Příspěvky uživatele - Petr z H

Strom a silný severní vítr, 6.1.2020
Pokud je převážně v pichlavé rubině více než 2 kaštánky, tak se považuje za okrasný (tedy semenáč). To nemyslíte vážně, že? Mám zasazeny francouzské roubované velkoplodé odrůdy Boom Pien a Ville du Lyon, obě mají v každé rubině přesně 3 kaštany.... celý příspěvek >
Natírání kmenů vápnem 2020, 6.1.2020
Pokládám p.Standu za odborníka, ale v tomto s ním rozhodně souhlasit nemůžu. 1. Larvy slunéček mravence nežerou, nesčetněkrát jsem byl svědkem opaku - jak mravenci napadají a zahánějí slunéčka i jejich larvy 2. Mravenci si opravdu mšice... celý příspěvek >
Mochyňa (Physalis peruviana), 6.1.2020
Mochyně se mi chová znečně nepředvídatelně. Někdy ji předpěstovávám, někdy přesazuji ažv květnu to, co se vysemení z kompostu, v rychlosti růstu pak není velký rozdíl, rostliny se doženou a srovnají. Při předpěstování se taky zarazí v růstu. Naopak... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 5.1.2020
Chápu to správně, že po roce a půl nejsou žádné praktické zkušenosti s kvalitou úrody a prosperitou rostlin, jen další teorie do budoucna? To je škoda, doufal jsem, že by váš praktický úspěch mohl být inspirací...
Řez mladé broskvoně, 3.1.2020
Stromky jsou naprosto v pořádku rostlé, řez se provádí v době květu. Proto bych vám doporučil shlédnout na Youtube videa p.Urbana ohledně řezu broskvoní (odkaz vám vyjede hned po zadání slov "Urban" a "broskvoň" na youtube.com). Jsou velice názorná a... celý příspěvek >
Kmínek mladé třešně, 30.12.2019
Uvedený postup se samozřejmě používá (i já jsem jej použil) na ČERSTVÉ rány. Pokud se jedná o zhojenou ránu bez živých pletiv na povrchu, nemá tento postup žádný význam. Vlhčení mrtvého dřeva, jak je u této rány, spíše přispěje k napadení houbami.
Kmínek mladé třešně, 26.12.2019
Samozřejmě, ale to se týká čerstvých ran, nikoli staré zavalující se rány už bez živých pletiv na povrchu, jak se táže zakladatel vlákna. Čerstvou ránu jsem tak také ošetřoval (+ ošetření Kuprikolem proti napadení houbami), ale není to postup pro... celý příspěvek >
Kmínek mladé třešně, 22.12.2019
Prosím o ten váš odborný zdroj, ze kterého postup na staré rány čerpáte.
Kmínek mladé třešně, 22.12.2019
Těžko říct, o co vám jde. Já napsal, jak se k takové ráně přistupuje, a nerozvíjel jsem žádnou planou diskuzi narozdíl od vás. Rána není živá, takže zbýva pouze čekat, až se zatáhne. Žádným zatměním rány to neurychlíte. A pokud ji neprodyšně uzavřete... celý příspěvek >
Kmínek mladé třešně, 20.12.2019
Poškozená kůra (např. okus, hniloba,...) a zavalující se rána. S tím nic udělat nemůžete. Jen čekat, že se třeba zavalí úplně.
Opatření v sadu proti suchu, 15.12.2019
brazdy po vrstevnici alespon 20x20cm a po cele delce Díky za reakci, ale pokud reagujete na můj příspěvek, jasně v něm píšu, že žádná voda neodtéká. Vše se vsákne. Jak v zimě, tak i v létě při vydatnějších deštích. Ale protože téměř neprší, nemá... celý příspěvek >
Spodní voda a ovocný strom, 14.12.2019
Mám Lepotici (myrobalán) na zahradě, kde je 60 cm kvalitní zeminy, pod tím něco jílovitého a spodní voda v 80 cm. Lepotice (i ostatní ovocné stromy) roste a plodí.
Zemní vrták na sloupky, 11.12.2019
Jajaj, chuděry, takové barbarství... běžte to vysvětlit vinařům, aby místo drátěnky používali přírodní provazy. Také pěstitelům kiwi, aby je netáhli po kovových konstrukcích. A nebo všem zahrádkářům, kteří vmotávají svá rajčata do kovových spirál.... celý příspěvek >
Dráty na révu, 10.12.2019
Mám několik desítek let kovové sloupky v plotu, které jsou provrtané a skrz ně protažené vodící dráty, a k žádné destrukci nedochází. Takže bych z toho nedělal zbytečného strašáka. A co se týká vzdušné vlhkosti - běžně se kovové konstrukce vespodu... celý příspěvek >
Dráty na révu, 9.12.2019
Provrtat sloupky? Menší dírka na jednodrát, větší dírka na dvoudrát?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika