Příspěvky uživatele - mino BA

Tomcot, 2.7.2021
Teším sa, pán Petr, že sa Tomcotu u Vás tento rok darí, Nech dozreje do radosti       mino BA
Tomcot, 29.6.2021 Obsahuje fotku
Dozrieva marhuľa Tomcot. Výrazne aromatická, sladká, ale aj s peknou kyselinkou. Vhodne vyblancovaná chuť, výborná.       mino BA
Marhule na sever, 28.6.2021 Obsahuje fotku
Pripájam ešte fotodokumentáciu, ktorú si vyžiadal pán v príspevku vyššie k marhuli Digat zapestovanej na juhu a časom expedovanú na sever Slovenska - to je ten obrázok č.1, Strom som sadil na jar pred rokom, od tejto jari už metrové... celý příspěvek >
Marhule na sever, 26.6.2021
Ja posúvam bratovi do Žiliny Digat, je to niečo z génov Bergeronu. Bergeron tam sadený sa mu z nejakého dôvodu neujal..Digat som zapestoval u mňa, na juhu, v druhom roku má už 4 metre, je z Okoplantu na myrobaláne, majú tam fakt krásne a vitálne... celý příspěvek >
Tsunami, Auroru nebo Radku? Co rodí nejdříve?, 18.6.2021 Obsahuje fotku
Tsunami je podarená marhuľa. Vizuálne, chuťovo, rýchlosťou dozrievania v sezóne (niekoľko dní po čerešni Burlat), strom rastie zdravo, s optimálnym plodonosným obrastom. Áno, len do najteplejších oblastí a nie príliš chladnou jarnou sezónou. Tento... celý příspěvek >
Tsunami, Auroru nebo Radku? Co rodí nejdříve?, 8.6.2021 Obsahuje fotku
Marhuľka Tsunami pod tiažou pomerne bohatej úrody. Možno súhlasiť s Petrom, že je mimoriadne chúlostivá na mráz, z mojich marhúľ najcitlivekjšia. Minulý rok kvôli tomu úplne vynechala..Plody tento rok to majú za pár, chuť je veľmi dobrá, na tak skoré... celý příspěvek >
SULKA postřik - jak moc narašené můžou být pupeny?, 28.3.2021
Zdravím, mikrobiálne pomnoženie v roztoku nezastavíte. Ani chladom uvedeného roztoku. Množenie začína postupne už po 6 hodinách. Síce pomalé, ale začína. K tomu produkcia nežiadúcich toxínov, ako výsledok metabolizmu baktérií. To už potom z postreku... celý příspěvek >
Honeycrisp, 18.1.2021 Obsahuje fotku
Prvá úroda jabĺk Honeycrisp na M26 priniesla plody už začiatkom augusta. Pravdupovediac tou rýchlosťou dozretia som bol trochu "sklamaný", nakoľko v konkurencii kôstkovín a hrozna som letné jablko nepovažoval za zaujímavú konkureciu. Omyl, Honeycrisp... celý příspěvek >
Jadroviny 2020, 26.11.2020
Veľmi pekné a inšpirujúce, pán Morvai. Blahoželám.       mino BA 
Jadroviny 2020, 22.11.2020 Obsahuje fotku
Tento rok bola najväčším prekvapením prvá úroda Honeycrisp, hoci som to v konkurencii kôstkovín, fíg a stolového hrozna vôbec neočakával. Sladké, veľké, chrumkavé jablko, chuťovka na celý august, počas ktorého držala na strome (M26) a neprejavila... celý příspěvek >
Jaké ovocné stromky budete kupovat?, 17.11.2020
Zdravím, podarilo sa mi zohnať očká VanillaCot a marhuľu Fórum, z oblasti Čierneho mora od ochotného pána z Bíňoviec pri Trnave. Nakoľko to bolo v plnej marhuľovej sezóne bolo to aj s degustáciou a musím povedať, že tá ruská je ešte zaujímavejšia,... celý příspěvek >
Pink Lady, 6.11.2020 Obsahuje fotku
V podstate sa pripájam k pánovi Morvaiovi. Tá istá zostava odrôd (okrem Admirálu) je najvyššou chuťovou kvalitou. Fuji KIKU Fubrax tento rok alternoval, zrejme nepomohli ani mrazy zo začiatku roka. Pink Lady je nielen dokonalé jablko, strom sa krásne... celý příspěvek >
Děkanka robertova, 31.10.2020 Obsahuje fotku
Len štatisticky pridám fotky Doyenne du Comice (Dekanky Robertovej) v tomto roku s tým, že hrušky boli, avšak na začiatku roka im "pomohol" mráz a v lete zas obaľovač. Takže radosť urobilo málo, ale zato opäť chuťovo jedinečných plodov. Čo s týka... celý příspěvek >
Presenta, 30.10.2020 Obsahuje fotku
Plodov Presenty nebolo veľa a tak sú ešte stále na strome. Postupne oberané v skvelej akosti už cca 3 týždne výhradne na jedenie a sem-tam knedlíky :) Zo dňa na deň sladšie, stále pevné a napriek dažďu nepraskajúce, výborné slivôčky.   ... celý příspěvek >
Presenta, 28.9.2020
..a som rád, že som sa s tak chuťovo vydarenou slivkou po minulom roku nerozlúčil. Vynikajúce modré ovocie. Dozrieva postupne, už asi 2 týždne, najväčšia čast plodov ešte čaká na dozretie.      mino BA
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika