Příspěvky uživatele - Petr z H

Vrúbľovanie - marhule, 12.2.2020
Věřte si odborné literatuře, já budu věřit svým mnohaletým zkušenostem a pokusům. Při očkování v létě do T-zářezu přímo na místě (bez přesazení) na semenáče třešní či myrobalánů mi ve všech v postupně cca 30 pokusech následující rok vyrostlo jen... celý příspěvek >
Vrúbľovanie - marhule, 12.2.2020
V této době doporučuji anglickou kopulaci. Roubuji tak i meruňky a výsledky jsou perfektní. Zatímco z očka vyroste za rok vždy jen několik cm slabého výhonku, roubované mají i metrové přírůstky. Fotky takových roubovanců jsem tu vloni... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 11.2.2020
Dělal jste pokus s anaerobní tvorbou kompostu - jeho začátek jste vyfotil. Můžu vás poprosit, zda byste pro porovnání také neukázal, jak vypadá výsledek po 3 týdnech? Vytvořil se při zimních - mrazivých teplotách?
Kadeřavost broskvoně 2020, 1.2.2020
Nejde o teplotní modely, jde o reálné měření: www.amet.cz/kaderavost.htm Kromě toho se postřik dělá podle stavu pupenů. Proto jsem se zeptal, zda už se vám hýbou pupeny? Možná to je letos v Čechách jinak, ale tady na Moravě byla celý leden... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2020, 1.2.2020
Lidi, co blázníte? Tady kousek od Brna letos teprve druhý den teplota přesáhla 7°, teprve dnes trochu povolila zmrzlá zem a vsákla se voda z roztátého ledu, a vy už stříkáte broskvoně? Ani Amet ještě zdaleka neindikuje dostatečnou sumu teplot na... celý příspěvek >
Systémové insekticidy, 31.1.2020
Přesně to mě taky napadlo. Je s podivem, že diskutující vůbec ví, jak vypadá a jak chutná ovoce. To v obchodech je totiž zaručeně chemicky ošetřované po celý rok, takže jej pravděpodobně nejí. A to ze zahrady sežerou červi nebo hniloba, takže z něj... celý příspěvek >
Získaní odkopku z koruny, 30.1.2020
Pokud místo sekáte, jak píšete, pak bych se asi podrůstání nebál (o případné mladé výhony přijdete při sekání), a dal tam myrobalán. Naroubovat na jaře kopulací není nic složitého. Nevím, co myslíte tím "čekat na plody" - mně všechny stromky na... celý příspěvek >
Vřící voda v čerpadle, 29.1.2020
Laskavě ponechte na tazateli, zda moji zkušenost s domácí vodárnou využije nebo ne. Aspoň ho nasměruje správným směrem, protože stejně musí sundat kryt čerpadla, aby zhodnotil velikost poškození. Třeba tam najde natavené plastové lopatky, třeba... celý příspěvek >
Vřící voda v čerpadle, 29.1.2020
Čerpadlo jelo nasucho a začaly se tavit plastové lopatky. Pravděpodobně budou poškozené tak, že budou dělat nějaký malý podtlak (viz. unikající vzduch přes povolený šroub), ale ne tak velký, aby nasálo vodu.
Bokashi druhé kolo, 27.1.2020
Ano. Co se týká vody, tak ji ochotně přijímá, a pokud půda vysychá, vysychá i dřevěné uhlí, není v něm nedobytně vázána. V tom se chová velmi dobře. Pokud jde o živiny, proto jej zarývám na podzim společně s hnojem/kompostem a některými minerály.... celý příspěvek >
Získaní odkopku z koruny, 27.1.2020
Odkopek je to, co odkopnete v zemi - výmladek z kořenů stromu. Z koruny logicky nemůžete nic odkopnout, když to nemá kořeny. Chtěl jste se zeptat, zda uříznutý výhon z koruny dokážete zakořenit? Pochybuji, že se vám to podaří. A v poslední řadě -... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 25.1.2020
A proč? Přeci je lepší, když při výrobě dřevěného uhlí část vyčmoudí v podobě CO2, ale většina zůstane ve formě uhlíku vázána navždy, než když odpad spálíte či necháte rozložit v kompostu. Pak se naopak do ovzduší nakonec dostane veškerý uhlík (ve... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 25.1.2020
Vázat uhlík v zemi můžete velice snadno - když nebudete rostlinné zbytky kompostovat či pálit, ale uděláte z nich dřevěné uhlí (z dřevin) či biouhel (z nedřevitých zbytků). To pak trochu nadrtíte a zaryjete do země. Trochu s tím sám experimentuji -... celý příspěvek >
Založení kompostu - trava, hnuj, hlína, sláma, 21.1.2020
Můžu vás požádat o odpověď na mou předchozí otázku, tj. jakým způsobem chcete do května vyrobit kompost? Děkuji.
Založení kompostu - trava, hnuj, hlína, sláma, 21.1.2020
Jak chcete dosáhnout toho, abyste během zimy (zimních teplot) nastartoval a udržel proces tlení a vyrobil kompost dokonce za 3 měsíce, když každému jinému se běžně tvoří 1 - 2 roky?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika