitě ne v bytě při 20 stupních). Nebo je aspoň zakryla, třeba netkanou textilií. Myslím, že celodenní holomrazy už nehrozí. Ohledně hnojení, macešky jsou tak nenáročné a krátkověké, že by mě ani nenapadlo je nějak zvlášť přihnojovat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
klarka - (21) - 97.21 (?), 8.3.2008 20:09

Mne sa osvedčili aj primule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.97 (?), 17.3.2008 14:38

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli Macešky vydrží i mrazy, které mají být teď v noci. Hlásí až -8C. Můžu je nechat venku nebo je mám dát radši do bytu? Jak často se macešky hnojí? Předem děkuji za odpověď. Lea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 81.95 (?), 17.3.2008 19:46

Všechno záleží na tom, do jaké míry jsou sazenice otužilé. Pokud už byly vysazeny ven a ranní mrazíky přes ně přešly, tak přežijí bez jakékoli újmy. Jestli byly dosud v nějakém skleníku, asi bych je na tu nejmrazivější noc chránila v bezmrazé místnosti (ale určitě ne v bytě při 20 stupních). Nebo je aspoň zakryla, třeba netkanou textilií. Myslím, že celodenní holomrazy už nehrozí. Ohledně hnojení, macešky jsou tak nenáročné a krátkověké, že by mě ani nenapadlo je nějak zvlášť přihnojovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.158 (?), 2.4.2008 10:38

Před pár dny jsem si taky koupila macešky. Měli je v Baumaxu uvnitř komplexu, přenesla jsem je do bytu (máme je v ložnici, kde je pod 20C), zaítm jsem je nechala v původních kvetináčcích, ale zvažuju, že je hodím do truhlíků, avšak vůbec netuším, kam s nimi. Jestli na západní okno, jižní (kde je fakt pařák - tam bych to asi neriskovala) a nebo jestli by to zvládly na severní straně baráku, kde máme okna do ulice a všichni by je tam mohli obdivovat. Je to dilema, každopádně bych o ně nechtěla přijít, protože jsou moc krásné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.63 (?), 2.4.2008 11:33

Dobrý den. Macešky jsou nenáročné rostlinky.Každý rok vyséváme semínka a druhý rok krásně kvetou. Někdy i v tom samém roce. Přes zimu jsou venku, jen je chráníme chvojím. Letos je již máme venku v truhlících a dělají parádu.Snáší i mrazy, ohnou se a zase vzchopí. Máme je též i na jižní straně na parapetu, ale musí se více zalévat. Snášejí spíš chladno než teplo. Tak se nebojte a šup s nimi ven. Zdraví Marie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.158 (?), 2.4.2008 16:08

moc děkuji za radu, co nejdřív je umístím někam ven

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.102 (?), 12.9.2008 14:12

Prosím o radu, nasadila jsem malé, dvouleté rostlinky a některé lístky se pokryly bílou "plísní"? Nevím co s tím, vyhodit nebo léčit a poku ano, tak jak. Moc děkuji Jarmila F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.98 (?), 23.9.2008 10:15

Také prosím o radu moje rostlinky mají taky bílé lístky co s tím.děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.9.2008 10:39

Jedná se zřejmě o plíseň macešky (Peronospora violae), která se převážně vyskytuje na podzim, když je vlhké počasí, nebo při velkém kolísání teplot a nedostatku světla. Ochrana je dost obtížná. Během počasí které podporuje výskyt plísně by se měly fungicidy aplikovat preventivně. Ale to by člověk potom jen chodil a stále něco postřikoval. Když už se ale plíseň vyskytla, zkuste použít fungicid Dithane M 45, Rovral Flo nebo Euparen Multi. Rostlinky je třeba ošetřit i na spodní části listů a postřik opakovat po 14 ti dnech. Zdravím – Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.16 (?), 1.11.2008 10:36

Dobrý den,  zajímalo by mě kdy se macešky mají zasadit.Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika