A je po meruňkách



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 251.168 (?)
19.3.2020 19:40

Dnešní stav té nejrychlejší. Přežije / nepřežije příští týden? blush

Ještě mám v záloze 2 meruňky dole na zahradě, kde se teprve pupeny začínají probouzet, ale to je sázka do loterie, zda přežijí poslední dubnový / květnový noční mrazík, sem teče ledový vzduch z kopců okolo... frown


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
host - 212.49 (?), 19.3.2020 10:47

S těmi stany to je dobrý nápad, akorát se mi do něj vejde 2 letý stromek, u kterého mi na plodech ani nezáleží. 5 letý stromy a starší které by mohly celkem zaplodit by se nevešly ani do dvou stanů. Tak jak jste to myslel? indecision

Kde teda v létě kupujete meruňky když vám umrznou? Mi se doposud meruňky podařilo koupit příležitostně z jižní moravy, když jsem zkoušel přes překupníky, je to všechno nezralé nebo tvrdé, bez chuti, nebo jen transportní zatuchlina, ty z obchodů a od trhovců jsou z dovozu to samé, nedá se to jíst, prostě meruňky určené k prodeji jsou nejedlé, kdyby prodávali kvalitní, nevydržely by přepravu, skladování, hnilo by to. To samé jsou jabka ze super hyper, tento rok úplná chuťová katastrofano. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 19.3.2020 12:14

Jelikož přijde to, co přide, chtěl bych v jednom postřiku použít na ochranu proti monilióze Signum (boskalid, pyraklostrobin) a zároveň na ochranu proti mrazu Champion (hydroxid měďnatý). Ideální kombinace to nebude, ale už jsem to kdysi použil do rozkvetlého Goldrichu před sněhovou vánicí. Tenkrát nebyly škody v důsledku špatného počasí velké.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 19.3.2020 12:52

Pane Petře, myslím, že na ty celodenní tuhé mrazy nepomůže ani svěcená voda. Koupil jsem taky champion, ale zjišťuju, že bude k ničemu, má předtím dost pršet, sněžit a hned přejít do celodenních silných mrazů jaké tu popravdě nebyli ani v zimě v lednu, postřik na to bude vypláchnutý. Teď jsem byl omrknout stromy, tak meruňkám se otevírají první květy a broskve už rozkvétají taky, u nich jsem očekával aspoň 5 dní spoždění a nakonec kvetou ještě o 2 dny dříve než meruňky.sad Takže pokud tu pohromu stromy vůbec přežijí a nevymrznou. crying MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 19.3.2020 16:13

I když přijdete v důsledku mrazů o budoucí úrodu, tak přesto nezapomeňte ošetřit meruňky proti moniliovému úžehu, protože houba proniká přes květy do dřeva a může dojít k velkým ztátám a to až celých stromů. Moniliový úžeh je největší pohromou meruněk, přitom se mu dá velice dobře předcházet dobrým fungicidním ošetřením. Tenkrát jsem použil společně Talent + Zato + Champion. Co se týče kvetoucích meruněk, tak poslední se otvírá tradičně VP, Leskora, a úplně naposled Bergeron. Pozdní je i Frostina. Broskve se bohužel rozjíždějí taky, to máte pravdu. Kvetou i polní myrobalány. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pl31 - (34) - 221.240 (?), 19.3.2020 18:05

U nas na Vychodnom Slonesku od Nedele 3°C cez den a v noci mraz -4°C. Zajtra este 17°C a v Sobotu 9°C, ja len dufam ze sa to vydrzi a marhule nevykvitnu. Uz sa rozbehli aj broskyne aj hrusky, jablone su cca 3-4 dni za hruskami. Ja len verim ze sa to v Sobotu vsetko zastavi klesajucou teplotou a nejak tie 4 dni preckame.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 19.3.2020 18:30

Jak píše pan MH, největší zima přijde bohužel až koncem března. A jak si vždycky liboval pan Petr z H, tak momentálně vítězí meruňky ve vyšších polohách, které ještě nekvetou. Ovšem na ně si mráz může "došlápnout "později, kdy v teplejších polohách být už nemusí. Pravda je, že jsem takové výrazné snížení teplot letos už nečekal. Zima byla rekordně teplá bez větších výkyvů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 251.168 (?), 19.3.2020 19:40

Dnešní stav té nejrychlejší. Přežije / nepřežije příští týden? blush

Ještě mám v záloze 2 meruňky dole na zahradě, kde se teprve pupeny začínají probouzet, ale to je sázka do loterie, zda přežijí poslední dubnový / květnový noční mrazík, sem teče ledový vzduch z kopců okolo... frown


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.100 (?), 19.3.2020 20:35

Zdravím, ako ste na tom s kvitnutím u Tsunami? Máte už niekto rozkvitnuté kvety?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.152 (?), 19.3.2020 21:18

Ano, Tsunami tu kvete.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 19.3.2020 22:00

Tsunami kvete tak středně. Ani s těmi nejranějšími, ani s těmi pozdně rozkvétajícími jako je Kioto, VP, Bergeron, Leskora. Nebo-li momentálně kvete, na rozdíl od výše jmenovaných. Nepočítám s žádnou meruňkou už proto, že se nebude jednat jen o jednu mrazivou noc, ale minimálně o tři. Příjemně překvapit by mohly Bergeron, Kioto, Leskora, Frostina. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika