Příspěvky uživatele - mino BA

Úroda meruněk 2019, 16.6.2019 Obsahuje fotku
Tsunami z dnešnej oberačky. Veľmi príjemné ovocie..     mino BA
Stratifikace peckovin, 9.4.2019 Obsahuje fotku
Jeden z mnohých semenáčikov z kôstiek len tak v lete pohodených na kompost. Kôstky boli z Hundsheimer Sorte, z asi 40 ročnej marhule (je to však zrejme maďarská, alebo niečo obdobné z neďalekej rakúskej dediny, kamarát ich len takto pracovne... celý příspěvek >
Děkanka robertova, 9.4.2019 Obsahuje fotku
Doyenne du Comice (Dekanka Robertova...) na začiatku sezóny 2019.      mino BA
Zimné hrušky, 31.12.2018 Obsahuje fotku
Mám Parížanku, ktorá pochádza z rodičovského sadu na severe Slovenska (400mnm), tam je aj skladovaná v starej stodole v pivnici. Nijako špeciálne ju tu na juhu neskladujem, v bedničkách je vonku pri teplote plus mínus 5°C za domom v zatienenej časti.... celý příspěvek >
Pink Lady, 25.12.2018 Obsahuje fotku
Krásne, veľké a delikátne jablko. Aj mesiac po obratí bez akéhokoľvek náznaku v zmene konzistencie, vizuálu, či organolepticky významnejších ukazovateľov. Skladované vo vínnej chladničke pri +7°C..      mino BA
Které jablko považujete nyní (v listopadu) za nejchutnější?, 17.11.2018
Fuji KIKU Fubrax som rozdelil - časť na uskladnenie a pár plodov som obral až teraz. Sú nádherne vyfarbené, ľúbivo sladké, č.1 v rodine. Prvá úroda PINK LADY prináša veľkostne vyrovnané,  chuťové prekvapenie s kyselinkou a nejakou, pre mňa... celý příspěvek >
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 8.11.2018
Rakovského marhuľa sa z času na čas niekde na internete objaví, podarilo sa mi ju zohnať v novšej ovocnej škôlke Faiskola TreeM, je len na Facebooku.Majiteľ, aj napriek tomu, že nemá propagovanú zásielkovú službu, mi ju veľmi ochotne pošle. Je to... celý příspěvek >
Pink Lady, 3.11.2018 Obsahuje fotku
Len na doplnenie k pánovi Vlastimilovi pár obrázkov z iného kúska sveta a vyjadrenie radosti z krásnej úrody...     mino BA
Děkanka robertova, 19.10.2018 Obsahuje fotku
Dnes som koštoval už konzumne optimálne zrelý plod DdC..O tejto hruške je vlastne všetko podstatné povedané hneď v úvodnom príspevku tohoto fóra... korenitosť v nej nebola. sú tam kyselinky... a veľa výbornej chuti.   mino BA
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 19.10.2018
Kúpil som cca 35 stromov zväčša cez eshop, pravda je, že tak krásne kusy (5), ako prišli z Čaklova sa nikomu napodoniť nepodarilo, aj keď na druhej strane treba uviesť, že všetky stromky, nech prišli v akomkoľvek stave, sa mi tu ujali. je to určite... celý příspěvek >
Obrývání stromů, 6.10.2018
Rád by som sa pani Lída opýtal, či takýto mulč nie je vhodným prostredím pre zvýšený výskyt rastlinných škodcov, najmä vošiek, s ktorými je pomerne veľký problém. Vyzerá to totiž lákavo, možno by som to budúci rok aj vyskúšal..     mino BA
Pink Lady, 3.10.2018 Obsahuje fotku
Určite necháme pán Vlastimil. Na foto niektore plody poškodené ešte májovým ľadovcom. Veru som nečakal, že to prežijú v takomto slušnom stave      mino BA
České odrody jabloní, 29.9.2018 Obsahuje fotku
Rubín zo sadu mojich rodičov zo severu Slovenska, od Žiliny. Delikátny, jedinečný...     mino BA
Pink Lady, 28.9.2018 Obsahuje fotku
Potešenie z krásne zrejúcich jabĺčok Pink Lady na konci septembra      mino BA
Mc Intosh, 23.9.2018 Obsahuje fotku
Ešte pohľad na 3 stromy zo sadu... A ešte poďakovanie najmä p. Polehlovi (Mičurin II),  Vaše príspevky boli pre mňa, ako málo skúseného ovocinára, silná motivácia k hľadaniu, objaveniu a spoznaniu tejto historickej ikony. mino BA
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika