Příspěvky uživatele - jarda7

Jak ochránit stromky proti okusu, 29.4.2014
Nevyplatilo by se sad oplotit? J.
Marhuľa Maďarská nerodí, 28.4.2014
Je ještě mladá. Jestli má přírůstky, nehnojte N nebo jen minimálně, hnojte P, K. Neřezat, plodnost se dostaví, pokud mráz nebude proti. J.
60 let stará jabloň - určení odrůdy, 27.4.2014
Z 19.století? To už by jí bylo přes 100 let! Dovoluji si připomenout, že nyní máme 21.století! J.
Burlat mi kvete až teď. Poloha? Řešení?, 24.4.2014
Když kvete - rodí? Pokud nerodí, doporučuji navštívit předsedu ČSZ v místě, ten vám jistě poradí, kdo by opylovače narouboval. Svaz zahrádkářů mívá skřínku u obecního úřadu nebo vám OÚ dá kontakt. J.
Semenáč - dobrá volba, nebo ne?, 24.4.2014
Semenáče se mi plně osvědčily, nakoupil jsem několik rezistentů (Topaz, Rubinolu, Rajku, Resistu, Rosanu, Lotos) a teď z nich postupně roubuji semenáčky. Některé již plodí a nejsou nezvladatelné, nemám sad se závlahou a rostou tak akorát. Mám jich... celý příspěvek >
První řez, 22.4.2014
Ano, tu vzdálenost jsem z fotky neodhadl. Dbejte na ponechání správně nasměrovaných letorostů (budoucích větví), ostatní mezi nimi odstraňte. Zdravím - J.
Letni údržba sloupové jabloně, 22.4.2014
Nepíšu 2x za sezonu, ale když letorost dosáhne délky 6-8 listů. Za 1 sezonu přibude na letorostu 4-8 oček. Až se jabloň rozrodí, přírůstky se sníží. Je to osvědčený postup pro nasazení květných pupenů. Kromě toho se může řezat dle předpisu pro daný... celý příspěvek >
První řez, 22.4.2014
V mrazové kotlině chcete korunu nízko? To asi nemáte rád meruňky. Založil bych korunu z vyrašených letorostů co nejvýše (co snesete), při zemi bývá mráz nejtvrdší. Vyberte 5 letorostů vhodně do stran směřujících, pod nimi na kmínku všechny... celý příspěvek >
Letni údržba sloupové jabloně, 22.4.2014
Mohu doporučit jen to, co se dělá s "normálními" jabloněmi: Neřezat, nepřehnojovat, při dosažení délky letorostů 6-8 listů zaštípnout (odstranit) letorosty za 4.listem - měly by nasadit květné pupeny. Pokud nový letorost dosáhne délky 6-8 listů, opět... celý příspěvek >
Výhony v záhonu - višeň, 18.4.2014
Já bych se toho vykopání nebál, likvidoval jsem tak různé keře a stromy a ze zbylých drobných kořínků nic nevyrostlo. Je to ovšem zatravněný sad, takže likviduji trávu a cokoliv jiného sekačkou. Větší obavy bych měl z chemického zásahu do... celý příspěvek >
Mráz - malé plůdky meruněk, 17.4.2014
U Prahy ráno -2°C, šedivec na trávě. Důsledky poznáme o svátcích, zatím je to nejasné. J.
Ochrana stromů, 16.4.2014
Stříkám tak mimo vegetaci celou zahradu, nemám žádné houbové choroby. Mědi se nebojím, je to stopový biogenní prvek obsažený i v mnoha multivitaminech. Ve vegetaci už hubím jen mšice, 20% obalečů a pilatek zatím obětuji. J.
Maliník - nedaří se pěstování, 15.4.2014
Nestačím se divit - maliník mi přinesl na zahradu nějaký ptáček, roste jako blázen, za 5 let už zabral 10m2, řežu jej křovinořezem, sekám sekačkou - je to nezmar. Dřív tam byla borovice, musela pryč, aby se nezřítila na RD. Zálivky má habaděj,... celý příspěvek >
Dá se zachránit,,utopená,, jabloň?, 14.4.2014
Předpokládám, že to utopení není větší než 20-30cm, takže bych upravil terén odebráním zeminy, vznikne větší mísa a jabloň se rozrodí. Místo štěpování - očkování musí být nad terénem. J.
Jak získat kvalitní pyl z jabloní pro křížení, 13.4.2014
Pochybuji o úspěšnosti šlechtění ("křížení"?) jabloní ze sebraného pylu, skladovaného delší dobu (1 rok?). Pokud vím, specializované šlechtitelské stanice postupují zhruba takto: 1. Kastrace květů se provede v nerozvitém stavu tak, že se... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika