Příspěvky uživatele - jarda7

Hrusen vs. jalovec, 20.5.2014
Děkuji, p.Lído, za upřesnění jalovců - sám je nepěstuji a nevyznám se v nich. J.
Rajčata, cukety, dýně - máte už vysazené na záhonech?, 19.5.2014
Od 8.5., kdy jsem vysadil prvních 50 rajčat uplynulo 11 dnů a zbytek rozkvetl na plné pecky, takže šly dnes na záhon, cukety budou následovat zítra. V červnu bude sklizeň? J.
Hrusen vs. jalovec, 19.5.2014
Mám 5 hrušní asi 100m od sousedových jalovců, cv neznám, jsou to takové 4m vysoké válce cca 1-2m v průměru. Rez mám v malé míře, hrušky se vyvíjejí a dozrávají celkem normálně. Ničím nestříkám, max. otrhám napadené listy (10%) a na podzim je pohrabu... celý příspěvek >
Přehuštěné/omotané kořeny sazenice rajčat, 11.5.2014
Moje rajčata při výsadbě mají běžně 60-90 cm a kvetou. Cca 30 cm je vysazuji šikmo do země, kořeny ke středu záhonu a ke slunci, kořeny jsou cca 15 cm pod povrchem. Stonky jsou v dvouřádku, tyčky též šikmo ven ze záhonu, takže slunce jde téměř kolmo... celý příspěvek >
Letošní klejotok, 9.5.2014
Moje teorie napovídá, že po této mírné zimě půda nepromrzla do hloubky, kořenový systém pracoval celou zimu a nyní tlačí mízu do větví, což může mít za následek provalení mízy na povrch. J.
Rajčata, cukety, dýně - máte už vysazené na záhonech?, 8.5.2014
Věřím předpovědi, u nás (220mnm) se teploty drží u horní hranice. Pro jistotu jsem vysadil zatím 50 rajčat těch větších rozkvetlých,  zbytek ještě podusím doma - v teploučku ještě povyrostou. J.
Salát ven?, 8.5.2014
Salát jsem vysadil na venkovní záhon 14.3. dle předpovědi, oteplilo se a dnes zahajuji sklizeň - první hlavičky jsou nejlepší! J.
Letošní klejotok, 8.5.2014
Klejotok mám ojediněle, zdá se mi, že se jedná o nerovnováhu mezi výkonností kořenového systému a nadzemních částí.  Řez provádím dle potřeby - zmlazuji tak staré vyholené větve. Řezné rány ošetřuji Balakrylem s 1% Kuprikolu. Občas mi... celý příspěvek >
Bergeron je nejlepší, 7.5.2014
Mě Bergeron zklamal - loni první úroda téměř úplně zničená strupovitostí. Letos budu jen Bergeron stříkat ve vegetaci (nerad), ostatních 150 stromů všech druhů strupovitostí netrpí (rezistenty a j.). J.
A co vaše višně?, 3.5.2014
Višně krásně odkvetly, mám Erdi bötermö a neznámý darovaný odkopek (Vackova?) - sladší. Vnuci je mají radši než třešně, ty zas sklízejí špačci, J.
Mráz - malé plůdky meruněk, 2.5.2014
Předpověď ještě straší s mrazem do 6.5., pak se oteplí a vzhledem k letošnímu jaru toto považuji za zrychlené ledové muže. Podle další předpovědi po 6.5. budu vysazovat rajčata atd. (aspoň část). J.
Ballerínky - odrůdy, množení, podnože, 2.5.2014
Já bych volil jiné řešení: Na 20 m stěny bych vysadil 6-7 rezistentních jabloní na MM 106 (vzhledem k podkrkonoší), spon cca 3m, 1-2 m od plotu, řezem bych je vedl do plošného tvaru. Ušetřené peníze bych utratil za plot (pletivo 2m výšky), který... celý příspěvek >
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 2.5.2014
Topaz jsme už zkonzumovali a zůstala nakonec Florina, sice vadne a chuťově zaostává za hypermarketovými hvězdami, taky nemá jejich 15 postřiků, ale mě pořád chutná! J.
Co to je za chorobu na broskovoni?, 1.5.2014
To vypadá moc špatně, poznáte při řezu, že už živá asi není. Mně takhle odešel 3letý Harbinger. Proto teď pěstuji jen semenáče (40 ks), usychají taky, ale snadno je nahradím. J.
Sazenice rajčat do květináčů - jak sadit?, 30.4.2014
Při hlášeném mrazu určitě schovat, jinak zmrznou. Sázejí se horizontálně (na ležato), zasypou se 5 cm zeminy. Stonek se napřímí a pak se přiváže k tyčce, keříčkové se pěstují bez tyček (je to na sáčku semen). Umístění venku může být po... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika