Příspěvky uživatele - Petr z H

Bokashi druhé kolo, 18.1.2020
Paní Ivap, pro doplnění vašich znalostí - dřevěné uhlí je zuhelnatělý zbytek vzniklý ze dřevin, kdežto biouhel je zuhelnatělý zbytek z jakéhokoli rostlinného materiálu, klidně třeba slámy. Použití "bio" (jako uhel z obecného biologického materiálu)... celý příspěvek >
Hotel pre hmyz, 18.1.2020
Ano, domečky pro hmyz jsou užitečné téměř výhradně kvůli poskytnutí prostoru pro vajíčka (a posléze larvy) včel samotářek. Jiný hmyz, který by se mohl nalákat, pro své stromy nevyužijete.
Hotel pre hmyz, 18.1.2020
Srne myslíte srny? Snad ne! Možná sršně... ale ty se vám tam zcela jistě nenastěhují, nemají kam. Fakt si zjistěte na internetu, jak jej postavit, materiálů jsou hromady. Já třeba mám kus špalku, cca 30 cm dlohý, a do něj navrtány vrtačkou díry... celý příspěvek >
Hotel pre hmyz, 18.1.2020
Jen poznámka k tomu "hnusne cisnke lienky" : právě hnusná asijská slunéčka u mě představují obrovskou pomoc při likvidaci mšic. Za pár dní jsou stromy dokonale vyčištěny. Není rozdíl mezi asijským a sedmitečným ve funkci predátora, naříkat mohou... celý příspěvek >
Postreky aplikacia, 18.1.2020
Postřiky doporučuji použít, až budou skutečně potřeba. Dokud stromy nerodí, nemá většina z nich význam. I až začnou rodit, lze podle vašich podmínek spoustu z nich omezit. Co se týká postřiků proti obalečům a pilatkám, záleží na poloze a na... celý příspěvek >
Postreky aplikacia, 17.1.2020
S ohledem na to, že stromky jsou ošetřované ve školkách, bych po vysazení mšice vůbec neřešil. A bez problému se dá zasáhnout, pokud by se přece jen objevily a tropily vážnou škodu - na tak malých stromcích lokálně na vrcholcích výhonů. V minimálním... celý příspěvek >
Postreky aplikacia, 17.1.2020
Nic stříkat nemusíte. Postřik se dělá proti tomu, co reálně hrozí. Stromky jsou čerstvě vysazené, takže vám nic nepokvete - nehrozí monilie. Nebudou ani plodit, takže nemusíte řešit obaleče či pilatku. Jediné, co se dá, tak postřik brokvoní... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 17.1.2020
Klidně ty 2 kosterní větve ponechte (jestli vám vyhovují výškově). Další výhony vyrazí pod vrcholem zastřihnutého terminálu, takže z nich použijete další 2 jako zbývající kosterní větve (jejich vzdálenost od stávajících je malá, takže pro korunu ok).... celý příspěvek >
Založení kompostu - trava, hnuj, hlína, sláma, 16.1.2020
Samozřejmě, to já také. Nikoli však v zimě. Přečtěte si vlákno o bokashi, je to tam rozvedené více...
Hydroponie, 15.1.2020
Podívejte se na toto vlákno. A zkuste kontaktovat přispěvatele "Kutilovi", který si hydroponický skleník postavil a má tedy zkušenost.
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 12.1.2020
A co chcete slyšet? Copak je venku co dělat? Všechno zmrzlé na kámen, v zimě logicky nic neroste, tak co od nás očekáváte? Mě spíš docela překvapuje, kde jste na vánoce tak náhle pořídil 4 velké hromady na kompost, a jak jste je dokonale promíchal,... celý příspěvek >
Strom a silný severní vítr, 8.1.2020
Kupoval jsem u jedlykastan.cz, ale na tom nezáleží. Roubované jsou, takže se rozhodně nejedná o "semenáč", jak tvrdíte. Kupoval jsem i slovenské odrůdy Bojar a Mistral v Uherském Ostrohu, a jsem si jistý, že počet plodů bude stejný. Svědčí o tom i... celý příspěvek >
Štěpování - a co potom?, 7.1.2020
MH: rouboval jsem anglickou kopulací meruňky a broskvoně na přelomu února/března, takže minimálně noční mráz byl značný, a ujmulo se 14 z 15.
Štěpování - a co potom?, 7.1.2020
Sice už nemám prostor, přesto jsem něco ze stromů ušmikl, kdyby se mi chtělo naroubovat ty poslední zbytky semenáčků, co mám ještě v záhonu. Nicméně to nechávám jen tak ležet pod stromy, není potřeba to nijak řešit, zatím se takové rouby vždy bez... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 7.1.2020
Samozřejmě že se kromě půdy šíří i vodou a vzduchem. Je to zmíněno v každém popisu šíření fusaria.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika