Meruňky 2022



mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 222.244 (?)
27.2.2022 9:09

O Iziagate som rozmýšlal, pan Petr aj ja, ale už nie je kam. Digat som tiež neplánoval, chcel som ho iba zapestovať a poslať bratovi na sever Slovenska, aby sa tam v studenej doline marhuľa lepšie uchytila. Vďaka mimoriadne kvalitnému stromčeku z okoplantu za minulý rok tento narástol do takých rozmerov, že jeho preprava by bola neprimerane nákladná. Takže ostane...

Inak dnes som pozeral na pupene, tu vo veľmi teplej oblasti síce hozia nočné mrazíky, no nepredpokladám z mojich skúseností, že im v tomto, pomerne uzavretom stave ublížia v zmysle úplného vymrznutia.       mino BA     

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 26.2.2022 10:56

Vzhledem k narašeným květním pupenům meruněk a k předpovědi počasí na přístí týden bude zapotřebí aktualizovat vlákno "a je po meruňkách".sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1756) - 168.103 (?), 1.3.2022 8:38

nejspíš máte pravdu, u mě dnes brzo ráno -7°. Další rok, kdy meruňka zřejmě půjde opět jen do dřeva. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10111) - 70.240 (?), 26.2.2022 18:43

Pane Mino, vidím, že z odrůd typu "GAT" vsadil každý na něco jiného. Radek na Kongat, Anegat, což asi většina, Vy na Digat a já na Iziagat. Já jsem se inspiroval vláknem se stejnojmenným názvem, což bylo příkladné vlákno i s fotkami. Stromek mám od minulého roku. Co se týče Farhialu, tak David ji považuje za nejkvalitnější velmi pozdní meruňku. Forum bych chtěl taky. Ze Spomyšle jsem si objednal Harmat. Co to bude, až to bude, to se teprve pozná. Víte, jak to je z e-shopy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.41 (?), 26.2.2022 21:18

Který David?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10111) - 70.240 (?), 26.2.2022 21:38

Který že David, pane 56.41? Bohužel už sem moc nepíše, i když jsem ho prosil o příspěvky a fotky. Představte si, že máte u baráku "hektarovou" zahradu a na ní jen samé meruňky. Meruňky, kam až oko dohlédne, tak to je pan David. Stvořitel odrůdy ULA a má více zajímavých šlechtěnců. Však ULU koupil ve školce i Radek z Radkova sadu. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 222.244 (?), 27.2.2022 9:09

O Iziagate som rozmýšlal, pan Petr aj ja, ale už nie je kam. Digat som tiež neplánoval, chcel som ho iba zapestovať a poslať bratovi na sever Slovenska, aby sa tam v studenej doline marhuľa lepšie uchytila. Vďaka mimoriadne kvalitnému stromčeku z okoplantu za minulý rok tento narástol do takých rozmerov, že jeho preprava by bola neprimerane nákladná. Takže ostane...

Inak dnes som pozeral na pupene, tu vo veľmi teplej oblasti síce hozia nočné mrazíky, no nepredpokladám z mojich skúseností, že im v tomto, pomerne uzavretom stave ublížia v zmysle úplného vymrznutia.       mino BA     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10111) - 70.240 (?), 1.3.2022 20:08

Někomu zčernaly nebo vypadaly květní pupeny meruněk? Pane Mino, já ty "GATY" moc nesleduju, ani nevím odkud jsou. Snad ze Španělska. A už vůbec nevím, kdy který zraje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 3.3.2022 10:24
Pinkcot - 8 zda se zvládl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 3.3.2022 10:27
Foto 1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 3.3.2022 10:28
Foto 2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika