Příspěvky uživatele - Věra Hýlová

Macešky, 6.3.2008
Macešky jsou asi jediné okrasné kytky, vhodné k výzdobě od podzimu do jara. Pokud se zasadí v průběhu září, většinou se do dušiček zakoření a rozkvetou, mrazy jim nevadí, na jaře podle počasí kvetou dál. V podstatě do doby, než lze vysazovat... celý příspěvek >
Jste také fandové do bylinek?, 6.3.2008
Satorku znám dobře. Moja babka saturejku pěstovala a dávala do fazolačky. Ale vážně: silice satorky má výrazně karminativní a spazmolytické účinky, tedy lidově větrové a protikřečové. Tedy do nadýmavých jídel jako luštěniny je ideální,... celý příspěvek >
Krmítko pro slimáky, 27.2.2008
Po loňské invazi plžů různých druhů, barev a velikostí začínám teoreticky "zbrojit". Někde na netu jsem si přečetla informaci, že přípravky na bázi metaldehydu (např. vyzkoušeným Vanishem) lze likvidovat plže i při bioprodukci za... celý příspěvek >
Vypalování trávy, 27.2.2008
Měla bych jeden malý nepřímý argument proti vypalování trávy a týká se právě využívání živin. V popelu zkoncentrované minerální soli, hlavně alkálie, zůstávají (uhlík a většina dusíku je ovšem pryč), jenže víceméně v rozpustné podobě, první... celý příspěvek >
Biozahrada?, 21.2.2008
Toť otázka. Máte pravdu, že lidstvo hlady nevymřelo, ale i v Evropě cyklicky mřelo při hladomorech a epidemiích a vůbec zdravím se příliš nepyšnilo. Zdaleka nevidím historii tak idylicky.  Stopové prvky byly neznámé, ale taky výnosy a... celý příspěvek >
Biozahrada?, 21.2.2008
K otázce paní Lenky hned v úvodu: každý extrém je škodlivý a ulítlý. I s biozahradou a absolutním zatracením VEŠKERÉ chemie a umělých hnojiv. Obhospodařujeme jednak skoro hektar zahrady, sadu, pole a luk v horách a kromě toho 70 čtverečních metrů... celý příspěvek >
Zkušenosti s teleskopickými nůžkami, 20.2.2008
Paní Mílo, tak to buďte ráda, že jste je hejno sojek v akci neviděla. Je to spíš k vzteku a někdy k breku. Ale to je asi tak všecko, co se s tím dá dělat. Prostě berem různou havěť pernatou i srstnatou jako nezbytnou daň za to, že... celý příspěvek >
Zkušenosti s teleskopickými nůžkami, 20.2.2008
Paní Míla to trefila, to obírání ovoce. Jabka, hrušky česáčkem, co nedosáhnem ze žebříku. Jinak třešně jenom ze stromu, švestky, špendlíky a slívy se střásají nebo zase obírají ze stromu. Ani nevíte, jak mě to lezení po stromech udržuje v... celý příspěvek >
Zkušenosti s teleskopickými nůžkami, 19.2.2008
Ještě k používání žebříku v opravdovém svahu, tedy ne jen v lehce svažitém terénu. Zapíchnutí žebříku do země hrotama považuju za samozřejmost (párkrát jsem jako holka slítla ze stromu a vím, jak to bolí a že v mém věku už by to dneska bylo na... celý příspěvek >
Zkušenosti s teleskopickými nůžkami, 18.2.2008
Při pěstování zákrsků a čtvrtkmenů bych taky používala nůžky a pilku jen obyčejné do ruky. Jenomže na naše vysokokmeny s korunou založenou ve výši 150 - 180 cm bych se svou výškou 156 cm byla opravdu krátká. Takže, co je potřeba prořezat při... celý příspěvek >
Tulipány, 18.2.2008
Pro uklidnění paní Petry. Víceméně mám ozkoušeno, že cibule, které jsem vysadila až na podzim, vyrážejí z půdy a kvetou později. Cibulky nebo hlízky, které v zemi zůstaly od jara, mají totiž zhusta už na podzim vytvořeny kořeny a v zimě za příznivých... celý příspěvek >
Mazání latexem po střihu větví, 16.2.2008
Hustší latex používám u mladých stromků při výchovném řezu jednoletých výhonů, když mi hodně záleží na tom, aby nezaschl pupen  pod řezem rostoucí požadovaným směrem. U starých stromů drobné řezy po nežádoucích letorostech neošetřuju ničím,... celý příspěvek >
Špendlíky či ryngle?, 15.2.2008
Měla bych 2 náměty. - Před 35 lety zasadil otec "žlutou" švestku, přivezenou z Valašska, podle popisu výše uvedeného spolehlivě špendlík a spolehlivě pravokořenný (jenomže odkopky spolehlivě ožere od podzimu do jara srnčí). Dávám zapravdu... celý příspěvek >
Jaro se blíží, 11.2.2008
To by před staříčkem neobstála ani moja babka, která u nas na Slezsku na Valentinka poprvni v roku kopla do hliny a sela prvni přisadu...
Jaro se blíží, 10.2.2008
Šťastní lidé. Taky bych stříhala, ale u nás na horách je fakt brzo - mrazy určitě eště přijdou - začnu nejdřív v půlce března. Jenom jsem zase ustřihla pár jabloňových větví, ať dají stromkům pokoj zajíci.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika