Příspěvky uživatele - Věra Hýlová

Vhodná kombinace odrůd - kopání pařezů, 10.2.2008
Páčení pahýlu místo klasického kopání pařezu bylo velmi úspěšné a ani přespříliš pracné, což mě samotnou překvapilo.  Jenže mám zase téma k zamyšlení: žádná hluboká a široká jáma se nekonala, zhruba pouhých 40 cm pod povrchem se pařez "rozvětvoval",... celý příspěvek >
měsíční jahody, 29.1.2008
Měsíční jahody běžně pěstuju jako podplodinu pod stromkovými angrešty, na jaře kupuji malé sazeničky na trhu, rostliny nechávám asi 3  vegetační období. Na rozdíl od běžných velkoplodých jahodníků měsíční snášejí i mírné zastínění i občasný... celý příspěvek >
Ochrana proti okusu zvěří, 22.1.2008
Ještě jednou chvojí. Velká potřeba ho není a pracné mi to ani nepřipadá. Chráním jenom ty nejmladší koupené stromky, na 8 stromků stačila 1 náruč chvojí a 2 hodiny práce (do toho počítám i nastříhání chvojí - za chalupou), je to bez... celý příspěvek >
Ochrana proti okusu zvěří, 21.1.2008
Zajímavé, jenom pro to čerstvě nadojené mlíko už není kam chodit. Z té bílé UHT vody, kterou si teď na chalupu vozíme z krámu, nátěr asi udělat nepůjde...
Ochrana proti okusu zvěří, 21.1.2008
Odpovídám hodně opožděně, ale snad bude následující rada inspirativní aspoň pro příští podzim. Králičí pletivo je v našich podmínkách (hory, samota, žádný plot, les hned u chalupy, sněhu klidně i 2 metry) ochrana naprosto nezbytná, u stromků... celý příspěvek >
Stříhání letorostů na rouby - poděkování, 20.1.2008
Díky všem poradcům. Protože jste tak ochotně a zasvěceně poradili, přišlo teď  v lednu počasí, za jaké by se nemusela stydět ani půlka března. Takže letorosty jsou ustřihnuté, zítra je (zabalené podle Vašich pokynů) pošlu. Ještě jednou moc... celý příspěvek >
Zahradnické nůžky Fiskars - nic moc, 20.1.2008
Tož to jste mě pánové překvapili. Pořídila jsem před 4 lety Fiskarsky jednobřité teleskopické, protože je vřele doporučil příbuzný, který už je nějakou dobu sám používal. Nemám důvod si stěžovat. Až letos asi bude potřeba brousit. U obyčejných... celý příspěvek >
Bramborová nať, 12.1.2008
Obávám se, že Váš dotaz je příliš obecný. Úspěšné pěstování brambor není zrovna jednoduché, navíc způsob výsadby, okopávání a obsypávání během vegetace se řídí i různými krajovými zvyklostmi, které zohledňují právě různé půdní a klimatické... celý příspěvek >
Stříhání letorostů na rouby, 8.1.2008
V příručkách uvádí, že odebírat letorosty na rouby lze pouze v rukavicích za bezmrazého dne. Když jsem o vánocích chodila kolem stromků, konečně mi došlo, že se dne s teplotou nad nulou ve stínu v lednu nebo v únoru asi nedočkám, zahrada na SZ... celý příspěvek >
Výchovný řez vysokokmenů, 2.1.2008
Na ty odrůdy se moc připravovat nemusím. S názvy je to prostě průšvih. Starě stromy, zimní jabloně, hrušně, třešně, 1ryngli (tedy renklódu) a dvě "bosenky" (větší modré slívy)  vysadil otec před 20 - 30 lety jako štěpovance z... celý příspěvek >
Výchovný řez vysokokmenů, 1.1.2008 Obsahuje fotku
Pane Vysloužile, jako byste naši zahradu viděl. Pamatujete si popis odjinud. Velikost koruny a potřeba prostoru u vysokokmenů není pro nás zásadní. Máme hektar zemědělské půdy, jenže té nejmizernější bonity, v mizerných klimatických podmínkách, v... celý příspěvek >
Vhodná kombinace odrůd, 18.12.2007
Pane Vysloužile, nápad s páčením je zajímavý, eště ho promyslím. Ale pamatuju, jak zkoušeli lesáci vyvrátit vrabčinku (česky ptáčnici) starou 50 let speciálním dřevařským traktorem . Strom se nehnul ani o fous, traktor se stavěl na zadní...... celý příspěvek >
Vhodná kombinace odrůd, 16.12.2007
Dobrá tedy, ptáčnici před mízou pokácíme, ty 3 šlechtěné stromy stačí. Škoda, že na uprázdněné místo se nedá vysadit jiná peckovina. Nejspíš tam zasadíme nějakou jabloňku. Místo na další višenku musím najít jinde (ještěže nepotřebují moc místa), výše... celý příspěvek >
Vhodná kombinace odrůd, 16.12.2007
S těmi mrazovými deskami u šlechtěných třešní máte pravdu, dají se najít v sousedství a taky je pravda, že to ty stromy vždycky nějak rozdýchaly.  Kolem těchto horských samot a polosamot rostou nádherné vysoké a zdravé třešně, jenže... celý příspěvek >
Vhodná kombinace odrůd, 12.12.2007
Jak dobrý nebo nedobrý opylovač je planá ptáčnice? Máme vysazeny 4 stromy - 3 jsou roubované (odrůdy různé), u čtvrtého stromku před dávnými lety vyhrála podnož - ptáčnice. Mohu ji bez obav pokácet, aby se uvolnilo místo pro pořádné ovoce?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika