Slimáci



Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 81.95 (?)
17.3.2008 19:25

Máte recht, slimáci už lezou. Začal mi klíčit špenát už z jarního výsevu, tak jsem si myslela, že preventivně nastražím Vanish do toho "krmítka" pro slimáky, které měli v jednom semenářství. A v sobotu jsem si ověřila, že byl nejvyšší čas, slimáci už se začali slejzat. V minulých letech mi sežrali prakticky všechny výsevy mrkve, petržele, špenátu a sazenice salátu a cuket beze zbytku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
      
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 27.2.2008 22:44

Je bezesporu pravda,že zatím na body slimáci vedou.V době jejich výskytu jsme je sbírali po stovkách.Vyzkoušeli jsme kde co a co kde.Ovšem po krátké době jsem přišel na to,že sbírat je rukama v rukavicích je dost náročné pro naše záda.Gumové rukavice se po nějáké době obalí vším možným a je nutno je vyhodit.Vzpomněl jsem si na naše dětství, jak jsme chytali pstruhy a udělal jsem dlouhý bodec.Použil jsem trubičku průměr 8 mm/z plného materiálu by to po 2 hodinách dost ztěžklo/ a na konec jsem nalisoval šroubovací nástavec do kterého jsem zasunul ocelovou jehlici /je dlouhá asi 20 cm/od sekací soupravy a matkou dotáhl/pro případ výměny/. Konec jehlice jsem nabrousil do špičky.S tímto přípravkem chodím po zahradě a napichuji jednoho slimáka za druhým.Vejde se jich tam kolem 20.V nádobě máme připravený solný roztok.Přes okraj nádoby pak stáhnu slimáky do vody.Druhý den ráno pak jsou unášeni proudem  řeky do Černého moře.Navrhuji,že bychom si mohli na slimácích něco vydělat, když je začneme prodávat těm, kteří je nemají.Můžeme je prodávat lacino např.50 kusů za 20,-Kč.Když se budou zdráhat je koupit, tak jim sdělíme,že je k nim naházíme, však oni si je koupí!

Bodec na slimáky
Bodec na slimáky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.140 (?), 17.3.2008 14:02

Dobrý den, myslím si, že ti co slimáky zatím nemají, se jich taky někdy dočkají. Při rychlosti rozmnožování a při mírných zimách je to jen otázkou času. Takže kritizovat, kdo jak s nimi bojoje je jednoduché. Ale my kdo máme zahrady a chceme z nich mít nějaký užitek proti nim zkoušíme co se dá. A je určitě jedno jestli zajde v kýblu se solí, je zkonzumován kachnou či ježkem - prostě je pryč. Já osobně taky sbírám  - ráno a večer, hážu do sklenky se slanou vodou, rozhazuju Vanisch - několik balení za rok. Tak přeju všem podobně postiženým letos méně slimáků na zahradě a trpělivost při hubení. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.140 (?), 17.3.2008 14:10

Vřele s Vámi soulasím. Slimáků mám taky požehnaně a bojuju jak můžu.Našim kritikům, kteří slimáky zjevně milují,  můžu týdně poslat kýbel zdravých jedinců - gratis. Ať se množí, slimákům zdar. Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 251.15 (?), 17.3.2008 15:31

Nechci strašit, ale dnes ráno, když jsem šla do práce tak jsem na chodníku našla slimáky.Jsou už letošní, velikost v nataženém stavu asi 1cm. Bylo mě z toho úplně špatně. Loni jsme jich měli tisíce, každý večer jsem se solničkou a čelovkou obcházela celou zahradu. A letos už to začíná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 81.95 (?), 17.3.2008 19:25

Máte recht, slimáci už lezou. Začal mi klíčit špenát už z jarního výsevu, tak jsem si myslela, že preventivně nastražím Vanish do toho "krmítka" pro slimáky, které měli v jednom semenářství. A v sobotu jsem si ověřila, že byl nejvyšší čas, slimáci už se začali slejzat. V minulých letech mi sežrali prakticky všechny výsevy mrkve, petržele, špenátu a sazenice salátu a cuket beze zbytku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.14 (?), 17.3.2008 20:47

Naši Indičtí běžci úspěšně přečkali zimu a již letos si pochutnali na prvních slimácích, hodují na mladých do 1,5 cm zavíčkovaných  hlemýždích, loni zvládi i lalokonosce na rododendronech. Crokusů,  sněženek, narcisů, ladoněk si nevšímají. Zajímá je bílkovina.   JN     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.74 (?), 3.5.2019 11:50

Máte prosím někdo zkušenosti s likvidací slimáků? Na zahradě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.96 (?), 4.5.2019 17:35

Já jsem to zkoušel, načetl jsem různé rady, ale nic nefungovalo, nakonec jsem musel koupit přípravek na hubení slimáku, abych se jich definitivně zbavil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.74 (?), 5.5.2019 10:23

Takže co jste koupil, tak fungovalo? Co to prosím bylo za přípravek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.8 (?), 6.5.2019 12:47

Byl to přípravek Ferramol, je dobré, že se ho slimák nažere, a zaleze někam se schovat, kde zdechne, takže nemusíte pak sbírat mrtvé slimáky po zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika