Příspěvky uživatele - Petr z H

Rivan nebo Karešova za těchto podmínek?, 7.12.2019
Přijde mi, že nechápete vy a ve svých požadavcích si protiřečíte. Každá třešeň je napadána vrtulí. Unikne jí pouze ta, která dozrává nejdříve, v 1.třešňovém týdnu. Pokud se dozrávání opozdí, může být červivá i ta. Není vhodné mít více stromů... celý příspěvek >
Zkušenosti s hnojením popelem, 3.12.2019
Teda nevím, ale srovnávat aplikaci uměle vyrobených chemikálií (za účelem likvidace určitého nechtěného elementu v zemědělství) s přírodní látkou, jako je popel, který se navíc v přírodě při požárech vyskytuje naprosto běžně, co je svět světem...
Zkušenosti s hnojením popelem, 3.12.2019
Selským rozumem bez jakýchkoli znalostí - už stovky let se pálí dřevo v kamnech, popel se sype na pole či hnojiště, nad ohništi se pečou maštěné pečínky, ale zatím se to na stavu lidského či jiného živočišného druhu postřehnutelně neprojevilo. Naopak... celý příspěvek >
Stratifikace peckovin, 29.11.2019
A jaký je tedy důvod, proč máte jablková jádra opět v lednici a budete opět klíčit doma, a nedáte je na podzim přímo ven? To je pro ně přeci ta nejlepší stratifikace a následné vzcházení. Žádný čas tím podle mě nenaženete.
Stratifikace peckovin, 28.11.2019
Tak nevím, co dělám jinak, ale hlodavci mi po peckách nejdou a broskvové, meruňkové i myrobalánové pecky na jaře normálně klíčí. Samozřejmě ať si to každý dělá, jak mu milo. Jen mi přišlo škoda, aby se p.Igor tak trápil (jak popisuje), když vše... celý příspěvek >
Dráty na révu, 28.11.2019
Třeba kolem něj?
Stratifikace peckovin, 28.11.2019
A v čem je lepší, že je takto "znásilňujete" mimo jejich typickou vegetační dobu? Normálně se to dělá tak, že po odplození stromu se pecky / jádra dají do země, přes zimu se přirozeně stratifikují a příští rok vám vyrostou pěkné semenáčky. Proč to... celý příspěvek >
Myrobalán, 26.11.2019
Řekl bych, že to je myšleno tak, že je škoda místo na zahradě obsadit planým myrobalánem, když jsou desítky druhů a stovky odrůd chutnějšího ovoce. A když myrobalány rostou v každém druhém příkopu. Ale samozřejmě proti gustu...
Gulicky na korenoch, 25.11.2019
Na druhou stranu mi přijde ale divné, že by prodejce prodával či posílal stromek s kořeny prorostlými plevelem. To jsem zatím ještě nikdy nezaznamenal. Ať se vyjádří Peter.pe, zda to jsou skutečně kořeny něčeho jiného zamotané v kořenech stromku. I v... celý příspěvek >
Globální oteplování, 22.11.2019
Jinak co se týká ovoce, asi nic moc jiného než dosud se tu pěstovat nebude. Ty teploty se zas tolik neliší a mrazy tu jsou a budou stále, takže zdejší podnebí nedovolí pěstování středomořského či nemrazuvzdorného ovoce. Pouze bude možné pěstovat... celý příspěvek >
Globální oteplování, 22.11.2019
Subjektivní dojmy a objektivní měření jsou 2 rozdílné věci. Víte třeba to, že červen byl nejteplejší v historii? To, že v květnu přijdou 2 noci s mrazíky, se nevylučuje s tím, že průměrné teploty na jaře jsou poslední roky vysoko nad normálem. Srážek... celý příspěvek >
Jed na myši - neúčinkuje, 21.11.2019
Právě chytám myši v kompostéru. První se do pastičky chytla, další už ne. Buď je sklapnutá, nebo nesklapnutá, ale vždy bez návnady. Právě ji jdu natáhnout asi po 15...
Poušť 2018-2019, 21.11.2019
Mladé stromky přírůstky pěkné, přestože tu přes léto téměř neprší a půda se rychle vysušuje (hlinitopísčitá). U stromků je vylepšovaná hnojem, kompostem a dřevěným uhlím, na povrchu mulčovaná trávou, takže zřejmě díky tomu drží vláhu. Zalíváno 2x -... celý příspěvek >
Orchidej - bílé skvrny na listech, 15.11.2019
Červci. Sají z listů a květů.
Vodoměrná šachta hluboká, 14.11.2019
Jestli tam je obyčejný starý kohoutek (ala volant), viděl jsem udělátor - tyč a na konci navařené 3 packy, které se zapíchly do děr v kohoutku a snadno se tak s ním otáčelo pomocí tyče.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika